Kızlar Yanlış Düşünüyorsunuz!

4 sene önce Beyaz tarafından yazılmıştır.-47.542 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Uzun zamandır aşk dünyasına parmak atmamıştım..Bugün karşılaştığım bir olayı ve kızların bizi nasıl yanlış anladıklarını sizlere anlatmayı düşünüyorum..

Kız milleti yada kadın milleti olarak özetlediğim bu kesmi sizlere kısaca özellikleri anlatıp bu özelliklerin erkekler yani bizim gözümüzdeki karşıtlarını sizlere anlatmak istiyorum..

Söylediklerimi yanlış anlamayın..Karşılaştığım şeyleri yazdım :)

Kadın Milleti;

 • Şüphecidir
 • Meraklıdır
 • Kıskançtır
 • Boş Zamanı Çoktur
 • Yaptıklarınızı çekemez
 • Hissettiklerini Anlatamaz
 • Çok konuşur ama özeti bir cümledir
 • Yanlış anlamada üstüne yoktur

Gibi sıralamaya kalksam binlerce özelliğini sizlere sayabilirim..Ama benim amacım kadınları kötülemek değil bizim gözümüzde o konuların ne kadar saçma gelmesidir..

Kız Arkadaşlarınız ve Eski Sevgililerinizle Olan İlişkilerinizdeki Sorunlar

Bu konuda bende çok sıkıntı çekmiştim zamanında..Özellikle eski sevgililer,eski sevgililere ait hediyeler,yazılar yada şarkılar..Bunların hepsi potansiyel bir fırça yeme aracıdır..Ama buradaki mantıksızlık şöyledir.

Bitmiş ve yeni başlamış bir ilişki için geçmişin bir önemi yoktur..Ama bu hatırlanmayacak anlamına gelmez..Zaten başkasını sevse senin yanında işi olmayacağına göre ona karşı duygular bitmiştir..Fakat kıskançlık denilen bu hormonlar eski sevgiliyi devamlı kıskanır..

Eski sevgili konusunda kızlara  yaptığım klasik açıklama..Eskidendi bitti gitti..O değil de bu konuda tartışıp ayrılan bir çok insan tanıyorum..Konuya bakarmısın “Eski sevgilinle konuşursan yüzüme bakma”..

Şimdi buradaki olay kıskançlıktır anlarsın ama benim zamanında çıkıp ayrıldığım ardından çok samimi dost olduğum onlarca eski sevgilim var..Sevgiye dair veya o günlere dair ne bir hasret nede bir beklenti duyuyorum.Şimdi onla konuşmamın zararı ne olacak ki?

Üstüne benim gibi bir yapısı varsa ve yasakları çiğnemekten zevk alan biriyse yapmıyacak olsa bile yaptırtıyorlar..

Olayı şöyle özetliyim..Eğer eski sevgiliyle kavgasız bir şekilde sona ermişse sevgilinizden beklemeniz gereken tek şey..Ona sevdiğinin bittiğini söylemesi ve seni sevdiğini söylemesidir..Bu konudan sonra erkek isterse yere yatsın kız kabul etmez..Eden kızda ya çok salaktır yada onu çok sevmiştir..

Ama sevdiğinizi birini,onun koynundan aldığınız birine geri vermeye benzer bu kıskançlık ve çekememezlik..Bu konuda sevdiğinize hak tanımanız hatta onla yaşadıklarını dinlemeniz onu eski sevgilisinden uzaklaştırıp size daha çok bağlanmasına sebep olacaktır..

Kız arkadaşlarınızla olan ilişkilerden çoğu kız hoşlanmaz..Nedeni aslında güven eksikliğidir..Ya giderse,ya beni aldatırsa gibi yukarıda belirttiğim şüphecilik duyguları çok ağır basar..Aslında basittir görünen konuştuğu kızlarla o çocuk hiçbir bok yapmaz..Onlar ortaya atılmış yemdir aslında..

