Eski Sevgiliyi Unutma Şeyleri

7 sene önce Beyazıt tarafından yazılmıştır.-7.138 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Az önce Okan’ın gönderdiği bir linkte okudum ve oldukça mantıklı gelen ama bana işlemeyen belki birisine lazım olur diye koyduğum taktikler..

Denemedim,denemek de istemedim..Benim taktiklerim bende kalır :) Ama gayet mantıklı taktikler denemek isteyenler çıkabilir..

Bahar bitti, yaz geldi, eski sevgiliyi unutup, yeni aşka yelken açacaksınız ama ne mümkün! Sizin yelkenli çelik halatlarla eski limana demirli vaziyette. Ama üzülmeyin, durumunuz ümitsiz değil. Bugüne kadar milyarlarca insan eski sevgilisini, karısını, kocasını unutmayı başardıysa siz de yapabilirsiniz. Kimse unutulmaz değil. İşte yaranıza merhem olabilecek 25 öneri.

1. Arkadaş kalacağım diye kendinizi kasmayın: Tamam, arkadaşça ayrılmış olabilirsiniz. Her ayrılıkta kan dökmeye gerek yok. Ama arkadaş kalacağım diye kendinizi zorlamanız da şart değil. En azından bir süre. Onu görünce kalp krizi geçirecekmiş gibi olmayı bıraktığınızda, belki mailleşmeye başlayabilirsiniz.
(Yaptım) (Böyle bir ihtimal olmamalı zaten)

2. Rastlaşma ihtimali bulunan yerlerde dolaşmayın: Kabul edin içten içe onu görmek istiyor, üstelik buna bir de kaza süsü vermeye çalışıyorsunuz. Siz kimi kandırıyorsunuz?(Yaptım)

3. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durun: Densiz bir garsonun, bir tanıdığın gelip de eski sevgilinizin nasıl olduğunu sormasıyla, göz yaşları sel olabilir. Dikkat. Ayrıca anılar da üstünüze üstünüze gelebilir. Şurası göz göze geldiğimiz yer, diye başlarsınız sonra.(Yaptım)

4. Evde ona ait ne varsa kurtulun: Bir şenlik ateşi yakıp törensel bir havayla yok edebilir, ya da doğrudan çöp tenekesine gönderebilirsiniz. Kutulayıp kaldırmak da bir yöntem ama o kutu evin bir köşesinde durduğu sürece, ruhunuzu rahatsız edecektir benden söylemesi. (Yaptım)

5. Onun dinlediği şarkıları, seyrettiği dizileri unutun: Playlist’inizden bir iki şarkı eksilse ölmezsiniz ya. Hiç gereği yok. Hatta gidin, hiç tanımadığınız, dinlemediğiniz şarkıcıların CD’lerini, ülkelerin müziklerini satın alın.
(Yaptım) Vadiyi izliyor sanırsam onu bırakmam ama :)

6. Birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları yok edin: Nedenini uzun uzun anlatmama gerek yok sanırım. Yöntemi seçmek de size kalsın. 4. maddedeki prensibi uygulayabilirsiniz.
(Yaptım) Valla güzel bir format attım geçenlerde..Hiç resimleri kurtarmadım bile..

7. Evin dekorasyonunu değiştirin: En temizi başka bir semte taşınıp yeni bir hayata başlamak ama ha deyince olacak iş değil. O zaman siz de evdeki eşyaların yerlerini, şekillerini değiştirin. Özellikle onun her zaman oturduğu koltuğun yerini…
(Denemedim)

8. Kullandığı parfümü hayatınızdan çıkarın: Hafızayı en hızlı tetikleyen şey koku alma duyusu. Parfümün kokusunu aldığınız an, en mutlu anınıza dönebilirsiniz. Çok tehlikeli!
(Onun kokusunu kimse veremez..Değiştirmeme gerek yok)

9. Tatile çıkın: Başka yerlerde, başka insanlarla tanışmak kesinlikle iyi gelir. Ama dikkat edin de, daha önce birlikte gittiğiniz bir yer olmasın. Tabii bazı bünyeler farklı prensiple çalışıyor olabilir. İnadına gidip, anılarınızla yüzleşmek ve onlardan korkmadığınızı kendinize ispat etmek isteyebilirsiniz.
(denemedim)

10. Arkadaşlarıyla bir süre görüşmeyin: Kendi arkadaşlarınız size yeter. Hakkında bilgi taşımalarına, ağzınızı yoklamalarına izin vermeyin.
(Faceden güzel bir temizleme yaptım.Ve herhangi bir bağlantım kalmadı..Yoktu da zaten fazla)

11. Özel günlerinizde evde oturmayın: Kanka destek sistemini devreye sokun. Arkadaşlarınıza sığının, sizi avutmalarına izin verin. Özellikle yıldönümü, onun doğum günü gibi eski özel günlerde evde tek başınıza kalmayın.
(Genelde içmeye gidiyorum)

12. Telefon numarasını, mesajlarını silin: Böylece bir gece vakti içip içip onu aramanız zorlaşır, dönüp dönüp gönderdiği aşk mesajlarını okuyup içinizi kanırtmazsınız.
(Numarasını sildim ama ezberim de kaldı işte..Mesajları isimsiz hep.)

13. Aldığı hediyelerden kurtulun: Tamam o kolye altın olabilir ama ruh sağlığınızdan daha mı kıymetli? Ya satın parasını çatır çatır yiyin, ya da birine verin.
(Böyle bir sevgilim henüz olmadı.)

