Neden 2023?

3 sene önce Beyaz tarafından yazılmıştır.-80.157 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa


Bu tarihi AKP Sloganlarında oldukça çok gördük..Hedef 2023 yazan binlerce slogan.Ama hepimiz aslında bunu sadece Türkiye için yapılacak vaad süreleri olarak gördük..

2023 Deyince direk olarak aklıma 1923 Yılında yapılan lozan anlaşması geldi..Acaba gizli maddelerimi var gibisinden düşünürken araştırmalarım sonucu herhangi bir bilgiye ulaşamadım..

Ama halk arasında efsaneleşen varsayımlarla birşeyler yürütmek istedim.Bugün her ne kadar Lozan Anlaşmasının gizli kuralı yok dense de devlet anlaşmaları 100 yada 99 senelik olduğu için böyle bir varsayım yaptım..

Öyle olaylar ve senaryolar var ki 2023 yılına ait princin taşını ayıklamak oldukça zor.

Öncelikle gündemden 2 olayı birleştirmek istiyorum..Birincisi Kürtlerin bağımsızlık ve özerklik ilanları diğeri de Ermenistan CumhurBaşkanının “Ağrı Dağı” ile ilgili sözleri.

Aşağıda yine alternatif olarak bir dizi olan Kurtlar Vadisi dizisinin halk içindeki genel komplo teorisini ortaya koyduğu haritalar var..

Elbette bunlar birer komplo teorisi ama olayları birleştirince Kürt ve Ermeni sorununun patlak verdiği şu zamanlarda istenilen harita bu şekilde..

Yine aynı şekilde İsrail ile ilgili aramızdaki sorunlar halen devam ediyor..

Buradan çıkartılacak 2 Komplo teorisi var..Birincisi bunlar danışıklı dövüş mü? Yoksa AKP gerçekten istenilen Büyük Türkiye için mi mücadele ediyor?

Neden 2023 sorusunun yine gündemden ve halk içinden takip ettiğim ve sohbetlerde duyduğum şehir efsaneleride şu şekilde..

2023 Yılında Lozan Anlaşması ile Türkiye yer altı ve yer üstü zenginliklerini kurtarıp tamamen özgür bir ülke olacaktır…”

Bu teori halk arasında yaygın olan bir teoridir..

Her ne kadar araştırmacılar ve bilim adamları Türkiye’de Petrol çıkartılmıyor dese de bugün bir çok doğu ilimizde petrol rezervleri bakımından Abdulhamit zamanından beri bilinen çok zengin petrol kaynakları olduğu söyleniyor..

Bugün tek petrol açısından demesek de diğer konularda özellikle Bor ve alternatif enerji madenleri açısından oldukça zengin topraklarımız bulunuyor..

Bugün eğer o madenlerin işletme ve kullanma haklarına (varsa eğer) sahip olabilirsek gerisini siz düşünün..

“2023 Yılında Türkiye Başkanlık ve Eyalet Sistemine Geçicek?”

Bir diğer konu ise Anti Akp ci birisi olarak karşı çıktığım projelerden birisi..Türkiye 2 yada 3 farklı eyalete bölünerek bir başkanlık altında yürütülecek..Bugün Amerika topraklarında hakim kılınan eyalet sistemi Türkiyeye gelicek..

Tabi bu olması güç bir ihtimal ama umarım halkımız bu düşünceyi de yanlış yapmaz..

“2023 Büyük Türkiye Projesi”

Lozan anlaşmasının eğer varsa gizli maddelerinden kurtulan Türkiye Cumhuriyet’i Osmanlının izinden gitmek isteyecektir..Yada alternatif Türklük düşüncesi olan Turan politikasını izleyerek Türki cumhuriyetleri altında toplayarak bölgesel değil dünya gücü haline gelmek isteyecektir..

Yada en kötü ihtimal 2.Kurtuluş savaşı..