Yada bir erkek gidip kız arkadaşıyla oturup birşeyler içebilir,hatta baş başa sinemaya bile gidebilir..Gerçekten sevdiğine güvenen kız bunları umursamaz..Fakat güvenmediği için bu konularda hep sorun çıkar..

3 Kuruşluk Kızlar ve aradaki 2 kuruş farka bitirilen ilişkiler

Türk halkı olarak erkek egomanyasına (böyle yazılıyordu galiba) sahip bir milletiz..Yani olay şöyle erkek yaparsa şanı yürür,kadın yaparsa adı çıkar..

Olayı şöyle özetliyim..Bir erkek ortamında konuşulan konuların yüzde 99’u karı-kız mevzusudur..Kızlar içinde öyle olsa da bizim olay biraz farklıdır..Erkek milleti  yattığı kızları anlatmayı sever..Hatta bunu öyle bir anlatır ki  sanki Çanakkale Savaşında 200 bin anzağı tek başına öldürmüştür.Her ne kadar tasvip etmediğim bir konu olsa da erkekler yattığı kızlarla kendini kahraman ilan eden insanlardır..

Fakat bir erkek olarak gözümde kızlar 2 ye ayrılır..Yattıklarım-Sevdiklerim şeklinde..Bu iki kategori kesinlikle birbiriyle çakışmaz..Bundan sakın sevdiğin insanla yatmadın mı gibisinden şeyler çıkartmayın orası özel konular :)

Erkek her ne kadar bu iki konuyu karıştırmasa da kız milleti bunun ikisini öyle güzel karıştırır ki anayasa bile bu kadar güzel bağlanmamıştır..

Klasik laf şudur “O kıza dokundun ya artık benden uzak dur“..Ee şimdi buradaki saçmalık şudur..Kız ister ki erkek tamamen benim olsun..Erkek tamam der ama bırakın yatmayı öpmeye bile izin vermez bazen..Ee erkek napsın? Hele benim gibi alışmış kudurmuştan beterdir biriyse?  Mecburen gidip başka kızlarda kendini tatmin edicektir..Ama bu olay “Beni aldattın” olayına girmez..Aldatma olayı kalple ilgilidir..Ama söz konusu olay kalp değil penistir anlıyacağınız..

Bu konuda kızlara genel olarak söylediğim laf şudur..Eğer bir erkek seni gerçekten seviyorsa bu başka kızlarla yatmıyor anlamına gelmez..Sonuç olarak o erkek başkalarıyla yatıcak ki sana karşı cinsel olarak değil kalpsel olarak yaklaşsın..

Hep demişimdir bir erkeğin gerçek sevgisini 140 dolara öğrenirim diye..100 Dolara bir rus ve 40 dolara aldığım bir 70 lik vodkayla ortaya çıkar..Rustan sonra cinsel duygular gider,vodkadan sonra da cesaret başlar..İşte gerçek sevgi odur..Mantıklı değil mi?

Beni takmıyor,benimle ilgilenmiyor ve yazdıkları benimle ilgili değil!

Sosyal medya çıktıktan sonra ben hep demişimdir eski aşklar kalmadı diye..Küçüktür üç aşkları olsa gerek bunlar ama yine de değinmek istedim..Bir erkek sizi neden facebookta yada twitter da takmaz,ilgilenmez yada sizle ilgili yazı yazmaz?

Bu olay benim açımdan da geçerli..Şu an sevdiğim ve çıktığım bir kızla bırakın ilişki durumu güncellemeyi arkadaş olarak bile ekli değil..

İlişki durumu denilen şey erkekler için neden sorun olur derseniz..Erkek ortamında karı-kız mevzusuna verilen önem ortadadır zaten..Amaç tamamen cinsel boyutta olduğu için ve facebook’u kullanma amaçları tamamen o olduğu için sevdikleri kızları saklamak isterler..Bir diğer konu ise aile yada bu ilişkiyi görmemesi istedikleridir..Niye görmesinler derseniz facebook gibi bir ortamda aileden tut,sevmediğin insana kadar ekliyorsunuz üstüne bir de ilişkisi var yapınca magazin olmaya gerek var m?

