Neden 2023?

4 sene önce Beyaz tarafından yazılmıştır.-194.239 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bu tarihi AKP Sloganlarında oldukça çok gördük..Hedef 2023 yazan binlerce slogan.Ama hepimiz aslında bunu sadece Türkiye için yapılacak vaad süreleri olarak gördük..

2023 Deyince direk olarak aklıma 1923 Yılında yapılan lozan anlaşması geldi..Acaba gizli maddelerimi var gibisinden düşünürken araştırmalarım sonucu herhangi bir bilgiye ulaşamadım..

Ama halk arasında efsaneleşen varsayımlarla birşeyler yürütmek istedim.Bugün her ne kadar Lozan Anlaşmasının gizli kuralı yok dense de devlet anlaşmaları 100 yada 99 senelik olduğu için böyle bir varsayım yaptım..

Öyle olaylar ve senaryolar var ki 2023 yılına ait princin taşını ayıklamak oldukça zor.

Öncelikle gündemden 2 olayı birleştirmek istiyorum..Birincisi Kürtlerin bağımsızlık ve özerklik ilanları diğeri de Ermenistan CumhurBaşkanının “Ağrı Dağı” ile ilgili sözleri.

Aşağıda yine alternatif olarak bir dizi olan Kurtlar Vadisi dizisinin halk içindeki genel komplo teorisini ortaya koyduğu haritalar var..

Elbette bunlar birer komplo teorisi ama olayları birleştirince Kürt ve Ermeni sorununun patlak verdiği şu zamanlarda istenilen harita bu şekilde..

Yine aynı şekilde İsrail ile ilgili aramızdaki sorunlar halen devam ediyor..

Buradan çıkartılacak 2 Komplo teorisi var..Birincisi bunlar danışıklı dövüş mü? Yoksa AKP gerçekten istenilen Büyük Türkiye için mi mücadele ediyor?

Neden 2023 sorusunun yine gündemden ve halk içinden takip ettiğim ve sohbetlerde duyduğum şehir efsaneleride şu şekilde..

2023 Yılında Lozan Anlaşması ile Türkiye yer altı ve yer üstü zenginliklerini kurtarıp tamamen özgür bir ülke olacaktır…”

Bu teori halk arasında yaygın olan bir teoridir..

Her ne kadar araştırmacılar ve bilim adamları Türkiye’de Petrol çıkartılmıyor dese de bugün bir çok doğu ilimizde petrol rezervleri bakımından Abdulhamit zamanından beri bilinen çok zengin petrol kaynakları olduğu söyleniyor..

Bugün tek petrol açısından demesek de diğer konularda özellikle Bor ve alternatif enerji madenleri açısından oldukça zengin topraklarımız bulunuyor..

Bugün eğer o madenlerin işletme ve kullanma haklarına (varsa eğer) sahip olabilirsek gerisini siz düşünün..

“2023 Yılında Türkiye Başkanlık ve Eyalet Sistemine Geçicek?”

Bir diğer konu ise Anti Akp ci birisi olarak karşı çıktığım projelerden birisi..Türkiye 2 yada 3 farklı eyalete bölünerek bir başkanlık altında yürütülecek..Bugün Amerika topraklarında hakim kılınan eyalet sistemi Türkiyeye gelicek..

Tabi bu olması güç bir ihtimal ama umarım halkımız bu düşünceyi de yanlış yapmaz..

“2023 Büyük Türkiye Projesi”

Lozan anlaşmasının eğer varsa gizli maddelerinden kurtulan Türkiye Cumhuriyet’i Osmanlının izinden gitmek isteyecektir..Yada alternatif Türklük düşüncesi olan Turan politikasını izleyerek Türki cumhuriyetleri altında toplayarak bölgesel değil dünya gücü haline gelmek isteyecektir..

Yada en kötü ihtimal 2.Kurtuluş savaşı..

Bu teorilerimi günlük yaşantıdan esimlenerek oluşturdum peki teorilerimi destekleyecek olursak;

Büyük Türkiye için;

 • Yerel olarak bir çok adımda yeniliklere imza attık..Ve çoğu alanda dışa bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyor..Gerek Silah olarak gerekse teknoloji olarak bir çok gelişmiş ülkeyle aynı konumdayız..
 • Ülke olarak okuma yazma oranımızı oldukça iyi yerlere ve konumlara geldi..Halkımız artık daha bilinçli..%90’lara varan okuma-yazma oranına sahibiz..

Parçalanmış bir Türkiye için;

 • Kürtler özerklik ilan etti..Ermeniler soykırım tezinden vazgeçmeyecek..
 • Aleviler ve farklı kültürel çatışmalar çıkartılacak ki başlandı bile.
 • İsrail ile ilişkiler kötü durumda..

Şimdi bunlar teorilerimi destekleyen iyi veya kötü fikirler..Tabi bir teoriyi desteklerken her zaman olumlu yada olumsuz olarak desteklemek olduğu için detaylı olarak anlatmak istedim..

Bu konu siyasidir ama ülke içi değil ülke geneli bir siyasi konu olduğu için Tüm Türkiye Vatandaşlarının aynı hassasiyetle davranmasını diliyorum..

Sonuçta biz bugüne kadar hep kardeş kavgasından geri de kaldık..Kürt,Türk,Rum,Laz,Çerkez,Yörük,Zaza bunların hepsinin kardeş olduğunu hepiniz biliyorsunuz..Hiç yoktan tarih okumuşsunuzdur..

