Alexa Yükseltme Yöntemleri :)

6 sene önce Beyaz tarafından yazılmıştır.-19.258 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Herkes alexa düşürme yöntemlerini anlatmış bende içine sıçma yöntemlerini anlatıyım..

Öncelikle Türk halkı olarak ne kadar saf bir halk olduğumuzu bu konuda da belirtmeden geçemiycem..Az önce bir webmaster forumunda dikkatimi çeken bir bölüme girdim..Bölüm öyle birşey ki oho herkes gruplara ayrılmış ha babam alexa kasıyorlar :) Bende merak ettim dedim bakıyım napıyorlar..

Tam bir rezalet :) Adamlar birbirlerine site adreslerini veriyorlar o gruptakiler her gün girip ziyaret edip geri çıkıyorlar :) Neymiş alexa yükseltiyorlarmış..

Dedim süpersiniz siz..Harikasınız.Bugün facebook’u Türkiye’de 1.Sıraya çıkartan bir halkın evlatlarısınız siz..Çok yaşa ey salak Türk webmasterları diyerek şöyle bir içimden geçirdim :)

Öyle mailler ve pmler geliyorki onları da bir tarafa bırakın öyle konular açılıyor ki geyik sitelerine girmeme hiç gerek kalmıyor..Girip kolamı cipsimi alıp o konuları okuyorum :) Beyler adamlar işi çözmüşler..Üstüne bunu business yapanlar bile var :D

Aklıma direk lan bu alexa viral reklam yaptı da bizim Türkler inandı mı diye düşündüm ama yok olsa ben görürdüm :)

Abi mantığa bakarmısınız..Ortalıkta delikanlı diye geçinen adam tutup hiç bilmediği bir konuda gidip kadın sitesi açıyor..Hadi siteye yazıcak editör bulsa neyse..Oturup konu eklemek zoruna geliyor..Nasıl elden çıkartırım diye düşünürken hopp alexacıların kucağına..

Mantığa bakarmısınız..Alexa da ilk 100k ya girsem yeter…Ulan girince ne oluyor merak ediyorum gerçekten..Valla ben son 6 aydır içindeyim bana gelip hiç kimse “al sana şeker aferim ilk 100k ya girmişsin” demedi..Yada bana hiçbir getirisi olmadı ki..

Ya dedim galiba çok önemli birşey giriyim şu yabancı wm ortamlarına bakıyım..Sonra cahil cahil burada yazmıyalım dedim ama durum tam komedi..Tüm yabancı webmaster forumlarını tek tek gezdim :)

V7N,Digital Point,Dnforum vs dedim şu bizim big boss lara bakıyım onlar da mı merak salmışlar..Yok abi adamlar bırak merak sarmayı Alexayla ilgili sub kategori bile yok..Anlaşılan dedim birisi yine kuyuya taş attı bizim binlerce akıllı çıkartmaya çalışıyor :)

Neyse biraz daha araştırma yapıyım dedim baktım alexa konusunda yazılanlar şu şekilde;

“Alexa bir sitenin indekslenme,üst sıralarda çıkma veya herhangi bir search engine optimization değildir”

Peki dedim bu dalganın bu kadar yayılmasının sebebi nedir?

Onda da okuduğum 10-15 ingilizce makaledeki ortak fikir “Alexa sponsor/reklam verenler için site trafiğini öğrenmeye yarıyan bir araçtır” Yani bizim birkaç zeki arkadaşımız sanırsam yeni bir ticaret piyasası açıp zengin olmayı amaçlamış ki millet  bu kadar inanmış..

Daha önce birkaç kez daha yazdım bu konuyla ilgili ama aşağıdaki resme baktıktan sonra dedim ki “Harbiden oha ya“…

Millet bot bile yazmış :) Herkes hababam alexa kasıyor..Ya abi böyle bir saçmalık olabilir mi? Şimdi bu işin amacı yok..Yani size herhangi bir getirisi bile yok..Alexanız isterse ilk 5 binde olsun siteniz adam olmadıktan sonra neye yarar?