Bu teorilerimi günlük yaşantıdan esimlenerek oluşturdum peki teorilerimi destekleyecek olursak;

Büyük Türkiye için;

 • Yerel olarak bir çok adımda yeniliklere imza attık..Ve çoğu alanda dışa bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyor..Gerek Silah olarak gerekse teknoloji olarak bir çok gelişmiş ülkeyle aynı konumdayız..
 • Ülke olarak okuma yazma oranımızı oldukça iyi yerlere ve konumlara geldi..Halkımız artık daha bilinçli..%90′lara varan okuma-yazma oranına sahibiz..

Parçalanmış bir Türkiye için;

 • Kürtler özerklik ilan etti..Ermeniler soykırım tezinden vazgeçmeyecek..
 • Aleviler ve farklı kültürel çatışmalar çıkartılacak ki başlandı bile.
 • İsrail ile ilişkiler kötü durumda..

Şimdi bunlar teorilerimi destekleyen iyi veya kötü fikirler..Tabi bir teoriyi desteklerken her zaman olumlu yada olumsuz olarak desteklemek olduğu için detaylı olarak anlatmak istedim..

Bu konu siyasidir ama ülke içi değil ülke geneli bir siyasi konu olduğu için Tüm Türkiye Vatandaşlarının aynı hassasiyetle davranmasını diliyorum..

Sonuçta biz bugüne kadar hep kardeş kavgasından geri de kaldık..Kürt,Türk,Rum,Laz,Çerkez,Yörük,Zaza bunların hepsinin kardeş olduğunu hepiniz biliyorsunuz..Hiç yoktan tarih okumuşsunuzdur..

Benim savunduğum ve istediğim yargı tabiki Büyük Türkiye! Bu amaçla herkes elinden geleni yaparak “Muasır Medeniyetler” seviyesine ulaşmamız gerekiyor..Ama tarihimizi ve Atatürk ilke ve inkilaplarını unutmadan..

Yazdığım yazı tamamen bir teori olup gerçekleri  yansıtmamaktadır..

Sizin 2023 ile ilgili teoriniz nedir? Yada düşünceniz? Yanlış yada doğru düşündüğüm teorimdeki destekleyici nitelikleri yok edecek sebeplerinizi yazarsanız sevinirim..

Lütfen konuyu diğer yerlerdeki gibi tartışıp kardeş kavgası çıkartmadan birer Türkiye Vatandaşı olarak değerlendirirseniz sevinirim..

Yazar: Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği okuyor.PHP-MYSQL,JQUERY,C Programlama dilleri ve Arayüz Tasarımı konusunda iddalı olup Wordpress'in büyük hayranlarından birisi..Ayrıca Aşka,Hayata ve Siyasete dair yazılar yazmakta.
Konuyla ilgili yorumlar
 1. 2023 te Lozan barış antlaşması ile verdiğimiz toprakları gerimi alacağız yoksa sadece doğal kaynaklarımızı mı kullanacağız ? Lozan süresi bittikten sonra neler yapabileceğimizi maddeler halinde yazarsanız sevinirim.

  • bütün yer altı kaynaklarımızı kullanacağız kaybettiğimiz topraklar alamayız ama geri alacağız…

   Türkler Dünyaya 2 Kere Hüküm Edecek.
   Hadisi Şerif.

   • Seni üzmek istemiyorum ama yaşadığımız şu senin belki pek bilmediğin “21. yüzyıl” isimli yüzyılda pek dünyaya hükmetme kavramı kalmadı. ;)

   • Türkler zaten 2 kere hakim oldu biri osmanlı diğeri selçukludur

   • Türkler 2 kere değil bir çok kez dünyanın en büyük gücü olmuştur tarihi iyi araştırın ve görün

 2. bu teorileri birçok kişiden ve bir çok yerden olağan bir durummuş gibi duyuyoruz….peki bu teorileri gerçekleştirmek isteyen kişiler veye kurumlar bizim bu yaşanacakları bilmemize rağmen neden bu kadar açık seçik bir halde komuoyuna yansıtsınlar ki???