Şu anda ilişki durumum tamamen kaldırılmış durumda..Banane başkalarının benim ilişki durumumdan bilgisi olmasına?  Yada orada isim yazınca birşeyler mi oluyor? “Oo manita yapmışsın lan” yazan bir erkeğin mesajı hoşunuza mı gidicek? Sonra seviyorum <3 mü yapıcaksınız?

Twitter’a gelirsek o ortam tamamen farklı zaten..Twitterın felsefesi bana göre halen eski sevgili replikleridir..Amaç anlık olarak eski sevgiliye laf sokmaktır..Bu konuda beni hiç anlamadığı için sevdiğim kız, ben laf sokmayı bıraktım..Gelip klasik söz olan “Halen ona dair birşeyler yazıyorsun” sözüne cevap vermek isteyip veremesemde cevabım net “eğer  böyle yapmaya devam edersen iki gün sonra seni de  yazarım eski sevgililer listesine” demektir..Gerçi erkek milleti kılıbık olur ama :)

Güncel hayatta takmıyor olayına gelirsek,yukarıda kızların özelliklerini listelerken boş zamanının çok olduğunu söylemiştim.Yani kızlar için zaman alışveriş yapmak,ardından da diğer arkadaşlarıyla dedikodu yapmaktır.Ama erkek milletinde öyle değildir..

En basitinden erkek milleti gider batak oynar,içer,gecenin geç saatlerinde doya doya istediği bara gider..Ama bunu kız yapamaz kolay kolay..Ee şimdi sen bu çocuk tam koza girmişken ve hesap ona kalıcakken “Aşkımm cevap versene” yazarsan bu çocuğa giricek hesaptan haberin olmayacak ama yazık yani..Ben o konularda genellikle mesaj atıp “oyun oynuyorum cevap veremem” derim ve olay kapanır..

Yada içki masasında..Rakıyı açmışsın,buzu koymuşsun..Arkada müslüm baba..Tam hayattan elini ayağını çekmişsin..Tak mesaj “aşkım yarın napıcaksın“..Ya şimdi bu ortamda bu mesajın işi ne? Yarın napıcağımı bilsem bu gece içermiyim hiç? Cevap vermezsin 2 dk sonra bir mesaj daha gelir “Napıyorsun sen.Niye cevap vermiyorsun“..Tuş takımını görebilsem o kafayla yazıcam birşeylerde göremiyorum ki ben napıyım :) Ertesi gün uyanırsın..Bir taraftan baş ağrısı fena şekilde gelir..Tam böyle güne fresh başlamak istersin “4-5 mesaj alındı” yazar..İlk mesaj “Aşkımm” la başlar..İkinci mesajda “m” nin birisi yoktur..3 Mesajda “Nerdesin”. 4.Mesajda “Sen Artık beni sevmiyosun”..5.Mesaj “Küstüm sana”..

Ee birinci mesaja cevap vermeden bu kadar hayal gücünüzü nasıl çalıştırıyorsunuz anlamıyorum gerçekten..

Hediye,Özel Gün Takıntıları

Hediye denilen kavramı tekrar açmak gerekir sanırsam..”İçinden geçen maddi veya manevi değerdeki bir şeyi ” insana vermektir..Ama kızlar arasındaki olay çok farklı “ayy canım ya kolyen çok tatlıymış“..Yaaa “Beyaz aldı bunu bana”..Modunda bir hava atma durumu söz konusu..Ama bizim erkek milletinde açıkcası öyle bir durum yok hiç..”Lan olm hatun bana jack daniels almış“..Derse bir erkek “Hadi lan getirde içek amk” gibisinden bir replik oluşur..Burada hava atma durumu yerine kafanın güzel olacağı durumu ortaya çıkar..