Bizim reklam verenlere de buradan laf sokmak istiyorum…Abi tutturmuşlar “alexa 100 k altı site” diye sonrada millet başlamış alexa kasanlara..Ben reklam verenlerin yerinde olsam abi tek tek site adını yazarım google a araştırırım..Alexa kasmış mı? Evet kasmış..Tak banla hesabını..Valla dur yeni bir bot yazıyım bende “valid alexa” diye :)

Kuruyum bir tane blacklist alexa rank doğrulama sistemi..Ondan sonra orada kasanların hepsini tek tek blackliste alıp diyim ki bu sitelerin alexaları fake..Ondan sonra görsünler bakalım nasıl sistem iki günde bitiyor :) Yok yani yazarım valla anarşiklik damarım bu konularda çok sağlam tutuyor nedense :)

Bir diğer konuda gelmişler bana laf sokuyorlar..Alexa konularında  genelde taşşak geçtiğimden dolayı gelmişler bana “Sen ne anlarsın alexadan” diyorlar :)

Haklı adamlar ben nereden bilicem ki :) Abi adamlar r10.netin msn gruplarında master yapmışlar benim gidip her gece sabahlara kadar oturup erinmeden okuduğum yabancı wm forumlarında ne işleri var ki..Biliyorlar adamlar işi :)

Ya allahını severseniz siz hiç toolbarda alexası iyi diye site takip ettiniz mi :) Önceden extremetracking vardı..Webmasterlar sitelere girince direk en alta inip track linkine tıklayıp siteyi öyle geziyorlardı..Şimdi extreme kapalı olunca sayyac devride bitince millet yeni sistem alexayı görmüş galiba..

Geçen birisi sordu abi Black Hat Seo ile Alexa yükseltmek aynı değil mi diye..Dedim ha öyle ama sonundaki seo yu kaldır…Aynen öyle harbiden eskiden biz gider şimdiki wmlerin yaptığı hacklink gibi gider yüksek pr li sitelerden link alırdık pr miz  bir anda tavan yapardı..Sonrada gelir millete hava atardık pr miz yüksek diye :) Bu alexa davası da öyle oldu..Valla bugüne kadar google amca sırf algoritmasını çözmesinler diye pagerank dedi şu dedi bu dedi milleti uyuttu ha :)

Beyler bayanlar alexa bir siteye gelen ziyaretçinin yaşını,cinsiyetini,okulunu,kaç saat sitede kaldığını,ziyaret düzenini ölçen bir sistemdir..Bunu yanıltmanın size hiçbir getirisi olmayacaktır..Hazır doğru bir sistemde yayın yapan sitenin kalitesinin içine ediyorsunuz..

Ha illa alexa düşürmek istiyorsanız kolay yöntem gidin porno sitelere link verin :) Valla dalga geçmiyorum..Hem ucuz hemde binlerce kişi sitenize girer ve alexanı tavan yapar..Tabi genelde o anda açılan popuplardan yediğiniz küfürlerin sorumlusu ben değilim :D

Bırakın alexayla zamanınızı harcamayı..Özgün ve üretken şeyler çıkartın..Copy paste bir blog ne kadar alexası yüksek olursa olsun google gözünde özgün yazılmış bir siteden değersizdir..

Reklamcı arkadaşlara buradan bir tavsiyem olacak..Her sitenin alexasına güvenip reklam vermeyin :) Ki komik tarafı da şu..İki kategori var birisi link satışı birisi alexa..Adam yukarıda alexa kasıp aşağıda alexa kastığı arkadaşlarına siteyi “alexam şu” diye satıyor :) Ya bu kadar salak olmayın gözünüzü seviyim..Yada bir sitenin en az 6 aylık alexa trafiğine bakıp öyle link verin..Ki bir site sağlamsa eğer ve gerçekten o değeri hak ediyorsa zaten alexa kasmasa da alexası yüksektir..

Türk Webmasterlarının zamanında Pagerank yalanına düştüğü gibi bu sefer de Alexa yalanına düşmemesini istediğim için böyle bir konuyu yazmak istedim..

Saygılarımla..