 3. ne olacak saf cok turkıyede 2023 e kadar çala bıldıgımız kadar çalalım polıtası ne olacak sen sanıyormusun amerıca ıngıltere almanya 2023 de turkıyenın yer altı kaynaklarını cıkarmasına ızın verırmı? vermez turkıyenın sonunuda soylım ırak mısır lubnan surıye gıbı ıc karısıklık yapptıktan sonra ulkelerı ele gecırdıgı gıbı ıran ve turkıyeyı de aynı polıtaka ıle ele gecırecekler turkıye zaten barut fıcısı gıbı terorıstlerın leşlerını toplaya toplaya bıtıremedıler boyle gıderse ıt surusu gıbı dahada gelecekler. allah sonumuzu hayır etsın.

 4. bence sayın x kişilerinin çok farklı planları var belki 2023 ile sadece dikkatimizi dağıtmaya çalışıyorlar bazı şeyleri konuşmaya korkuyorum ülkemin geleceğinden endişe ediyorum

 5. misakı milli sınırları içinde yer alan kerkük ve musul tıpkı 1936 hatay da olduğu gibi ana vatana katılacak. 2 şehirde de seçimlere gidilip diplomasi yoluyla esas ana vatanı olan türkiye ye bağlanacak

 6. bunu çok önceden de turgut özal dile getirmişti

  • Burada Kürt gerçeğini kaçırmışsınız arkadaşım o iş biraz zor çift milletli bir anayasa olursa belki

 7. Bence 2023′te İstanbul büyük ortadoğu projesi kapsamında yeni dünya düzeninin kudüs ile birlikte eş başkenti olacak. Bakınız 2001de ikiz kullelerin yıkılmasını 1995 de çıkardığı illuminati kartları oyununun yapımcısının 2012 de çıkan yeni oyunu:
  http://e23.sjgames.com/media/SJG37-0661_preview.pdf
  e23 constantinapolis’e geri dönüş oyunu.

 8. okurken çok zevk aldım bu bilgileri verdiin için çok sağol orta okulda çok lazım olucak

 9. hey gidi türkiyem.19.000.000 m2 lik alandan 950.000 m2 alana nasıl sığdırdılar.artık taşma zamanadır bence.verilen yerler şehit edilen askerler ve yapılan herturlü haksızlıklar için geri dönüş günüdür.tıpkı eskiden olduğu gibi mazlumun,düşenin ve her türlü yardıma ihtiyacı olan milletin yardımına koşup dünya adaletini sağlamak için.OSMANLI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞ GÜNÜR.

 10. Sayın yazara sormak isterim: Ülkeler arasındaki savaşlardan sonra ”şu tarihte bu antlaşmanın hükümleri sonna erecek ve işbu antlaşma geçersiz olacaktır” şeklinde imzalanan bir antlaşma bilmekte midir? Ben rastlamadım. Lozan’da Türkiye’deki madenler üzerine şerh konulduğu doğrudur. Dolayısıyla sözkonusu durum efsane değil gerçektir. Ancak şerh süresi 2023 tarihinden önce bitecektir. Hatta içinde bulunduğumuz zaman itibarıyla sonlanmıştır. Ermeniler toprak talebi iddiasından vazgeçmeyeceklerdir. Tıpkı bizim Musul, Kerkük, 12 adalar konusunda düşüncelerimizde olduğu gibi… Bir kızı yüzlerce talibi vardır ama kızı tek kişi alır. Ha bu durumu hazmedemeyenler olabilir. Hazımsızlar için de gereken yapılır. Neticede devletlerarası ilişkilerde genellikle olduğu gibi, haklı olanın değil güçlü olanın dediği olur. Biz hem haklı hem de güçlü olduğumuz için istedikleri kadar ağlasınlar, ağladıklarıyla kalırlar…