Ayrıca hediye konusunda tüm erkekler beceriksizdir..Becerikli diyen varsa da kesin hediye konusunda uzman bir kız arkadaşı vardır..Misal ben birisine hediye alacağım zaman genelde ya kıza gidip “hoşuna giden birşey varsa alıyım yada al parasını gönderiyim sen al” derim..Açıkcası bu hacı..Ne gidip uğraşıcam kendi beğendiği şeyi alsın..”Çok kırosun lan olur mu öyle şey” diyenler varsa o hediye ayağına ne kızlar düşüyor biliyormusunuz :)

En basitinden 7 senedir çıktığım kıza 7 sene boyunca hiç hediye almadım..Geçen sefer aldığım hediye ise kendi beğendiği bir şeydi..Gecenin saat 3 ünde bir petrolde duran benim kadar olan bir ayıcıktı..

Açıkcası bu konularda eziyet çeken bir millet olsak da kızlarımız “illa ki” hediye bekler..Ne zamandı hatırlamıyorum tam bir özel gün vardı yine sanırsam 14 şubat..Arkadaş bir hafta boyunca bir hediyeyle uğraştı..Böyle gül kuruları,özel kutular vs vs..Hediyeyi sevgilisine götürdü verdi..Cevap “çok teşekkür ederim” oldu..Ben naptım? Sabah arkadaşın birisi hadi lan gezelim diye dışarı çıktı..Batak-nargile-bira derken kafam güzel oldu..Yolda geçerken bankaya diye uğradık..Toys R’us vardı orada..Girdim ilk gördüğüm ayıcığı aldım çıktım..Kıza götürüp verdiğimde  o da “çok teşekkür ederim” dedi..Sonuç hediyeyle hava atma amacınızdan vazgeçtiğiniz gün bir insanın verebileceği en büyük hediyesi olan sevgisine sahip olabilirsiniz..

Hediye almadı diye küsen kızlar çok..Baktınız çok mu canınızı sıkıyor..Alın bir tane vibratör verin abi..Ne olduğunu anlayana kadar geçtiğiniz dalga onun size veremediği mutluluğu verir :)

——–

Özet olarak kızlar çok basit düşünüyorsunuz..İlişkilerinizi çok ufak tefek şeylere bağlıyorsunuz..En basitinden eski sevgili için bitirilen bir ilişki kadar saçma birşey yoktur..İlla yalan mı söyleyelim?

Yada dakika başı rapor vermek gibi bir isteğiniz olabilir ama k.bakmayın biz sizin kadar boş zamana sahip değiliz..

Küçük şeylere takılmak yerine ve en ufak şeyde kaçmayı deneyip kendinizi üzeceğinize yutkunun ve aşkınızı yüceltin..

Hadi sabah oldu ben yatar :) “Sevin,Sevilin,Sevişin” bu dünya kimseye kalmaz..Birbirinizi üzmeye değmez :)

Yazar: Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği okuyor.PHP-MYSQL,JQUERY,C Programlama dilleri ve Arayüz Tasarımı konusunda iddalı olup Wordpress'in büyük hayranlarından birisi..Ayrıca Aşka,Hayata ve Siyasete dair yazılar yazmakta.
Konuyla ilgili yorumlar
 1. dogru soze ne denir :)) aci gercek haklisiniz

 2. YAZDKLARIN ETKİLEYİCİ AMA Bİ YER EKSİK

 3. bence sen yanlış düşünüyosun bu kadar rahatlıkta görmedim ben vallahı yok eskı sevgilinin esyalarını saklarsın bakma geregı duyarsın yok arkadaşınla sınemayada gıdeblrsın bı kız da bunu yapınca nasıl hıssedersin bi kızda sadece arkadaşıyla sınemya gıder kahve ıcer onunla takılır bu durumda sen ne oluyosun dış kapının dış mandalı he bazı kızlarda buna hak vermış bence siz yaşamayın bukadar basit amatör olursanız ılerkı hayatınızda sıkıtıntı yemeyenın malını yerler adınıda enayı korlar :)

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 3.343 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 2.542 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 7.401 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 4.411 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 4.609 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 4.003 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 2.715 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 2.542 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 6.436 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 4.003 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 5.426 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 5.315 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 6.278 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 4.436 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 1.860 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 5.451 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 10.301 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 13.853 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2