Ufak bir not..Alexa da değer yükseltilmez :) Düşürülür..Bir çok site daha mantığını anlamadan alexa da yükselmek yazmış :) (Ben gıcıklığına yazdım onu :D )

Yazar: Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği okuyor.PHP-MYSQL,JQUERY,C Programlama dilleri ve Arayüz Tasarımı konusunda iddalı olup Wordpress'in büyük hayranlarından birisi..Ayrıca Aşka,Hayata ve Siyasete dair yazılar yazmakta.
Konuyla ilgili yorumlar
 1. Çok doğru yazmışsın katılmamak elde değil. Eskidende bu tür gruplar vardı ancak sitelere girip yorum yapılırdı. Bir bakıma yararı olurdu ancak sadece alexa kasmanın mantığı nedir. :) Adamın sitesinde 100 tekil hit(aslında 10 gerisi hitcanavari) var sırf alexa düşükmüş diye aylık 30-40 tl ye reklam arıyan bile gördüm. :)

 2. Beyaz benimde Alexa'yı yükseltsek mi ne :D Alexa Traffic Rank: 4,344,214 diyor Alexa bana :D

 3. Çok haklısın abi, amacı link vs. satmak değil de prestij olanlar da var ama :)

 4. Hahahahha bu site tanıdık geliyo beyaz (: 10lu bi site sanırım :p alexayı en fazla 500 400k ya kadar çekerler öyle 100k indirsinlerde görelim kolaymı :) bizim 10k hitimiz var 80k görüyoz anca

 5. Link satım bölümündeki satın alanların lalesi bu iş :D 1 mden aşağı yukarı olanları almıyorum derse millette başlar kasmaya :)

 6. Alexa ile ilgili webmasterlara suç bulmuyorum. Çünkü rekamveren gerzekler direkt alexa değerini, pr değerini ve günlük trafik bilgilerini soruyorlar. Burada Alexanın derinlik bilgisiyle ilgilendikleride yok. Diğer tarafdan alexanın doğruluuğu ise hala tartışmalı. Toolbar yüklemeyen ziyaretçileri ölçemediği için bir… Dİkkat ederseniz wm ile ilgili bir çok sitenin alexa sıralaması iyidir. Ama traifk o kadar yüksek değildir. Nedeni bir çok wm'de alexa toolbar yüklü olmasıdır…
  Herşeyden önce reklam alım ve satımı için trafik ve ziyaretçi profili en önemlisidir. Bununla ilgili bir başka blogumda bir çalışma yapmışdım ama eminim ki hiç bir reklamveren ilgilenmemiştir!…
  Tüm bunlardan hak vermesemde sonra wm'lerin alexa kasmasını anlayabiliyorum.

 7. Bu makale başlığı ve içeriğini okuduktan sonra yorum yapmaya bile gerek yok (……)

 8. türk webmaster aleminin zaten % 95 spamcıi hazırcı ve de hırsızdır :)
  alexa.com bir web sitesidir, bu sitenin hangi projeyle yola çıktığı benim web sitem için neden önemli olsun ki değilmi anarşist:)

 9. Bu adamların tek amacı kendini tatmin etmek bence. İlk 100.000 adamları tatmin ediyor. Daha kolayı var ama terbiyem müsade etmiyor Beyaz kardeş…

 10. haha komik bir yazı olmuş :) bende çok rastlıyordum bu konulara bir gün sordum kardeşim nedir ya bu falan .. adam bana direk +rep yolamış ve hadi sende katıl siten para kazansın yazmış :)

 11. üşenmedinde roman gibi makale yazdın. yarıda bıraktım okumayı :D

 12. Bu alexa geyiğine oldum olası karşıyım ,  bu kadar abartılması ve verdiği sonuçlar tamamen saçmalık düzeyinde.
  Millet birde link alırken alexa'ya bakmıyor mu , bitiyorum ona.Google alexa'yı neden kullansın ? Alexa'ya neden önem verip,  alexayı zengin etsin ? Sanki google alexa gibi bir şey yapamayacak kadar aciz… Adamlar bölüm bile açmıyorlar , bizimkiler tapıyor alexa'ya vallahi komedi :)
   