 11. 2023 te boğazlar elimizden gidebilir. Doğu Daki mücadele isa israilin ve amerikanın kuguladığı bir düzel. 2023 gelmeden o bölgeyi bizden koparmak istiyolar bu yüzden PKK ya yardım ediyorlar. Düşünceleri Doğu bölgesi türkiyeden çıktıktan sonra Sözde Kurdistan vaadiyle bölünmüş toprkları parçalyım ordaki doğal zenginliklere sahip olmak. Ve Doğudaki tek zenginlik petrol değil orda bol miktarda Bor ve milenyum gibi bişey vardı sanırım. Lozan anlaşmasının süresi 100 ile 90 yıl arasında olduğu için hedef 2023 ama bu 2013 te olabilir tabiki. Eğer o zazamana kadar doğuyu kaybedersek Büyük bir zengnliği elimizden kaçırcağaız ve onunla birlikte boğazlarda elimizden alınıcak ama 2023 te Doğu bizim elimizde kalırsa daha zengin bir üllke olucaz. Şuan Doğuya gitmek istmeyen meslek grupları orda yer almak isticekler. Bu türkiyeyi büyütücek ve bir osmanlı politikası izlicekler. Diğer türk devletleri ile birleşip Tek bir çatı altında olmaya çalışılıcak Yani Eski osmanlı denilebilir. Dünyaya 2. kez Hüküm edeceğizz. Tabi bu olay ABD yi korkuttuğu için şimdiden bizi parçalamaya çalışmaktadır zaten..

  • bizi tek Abd istemiyor herkes bir abd tutturuş gidiyor. bizi istemeyen çok ülke var en başta topraklarımızda gözü olan Rusyadır zaten Türkün Türkten başka dostu yoktur ve biz savaşta kaybetmedik imzada masada siyasette kaybettik Türkiyenin gelişmesi ise ambargoların kalkması ticaretin yapılması birçok şey serbest olmuştur.konuşçak çokşey var ama yeterbukadar.

 12. Arkadaşım bazı şeyleri yanlış yazmışın silah teknolojisinde geriyiz bkz. G3 bkz.1000-2000 km küçük menzilli füzeler bor çıkarılana kadar zaten onlar satılmış olur çünkü madenlerin çoğu şahsi kişilere ait ayrıca Türkler Dünya’yı 2 kez fethedecek diye yorum yapan bazı kişiler var böyle umutlarla tembelliğe tembellik katılmaktadır kısacası tedbir bizden takdir Allah’tandır…

 13. Ey benim bos tartisan halkim, Hz.Ibrahimin mirasi olan büyük Israil gerceklesecek, bunun disinda bir kürdistani icine alan bölge olmayacek,
  ermenilerin simdiki cografyasinda her hangi bir degisiklik olmayacek, Büyük Israil Haritasi Simdiki Israil topraklari dahilinde Suriye Lübnan
  Harran Bölgesi Irakin Kuzeyinden ibaret Olacektir.
  Dünya insanlrini cok seviyorum Deutz

 14. 2023 tayip erdoğanın eş başkanı olduğu büyük ortadoğu projesinin hayata geçirilmesinin amaçlandığı tarihtir. mehmet arkadaşımızın da yazdığı gibi bu oyun kartında da görüldüğü üzere dünyanın yeni merkezi istanbul olacaktır. türkiye bu konumda başlangıçta geri planda gibi görünsede projenin sonucunda tek güç olarak kalacaktır. ülke isminin değişmesi gibi bir ihtimal yok çünkü bunlar büyük oyunlar ve büyük oyunlarda hiçbir zaman küçük ayrıntılar bulunmaz. türkler dünyaya 2 kez hükmedecektir ve 2. fetih 2023 de başlayacaktır. ama şunu unutmayın türklerin dünyaya 2. kez hükmetmesi kıyamet alametidir

 15. bence 2023te büyük bir ülke olabiliriz

 16. 1923 de imzalanan Lozan Barıs Antlasması’nın 600 den fazla sayfası var. Ama bizim bildigimiz 2 sayfalık bizim menfaatlerimize olan bölümü.