14. İyileri değil kötü anıları hatırlayın: Birlikte geçirdiğiniz mutlu günleri anacağınız zamanlar gelecek ama şimdi değil. Şimdilik sadece kötüleri hatırlamaya çalışın ki, yelkenleri suya indirmeyin.
(Evet bunu yapmamıştım severek yapıcam..Arkamdan çevirdiklerini,ben yokken neler yaptığını,kimlere mesaj attığını,kimlerle konuştuğunu öğrendikten sonra..)

15. Yeni bir şeyler öğrenin: Bir kursa filan yazılabilirsiniz. Böylece aklınız başka şeylerle meşgul olur, kendiniz için de iyi bir şey yapmış olursunuz. Hem belli mi olur, yeni biriyle tanışırsınız.
(Gerek yok)

16. Altı ay uykuya yatın: Şu ana kadar sıraladıklarımın hiçbiri işe yaramadıysa, ütopik olmakla birlikte bu seçeneği deneyebilirsiniz. Belki iyi bir uyku çekince hayat daha iyi olur.
(Yaptım) Her zaman uyuyorum zaten.

17. Kendinizi yenileyin: Sürekli saç şekliyle, rengiyle oynamak depresyon belirtisi derler ama her zaman değil. Aynada yeni birini görmek içinizi açabilir.
(Böyle şeyleri sevmem nedense)

18. Romantik komedilerden uzak durun: En sevdiğiniz tür olabilir ama bu tip filmler insanı olmayan erkeklere/kadınlara bile aşık etme kapasitesine sahip. Sinemadan çıkar çıkmaz cep telefonuna sarılırsanız, telafisi mümkün olmayan hatalara imza atabilirsiniz.
(Uzun süredir film izlemiyorum sırf bu yüzden)

19. Hüzünlü aşk şarkıları dinlemeyin: Bir süre bazı müzik türlerini, bazı şarkıcıları hayatınızdan çıkarmanız gerekecek. Örneğin Celine Dion. Gerçi onu kim niye dinler anlayabilmiş değilim ama… Buna karşılık Burak Kut’tan tüm unutmaya çalışanlar için gelsin: Yaşandı bitti saygısızca, haydi zıpla…
(Tam tersini yapıyorum belki acıtarak kökten kurtulurum diye)

20. Onu düşünmeye başladığınızda fizik problemi çözün: Tamam kabul ediyorum; bunu ben de yapamam. Ama beynin rasyonel tarafını çalıştırmak için hiç değilse Sudoku çözün bari.
(:d Allahım ya :d Zaten bölüm fizik paso soru çözüyoruz yeter o bana)

21. Ayakta duramayacak kadar uykunuz gelmedikçe yatmayın: Uykunuz kaçınca onu düşünmeye başlarsınız, onu düşününce zaten uyku gelmez.
(Yaptım..Ve her zaman yapıyorum..Yatağa girer girmez uyumazsam hep aklıma geliyor..Mal mal mesaj atıyorum..)

22. Evdeki battaniyeleri yok edin: O melankoliyle altına girmeye kalkarsanız uzun süre çıkamazsınız.
(Melankoli vs inanmam :))

23. Second Life’ta yeni bir siz yaratın: Değişim her zaman içten dışa olmaz. Girin Second Life’a, yaratın şöyle alımlı, yakışıklı, seksi, işinde başarılı bir karakter. Elinizi sallasanız ellisi. Bu gazla gerçek hayatta da engel tanımazsınız artık.
(İçimdeki piçi hiç çıkartmak istemiyorum ama arada çıkası tutuyor :) Gittiğimiz karıya kıza sayalım bunlarıda..)

24. Extreme sporlara başlayın: Can derdine düşünce, eski sevgilinin acısı kalmaz. Aman dikkat adrenalin bağımlısı olmayın.
(Polat gibi poligon da resmine sıkmak yerine oturup eğlencelilerini yapıyoruz)

25. Yeni bir sevgili bulun: Eveeet, geldik meselenin özüne. Önceki maddeleri de uygulayın tabii ama eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolu yenisini bulmaktır. Ama tabii burada zamanlama ve kimi seçtiğiniz çok önemli. Öyle birisini bulmalısınız ki, aklınızı başınızdan alsın. Aksi halde, kimse onu unutturamıyor diye paniğe kapılırsınız. Yok öyle bir şey tabii. Vallahi yok.
(Bi de bu kaldı…Ayar çekmeye başlıyacam..Şu an 3 hedef var görünürde..Arkadaş olduk bakalım..3 şıktan doğru olanı bulup alalım kalbimize..)

Bir taktikte ben ekliyim sonuna…Asla ama asla sevdiğine ait yazıları okuma..Ne kadar sussanda içini acıtır..

Güzel taktikler ama :)

Konuyla ilgili güzel bir şarkı :)

Konuyla ilgili yorumlar
  1. bende terkediyorum hatta okadar terkediyorum şehirden çooook uzakta biriyle evleniyorum :)

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 28.480 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.866 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 9.732 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 6.171 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 6.608 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.443 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 5.930 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.866 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 8.685 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.443 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 7.204 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 7.140 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 8.168 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 6.154 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 3.589 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 6.992 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 13.664 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 17.086 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2

granit küp taş bergama granit gaziantep oto kiralama peypi gaziantep web tasarım