 13. bu google / alexa işbirliği olayı da mı uydurma ? bana mantıksız geldi çünkü alexanı düşürmek istersen heryerden çaldığın her konuyu bloga yaz günlük 20 konu yaz senden iyisi yok

 14. Birde bazı salaklar var Alexa sıralamasına göre siteye değer biçiyor.PR 'ye , Backlink sayısına bakmıyorda gitmiş senin Alexa şu sıralarda, siten düşük vs. Alexa kendi sisteminde sitelerin daha çok hit(kalıcı hit) oranına göre sıralamaya koyuyor.Bu da alexa sırası iyi bir sitenin gerçekten sağlam site olduğu anlamını vermez.Bu sıralar millet hitcanavarı vs derken suni hit kasıp duruyor zaten.

 15. abi seni kutlarım. Link alırken bu adam alexa nasıl düşürmüş bakmak lazım. Zaten bir işe yaramıyorya alexa microsoft yada amazonun diyorlar. Alexa microsoftun olsa, microsoftun bing arama motoru varken google alexayı ne diye önem versin bunlar birbirine rakip. Google alexayı afedersin … hiç takmıyor. Alexa yalan dolan ama bunu bizim insanımıza anlat. R10 da her site satılırken mutlaka alexa değeri yazılır. Bunu yazmayan kişi oranı çok azdır.
   
   

 16. Merhaba Kardes Cok Guzel Yazmıssın Hikaye gibi Geldi Pek bilgim yokta Alexa ile ilgili , Alex ' a Diye bir Kurt Kopegim Var Fotosunu Cekip Footere En Altta Alex ' a Diye Koysam İs Yaparmı :) Kolay Grlsin ..

 17. Ya kardeşim, bu alexa, pr işleri bana görede hikaye. Anarşi kardeşimizin dediği gibi sitenizin özgün içerikli ve azda olsa sürekli güncellenmesi en iyisi.Googlede bir konu araştırın ve çıkan sitelerin bir iki tanesinin pr sine bakın çok yerde özgün ve devamlı güncellenen sitelerin, pr si daha yüksek sitelerden üstlerde olduğunu göreceksiniz.

 18. :) her zaman ki gibi seksi bir anlatım olmuş Beyaz.. Okurken minik tebessümlere engel olamadım ama gerçekten haklısın bizim millet safkan salak abisi.. Benmde son 4 yıldır alexa 3milyonun altına inmedi haal bi zararını görmedim.. Pagerank dedikleri olayı hala anlayamadım zaten.. 4 yıldır 0 pr değerine sahibim ama google indexlenmem süper ötesi durumda yazı kaydet dememle google a düşmem ve kalıcılık oranım süper.. hadi ben bu konularda araştırmaya yapmayan ve hayretle bu insanlar ne yapmaya çalışıyo düşünen birisiyim ama sen o kadar makale okuyup da bi sonuca varamıysan cidden bu insanlar ne yapmaya çalışıyo :D

 19. Cidden ya bende merak Ettim şimdi Hee v7n Digitalpoint sitelerinde Alexayla iligli hiç bişey Yok Ama Biizm Türk milleti .:D Alexa Hit kaynagı Sanmışlar. :D Bide Geçenlerde Bir kaç teklif geldi bunun yüzünden. :D alexa hit havuzuymuş. :D Bende inanmiştim gittim sitemi ekledim Megerse hit kazanmak için Değilde. :D Elimizdeki olan hitleri aşirmak için kullanmışlar. Geçen Gün siteme baktım indexlenmiş konularımda silinmiş . Alexaa çok Saçma bir sistem. :D şahsen kapatılması herkes için. : iyi olacaktır. maglum türk Milleti Daha Fazla Abartmadan :P

 20. Merhaba,

  Bu hafta arama yaparken bulduğum bir programı yazmak istedim.
  1 haftadır kullandım ve günlük ortalama 7,000 tekil ziyaretci kazandırdı bu sayede alexada hızlı bi yükseliş yakaladım.