 17. yazınız mükemmel çok merak ettiğimiz konularda bizleri aydınlatmış sınız fakat anlamadığımız şu ? şu an güney doğuda ve karadeniz de devlet petrol arıyor.bunun sebebi nedir ? acaba göz boyamamı ? yoksa lozan anlaşması 100 yıldan ibaret edeğil de süre bittimi ? yada dünya siyaseti bizler ile siyasi bir oyun mu oynuyor ? bunları da merak etmemek mümkün değil. ikinci husus lozanla ilgili tüm yazıları şöyle gözden geçirdim hiçbirisinde anlaşmanın süresi hakkında bir şey yok.yani buda kafa karıştırıyor. ve bununla ilgilide hiçbir devlet kurumundan kamuoyuna bir bilgide verilmedi. çok enteresan

 18. Niye 2023 söyleyeyim mi? En basitinden gidip GELENLER BELGESELİ adlı çalışmayı izlerseniz 2023 yılında Büyük Orta Doğu Projesinin (BODP) reel adımlarının atılacağını görürsünüz. Çünkü bir çok kez başbakanın kendisi dahi BODP’nin başkenti İstanbul olabilir Türkiye olabilir demişti. Türkiye ABD’ye göre hareket etmekte, ABD’de de İsrail’e göre.. Büyük İsrail Devleti’nin kuruluşunu hızlandırmak içindir 2023. Bu komplo teorisi değildir. Bu araştırmanin ürünüdür. Gerçek hep garip gelir. Lozanla yakından uzaktan alakası olmayan bir tarihti. Sadece Türkiye’nin hangi amaca hizmet ettiğini göstermektedir.

  • Arkadaşım büyük israilin kurulması Türkiye için iyi birşey olmadığı halde . Adamlar bunu neden 2023 hedef vs. diye sunsunlar halka ? Bu halkı aptal yerine koymaktır . Böyle bir şey mümkün değil emin ol. Reelden bir arkadaşımdan aldığım habere göre , doğuda petrol arama çalışmaları devam ediliyor ve bulunan kuyular kapatılıp mühürleniyor . Sanırsam 2023 de fışkırabilir :)

 19. 1923 tarihinden önce 4000m olan toprağımız lozan sözde barış antlaşmasıyla 780m ye düştü bizde bunu 90 yıldır kutluyoruz :) 2023 den sonra ALLAH ında izniyle savaşmadan vermiş olduğumuz toprakları tekrar geri alacağız. Tabi ki bu osmanlı dönemi gibi olmayabilir çünki o dönem kılıçla savaş vardı şu an ekonomi ile savaş yapılıyor daha çok . Ekonomiyi geliştirmek için öncelikle pkk sorununu çözmek gerekiyor sonra Yavuz Sultan Selim in yaptığı gibi kardeşler arasında ( Kürt , Türk , Laz , Çerkez kısacası tüm MÜSLÜMANLAR ) fitne çıkartanları temizlemek. Bu konuları sabaha kadar oturup konuşabiliriz bitmezzz. Ama Bu yazımı okuyanlardan rica ediyorum . Osmanlı padişahlarını okusunlar bir kaç kaynaktan . ve nasıl 630 yıl dünyaya hükmetmişler bunu görün. Teşekkürler

  • Kardeş sana birşey söyleyim tükün türkden başka dostu yoktur YAVUZ SULTAN SELİM hiç bir zaman türklerle diğerlerini bir tutmamış tır sana kanıt olarak şu şirini gösterebilirim.

   Kürde fırsat verme Ya Rab
   Dehre sultan olmasın
   Ayağını çarık sıksın
   Karnı bile doymasın
   Vur sopayı al haracı
   Asla iflah olmasın
   Ol bu çeşmeden gavur içsin
   Rum içsin
   Kürde nasip olmasın
   Vasiyetim oldur kim,
   Kürd bin kere yalvarsın.
   İnanma, kanma.
   Yakana bit, kapına Kürd dadandırma

 20. selam kardeş yüreğine sağlık cok güzel yazmışsın düşüncelerinde dolayı teşekür ediyorum. ve sana cok hak veriyorum biz bu toprakları birlikte kazandık.ben kürdüm ama tc vatandaşıyım ve bundanda cok mutluyum.2023 te birlikte vatanımızı büyütüp hainlerin istediği gibi olmamasını dilerim inş herkes bir olur kenetlenir ve oynan oyunların üstesinden gelir vatanımıza sahiip cıkarız…

 21. 2023 de Türkiye tam bağımsız bir ülke olacak. Lozan anlaşması sona erecek ama hala nato üyesi olacağız, buda 2053 de sona erecek. Birde 2071 e kadar Kıbrıs’la ilgili bir bağımlılık anlaşmamız var o zaman eğer yeni bir bağımlılık anlaşması yapmaz ve birbirimizi yemezsek, doğru bir şekilde yönetilirsek tam bağımsız, güçlü ve dünya da en büyük söz sahibi olan bir ülke olacağız.