  Web sitesi :
  http://www.alexahitup.com/

  Programın direk adresi :
  http://www.alexahitup.com/download/AlexaHitUp-1-10-800.rar

 21. Beyazıt bu konuyu buraya açtıgın için sana sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum dediğin gibi türk insanı para verenleri bile var alexa düşürtmek için …

 22. Alexa Yükselme İyimiş Başarılı Yorum Tebrikler :D

 23. alexa vs… araçları kendilerine pazar oluşturmak için ortaya atıyorlar. elde edilen herhangi bir sonuç yok. alexa şöyle alexa böyle diyip sonra linkti bilmemneydi satıp duruyorlar. bu işlerde acemi olan arkadaşlarda kucakla parayı bayılıyor. sonuç hüsran. her yazılana inanmamak lazım. deneyerek sonuçları görüp ona göre hareket etmek şart.

 24. vay be son harfine kadar okudum. alexadan nefret ediyorum artık sayende :) ama çok mantıklı. teşekkürler…

  • 509 gün sonra cevap yazmamda çok ilginç :)

 25. 574 gün önce bu saçmalığın tespitini koymuş olman mükemmel birşey.574 gündür bu saçmalığa inanan ve peşinde koşan insanların olduğunu bilmekte dehşet verici.Bunun ticaretini yapan adamla karşılaştım.Söylediği aynen şu ;

  “Abi gel alexa’yı 250k altına düşürelim 6 ay garantili”

  Hayırdır alexa ile anlaşma mı yaptın ? xxx.com sitesi 6 ay boyunca 250k altında kalıcak ona göre alexa… :D

  Çok yerinde bir yazı olmuş bence anasayfaya sabitlemelisin biraz daha okunsun bilgilensin.Gerçi at gözlüğünü çıkartamayız belki ama yönünü değiştirebiliriz.

 26. Yazdıklarınıza Katılıyorum :)

 27. Adam yazmış beyler, tespitler çok doğru ama bazı konularda yanlış tespitler var. Türk İnternet Piyasasını iyinet r10 wmsitesi wmaraci ve kopyaları yönlendirdi. Adamlar 20 30 TL site kurduruyor. Kendini akıllı sanan firma sahiplerinini r10 profilleri var. İşi alıyorlar 500 TL ye yaptırıyorlar 30 TL ye… Bu arada rakamlar gerçektir. Olay bu olunca herkes bir yolunu bulmaya yöneliyor. Eğer Türk İnternet Piyasasında bu saydıgım siteler olmasaydı ya da bu sitenin sahibi de olmasaydı webmasterlik ya da bu işler bu kadar yere düşmezdi. Şimdi bu yazının yazarına soruyorum kardeşim senin sosyal ağlarda, webmaster sitelerinde üyeliğin yok mu ? hiç iş yapmadın mı ? bir kere olsun piyasanın altına hiç iş yapmadın mı ? Ondan sonra Çoğu r10 kullanıcısına saydırırsın. ama sen de haklısın. 3 5 tane çapulcu toplanmış alexa topluluğu diye bir topic acıyorsa ben de saydırırdım. Digital Point ,Black Hat World gibi sitelere bakmamak için Türk Webmaster portalları temizlenmeli mallardan korunmalı.

 28. Merhaba. Bu yazdığını arkadaşlarıma okutunca sonunda bir nebze de olsa ikna oldular. millet şaşırmış neler yapıyorlar bi görsen :)
  iyi ki yazmışsın :)

 29. bunlar bitmez aynen hak veriyorum , hala sitesine hit çekmeye çalışanlar var para verip veyada hit sitelerine üye olup :)

 30. Abi valla tam yerinde bir yazı olmuş. Tüm olayı özetlemişsin :)

 31. merhaba haklısın arkadaşım ağzına sağlık adamlar uçmuş vallaha
  bende biraz kapıldım zamanında ama anladımki bişey yok yani

  ben bu siteyi nasıl popiler yapıcam onu bilmiyorum ama :(

 32. Çok Doğru Gerçekten Helal Olsun O kadar Forum Sitelerinde Yorumları Ve Açılan Konuları Okudum Hiç birisi Bu kadar Dikkatimi Çekmemişti . Tebrik Ediyorum Ve Başarlar Diliyorum Bizleri böyle güzel bilgiler verdiğin İçinde Çok Teşekkür Ediyorum .

 33. Haklısın abi millet alexa nın kölesi olmuş adamlar alexa ya göre sitene değer biçiyor.Alexanı düşür salaklara sat oh ne ala.İşte bu alexa kasmak için bir yerlerini yırtanlar yüzünden hakettiğimiz yere gelemiyoruz.Atalarımız ne demiş.”Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış”. Helal olsun amazon şirketine hala akıllılar taşı kuyuya delinin attığının farkında değiller.

 34. Durduk yere alexa kasmayı, site yapmayacağı halde domain almaya benzetiyorum.

 35. tek kelimeyle harika :) one lan alexa yükseltme yeniliyormu la bu dicektim ………

 36. Güzel ve uzun bir yazı arada Müstehcen kelimeler ile beni de güldürdünüz. Fakat benim siteme Sponsor olmak ya da reklam vermek isteyenler de ilk olarak Alexamı soruyorlar bende onları aydınlatmak için Reklam ve Sponsorluk bölümüme Alexsa değerlerimi koydum. Bu arada Alexsam düşüşte :P şaka,şaka bence en iyi site Özgün makalelerden oluşan Güncel sitedir.

 37. Çok doğru anlatmışsın hocam :)

 38. Elinize sağlık anarschi hocam sürekli takip ettiğim bir site başarılar dilerim.

 39. yöntem süper olmuş çok teşekkür ederim

 40. haklısın yazı güzel olmuş.

 41. halkılısınz, doğru söze ne denir. sanırım biz bu alexa meselesini fazla abartıyoruz. bir de insanımız dogal yollarda sitenin hitini artırmak yerine genelde bir hile arayışında. bir an önce sitemii nasıl yükseltebilirim. oysaki her şeyin bir kuralı var. yavaş yavaş. mümkün olduğunce özgün içerik paylaşaarak

 42. faydalı bilgiler lakin çok da kasmamak lazım alexa konusunda. herşeyin doğalı en iyisidir.

 43. Kaliteli güzel bir yazı olmuş…

 44. Tam yerinde bir makale olmuş. Teşekkürler :)

 45. Alexa widget kurmak niyetindeydim, bilinçlendirici yazınızı okuyunca artık hiçbirine gerek görmüyorum. Teşekkür ederim.

 46. Üstad ellerin dert görmesin. Ben de yaklaşık 1 aylık bir sitenin sahibiyim . site açtıktan sonra bu işleri arastirdigimda alexa ve seo kavramları ile tanıştım. forumlarda sorular sordum öneriler aldım ..halla makul! fiyatlarla benim yerime bu işi halletmeye gönüllü :) bir çok arkadaşla tanıştım. Tabi google çeviri sağolsun sıfır ıngilizce ile yabancı forumlardan araştırmalar yaptım. tek öğrendiğim ikisinin de hikaye olduğu tek gerçeğin özgün içerik olduğuydu.şimdi ikisini de takmadan yazıyorum. yarım saat geçmeden ziyaretçi almaya başlıyor yazdığım… Benim gibi yeni başlayan arkadaşlara sizin gibi üstadlarının izni olursa bir kaç öneride bulunmak istiyorum.. site hazırlarken dikkat edilecek iki nokta var. birincisi özgün ve yararlı içerik . ikincisi ise sitenize gelen ziyaretçilere rahat ve hızlı bir dolaşım sağlamak.. bu ikisini yaptığınızda google sizi anında ödüllendiriyor. spam yolları izlerseniz yazarın tabiriyle google sizinle tassak geçer .. Bu arada sitemin bu ay ki geliri şimdilik 240 tl.. artacağından da eminim.. kolay gelsin

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 28.435 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.858 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 9.723 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 6.163 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 6.600 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.415 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 5.924 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.858 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 8.680 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.415 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 7.201 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 7.134 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 8.164 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 6.153 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 3.584 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 6.987 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 13.661 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 17.074 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2

granit küp taş bergama granit gaziantep oto kiralama peypi gaziantep web tasarım