 22. arkadaşlar ülkemizde özelilke doğu şehirlerimizde çok petrol vardır .Bu doğu şehirlerinden özelliklede ağrıda ve batmanda çok vardır eğerki akp hükümeti 2023 e kadar iktidarda olursa TÜRKİYE çok güçlü bir ülke yolunda aday bir ülke olur

  • arkadaşlar hepimiz bir bayrak altında yaşıyoreuz bunlar tamamen israilin oyunu kürt türk laz hepimiz kardeşiz bizim ülkemiz yer altı kaynakları olarak çok zengin bunun içinde lozan anlaşması bitmeden ülkeyı ele gecirme ve doğudakı bazı illerimizide buna katmak istiyorlar hepsi büyük israil içindir arkadaşlar

 23. eğer dünya üzerinde bir can bir insan savaşdan dolayı ölüyorsa ,kapitalist düzen iyi bir gelecek vaad ederken insanların emeğini yaşanacak güzel günlerini çalıyorsa,insanlar sadece gerçekleri bırakıp aç kalmadığı için şüküre alıştırılmışsa,insanlar dünya üzerinde din,dil,ırk olarak kardeş olmadığını dile getiriyorsa,siyaset açık ve net topluma hitap etmiyor, zenginlerden daha çok vergi almıyorsa,kimin eli kimin cebinde belli değilse,ve en önemlisi hizmet etmeye ve bu yolda ölmeye geldik derken zengin olunuyorsa unutun herşeyi ,geleceği,huzuru mutluluğu,aile olmayı çocuk yapmayı,çünkü gelişmiş ülkelerde insanlar hakkını hukukunu alabilmek için canını ortaya koyarken bizler şükür halinde susuyoruz ve ah o susmalarımız bizi kölelikten ,ay sonu gelmişken bu faturalar bu kira nasıl ödenecek derdine düşmekten kurtulamıyacağız,çünkü çoğumuz gerçek hayatımızı emeğimizi sorgulamadan uzak yaşıyoruz kapitalist düzene hizmet ediyoruz inançlımız inanmayanımız hepimiz birbirimizden bir haberiz daha çok bekleriz güzel günleri….

 24. Sizlere bu 2023 konusunda bir acıklık getirmek isterim.
  oncelikle 2023 lozan antlasmasının bitim tarıhıdır ve lozan
  antlasmasınında son bulması demek türkiyenin yer altı ve yer
  ustu kaynaklarını kullanması demektir.
  osmanlı doneminde hazineyi korumak amacıyla belli baslı bolgelere bu hazine dönemdeki savaşlar sebebiyle gomulmustur.
  ve izlenen bir cok yer bulunmaktadır.
  son olarak bir sey daha soyluyeyim ‘istanbulun taşı tıprağı
  altındır’ sozude bosuna degildir.

 25. bence 2023 yılında türkiye gelişmeye başlıcak ve yine dünyanın en güçlü ülkesi olacak

 26. ama onlar yine birşey bulup türkiyenin gelişmesini engelleyeceklerdir

 27. Galip gelen sağduyu olsun.Vatanımız kazansın.

 28. selam öncelikle kardeşlerim bu ülke peygamber efndimizin mucizesidir hepiniz bilirsiniz
  isanbulu fet eden komutan ne güzel komutan fet eden asker ne güzel asker diyen
  hz peygamber efendimizin bu mubarek sözü allahın sözüdür
  böyle düşünürsek türkiyemiz kıyametekadar asla kımseye boyun eymeyecektir
  saygılarımla

 29. 2023 Türkiye için hayırlı olacak ümid ediyorum müslümanlık gitgide yaygınlaşacak.
  Türkiye yeraltı kaynaklarıyla dünyaya hükmedecek.Çünkü miladdan beri hiç dokunulmamış yüzlerce yeraltı zenginliklerimiz var.Zamanı gelecek dünya Türkiyeye muhtaç hale gelecek.Allah (c.c) ülkemize zeval vermesin inşallah.

 30. Yüce ALLAH (c.c) bizi pkk pisliğinden arındırsın inşallah helak olsunlar inşallah

  YALAN DÜNYA

  o yalan bu yalan al birazda sen oyalan

 31. yıl 2023 Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olarak görev yapacaktır ve ülkeyi onun yürütmesi sağlanacaktır .. Lozan Barış Antlaşmasında TÜRKİYE* deki yer altı kaynakları gün yüzüne çıkarılmayacak aksi takdirde çıkartılan kaynaklar kullanılamayacaktır .. 100 sene sonra yani 2023de bu antlaşma süresi bitecek ve tam da o zaman dünyadaki aşırı kullanımdan dolayı ve yenilenemez enerji olduklarından dolayı petrol ve doğal gaz fiyatları yükselecektir ve TÜRKİYE bundan çok yararlı çıkacaktır …. sonuç olarak avrupalılar bu madde ile TÜRKİYEYE bilmeden olsa gerek yarar sağlamışlardır …

 32. 2023 bence güzel bir proje

 33. devletimiz herşeyin üstesinden gelir inşallah . oynanan bu oyunlar karşısında güçlü duracağız 2023 projesi ülkemizin geleceğini değitirecek ve harika bir ülke olacağına inanıyorum

 34. Türkiye aslında çok büyük zenginliklere sahip bir ülke ama 1923 senesinde lozant antlaşması ile o zenginlikleri toprak altından, su altından veya karadan çıkartmamız yasak taa ki 2023 senesine kadar az kaldı :D

 35. Arkadaşlar merak ettıgım sey 2023 türkiyeyi olumsuz mu etkileyecek? Savaş çıkabilir mi?

 36. Bende 2023e kafayi takan biri olarak. Sunu bulmustum. ” Baris Manconun ilk albumunun adi 2023 tur ” . Cok garip gelmisti, hala da garip geliyor :)

 37. ALLAH ülkemizi bütünlüğümüzü imanımızı muhafaza etsin her şey güzelde bu gidişatın sonu su savaşlarıdır buda dünyadaki güçlü ülkelerin zayıfları haklayarak tüm imkanlarına sahip çıkması demektir yani bir üçüncü dünya savaşına hazır olmak lazımdır kanaatimce ancak bu bir yüzyıl anlamına gelir yani geleceğimiz için çalışmalıyız nesillerimiz için sadece kendimizi düşünmessek geleceğimiz iyi olacak inşallah dipnot: işler yolunda giderse ekonomik olarak dünyanın süper gücü olma yolunda ilerliyoruz ALLAH ın izni ile saygılar sevgiler..

 38. şunu biliyormuydunuz 2023-1453=570 ediyor yani fil vakasının gerçekleştiği yıl bu fil vakası 2023 yılında tekrar olabilir veya peygamber efendimize inanmayanlar için o asla doğmadı ve doğmayacak anlamına geliyor olabilir

 39. 2023 yılında inşallah bu başbakan olacak hırsız kovarız da eni bir devlet kurarız

 40. sevgılı kardeşlerım öncelıkle herkese merhaba ben doğruları söylıycem 2023tekı plan şu olasılık demıyorumm plan dıyorum olacak yanı 1 tayyıp erdoğan bır mossad ajanı 2 adnan oktar bır yahudı ajanı 3 amerıka ve ortadoğu planı 4 deccal 5 balyoz 6 ısraıl 7 ukrayna 8 mısır 9 suruye hepsı oyunun bırer parcası bugun yurutulen çözum surecı vb butun eylemler bırer yapbozun parcasıdır şimdı o yapbozları bırleşdırelım 2023 yılında kendını mehdı olarak gören adnan oktar mehdılını ılan edecek amacı deccale hızmet edıp gercek mehdıyı asımıle etmektır tayyıp erdoğan TURKIYEYI bölecek 32 parcaya sonra ortadoğu kan gölune dönecek amerıka oda başından berı deccalın hızmetınde şuan fethullah gulenle olan kavga aslında oda bır oyun bu ınsanlar aynı şeye hızmet ederken asla kavga etmezler sonucta hepsı bırer havarı kısa ve öz konuşayım halkın anladığı dılden ahır zamana gırdık ve deccal bugun planlar yapmakta ortadoğu ve dunyada olan kargaşayı deccal başlattı amacı ALLAHI ınsanın ıcınden almak sonucun sonucuna gelırsek MEHDI YANI GERCEK MEHDI ORTAYA CIKACAK ISA ILE BIRLIKTE DECCALE KARŞI SAVAŞIP KAZANACAKLAR ıle bırlıkte öldurecek karmaşık gıbı görunse de olacak olan olaylar olan olaylar buyuk ısraıl kuracaklar ve kudusu alacaklar buyuk kurdıstan ıse ısraıle destek olan bır MUSLUMAN ULKE KONUMUNU ALACAK VE DIYECEKKI MUSLUMANLAR AAA ısraıl demekkı kötu deyıl baksana BIR MUSLUMAN ULKE ONU SAVUNUYO DIYECEKLER BIRAZ KARMAŞIK ANLATTIM GALIBA KUSURA BAKMAYIN BU INSANLARIN SON OYUNU TURK ISLAM BIRLIYINI KURMAK OLACAK AMACLARI TUM ORTADOĞU VE DUNYAYI ELE GECIRIP ORTALIĞI KAN GÖLUNE CEVIRMEKTIR AMA BUNLAR OLMADAN YANI ONLAR yanı deccal planınI GERCEKLEŞDIREMIYCEK KORKMAYIN MEHDI YANINIZDA O SIZI COK SEVIYO BIDE AHIT SANDIĞINI ARAŞDIRIN deccal onun peşinde.

 41. lozan antlaşması olduğundan berıdır herkes antlaşmaya saldırmakta cunkı o antlaşma T.C NI BUTUNLUYUNU KORUMAKTA ORTADOĞUYU KANDAN KURTARMAKTADIR ANTLAŞMA GECERSIZ OLACAK MOLACAK SÖZLERINE BAKMAYIN TURKIYE ZATEN ÖZGUR BIR ULKE BUNU LOZANLA BAŞLATTI YERALTI YERUSTU KAYNAKLARIMIZ BIZE AITTIR KIMSE ALAMAZ LOZAN BUNU SAVUNMAKTADIR.

 42. LOZAN ANTLAŞMASI OLDUĞUNDAN BERIDIR SUREKLI BU ANTLAŞMAYA SALDIRIP YOKETME DERDINDELER CUNKI BU ANTLAŞMA T.C NIN BUTUNLUYUNU SAVUNUYO BIRDE ORTADOĞUYU KAN GÖLUNDEN KORUYO SORUN BU

 43. Savaş güzeldir. Savaştan korkan ayakta kalıp, ülke kuramaz. Herkes birkaç ülke tutturmuş, kafasına göre onların doğrultusunda yorum yapmış. Dünya büyük, birkaç ülke ve toprak yok insanlık var oluştan beri savaştı güç için, gücü elde eden de etmeyen de aradığı arzuyu var oluştan buyana bulamadı. yakın zamanda savaş çıkacak, 4. dünya savaşı ha 3. dnya savaşı ne oldu derseniz onu kağıt üzerinde yaptılar. Dünya yeniden şekillenecek m.ö. ve m.s. şekillendiği gibi ömrümüz yeterse yeni düzeni de görürüz.

 44. Okumus ve okumamis ne kadar cahil millet oldugumuzu kanitlamaktan baska neye yariyorsunuz

Bir Cevap Yazın

maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 595 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 5.035 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 2.718 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 2.807 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 781 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 511 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 595 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 4.209 Kere

Sınav Test Olacakmış!

İzlenme: 2.511 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 781 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 3.598 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 3.337 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 3.853 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 2.807 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 105 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 3.633 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 7.239 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 10.495 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. Hosting

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2