Benim savunduğum ve istediğim yargı tabiki Büyük Türkiye! Bu amaçla herkes elinden geleni yaparak “Muasır Medeniyetler” seviyesine ulaşmamız gerekiyor..Ama tarihimizi ve Atatürk ilke ve inkilaplarını unutmadan..

Yazdığım yazı tamamen bir teori olup gerçekleri  yansıtmamaktadır..

Sizin 2023 ile ilgili teoriniz nedir? Yada düşünceniz? Yanlış yada doğru düşündüğüm teorimdeki destekleyici nitelikleri yok edecek sebeplerinizi yazarsanız sevinirim..

Lütfen konuyu diğer yerlerdeki gibi tartışıp kardeş kavgası çıkartmadan birer Türkiye Vatandaşı olarak değerlendirirseniz sevinirim..

Yazar: Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği okuyor.PHP-MYSQL,JQUERY,C Programlama dilleri ve Arayüz Tasarımı konusunda iddalı olup Wordpress'in büyük hayranlarından birisi..Ayrıca Aşka,Hayata ve Siyasete dair yazılar yazmakta.
Konuyla ilgili yorumlar
 1. 2023 te Lozan barış antlaşması ile verdiğimiz toprakları gerimi alacağız yoksa sadece doğal kaynaklarımızı mı kullanacağız ? Lozan süresi bittikten sonra neler yapabileceğimizi maddeler halinde yazarsanız sevinirim.

  • bütün yer altı kaynaklarımızı kullanacağız kaybettiğimiz topraklar alamayız ama geri alacağız…

   Türkler Dünyaya 2 Kere Hüküm Edecek.
   Hadisi Şerif.

   • Seni üzmek istemiyorum ama yaşadığımız şu senin belki pek bilmediğin “21. yüzyıl” isimli yüzyılda pek dünyaya hükmetme kavramı kalmadı. ;)

   • Türkler zaten 2 kere hakim oldu biri osmanlı diğeri selçukludur

   • Türkler 2 kere değil bir çok kez dünyanın en büyük gücü olmuştur tarihi iyi araştırın ve görün

   • aynen türkler iki kez hakim oldu tarih kitabını iyi araştırın ama allahın izniyle 2023 de bir kere daha hüküm olacağız

  • AKP Hükümeti her şeyden önce Turan Türk Ordusunu en geç 2 yıl önce Türkiye-Azerbaycan-Moğolistan ve Kazakistan olarak bazı antlaşmalar imzalanarak ilk 5 yılını Türkiye’ nin yönetmesini kabul ederek kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti 100 yıllığına satılmış ve bu 2023′ te gerçek Türkiye Cumhuriyeti Kurulmuş olacaktır. Sadece Toprak altı ve üstü kaynaklarının çıkartılarak kullanım yasağı ve aynı zamanda ege denizinin %78′ ni, yunanlıların kontrolüne vermiş, boğaz köprüsünden geçen yabancı yük gemilerinin ücretsiz ve vergisiz geçişine izin verilmiş tam 100 yıllığına. Ne karşılğında Bağımsız bir ülkeye sahip olabilmek içinç Peki bizden sonra veya önce hangi ülkeler bağımsız olabilmek için karşılığında pazarlık yapmış. CEVAP: Hiç biri. Hatta 1923′ ten önce Yunanistan’ ın Kavala-Selanik şehirleri bizim kendi topraklarımız içindeydi.maalesef buraları geri verdik. Hemde karşılığında hiç bir şey alamadan. Mosul-Kerkük ve Erbil petrol kuyuları da böyle oldu. Lozan antlaşmalrının gizli kalan bir çok şeyi var. Akp hükümeti bunları bütün detayları ile biliyor ki, sürekli 2023 diyerek Lozan’ a göndermelerde bulunuyor. Bence AKP’ yi şartlar ne olursa olsun bu yıllara sürükleyerek taşımalıyız. Bilmediğimiz ve açıklanması uygun olmayan bazı gizli antlaşmalar muhakkak vardır. HATA ETMRYELİM SONUNA KADAR AKP.

   • peki bağımsız olmasak sence ingilizler veya yunanlılar Ülkemizde EZAN okunmasına izin verirlermiydi bide bunu düşün ?

   • Sonuna kadar akp diyen zat şu an Türkiyede İngiliz ve fransız enerji şirketleri harıl harıl doğu ve güneydoğumuzda(özellikle) petrol yatakları nerede diye araştırıyor.Nereden mi biliyorsun diyeceksin at gözlüklü akp yandaşı emekli astsubay köylüm bunlara silahlı güvenlik sağlıyorda oradan biliyorum.Araştırılan yerler harita üzerinde işaretleniyor,araştırma yapılan yerlerdeki halk ile görülüşüyor köylüm yanlarına vardığında konuşmalar bir anda kesiliyor.Ve Türkiyedeki petrol yatakları daha işletilecek rezevde değil ancak 75 100 sene sonra kıvama geliyor hemde bu petrol çok graviteye sahip.Be geri zekalı akp yandaşı şimdi sen düşün İngiliz Fransız ajanları(petrol araştıran şirket çalışanlarının çoğu ajan) Türkiyede cirit atarken sen daha akp ye oy verde artık büyük İsrail kurulsun be avanak.

  • Toprak alıp verme yok be kardeşim topraklar zaten bizim yeraltı kaynaklarını kullanacak

 2. bu teorileri birçok kişiden ve bir çok yerden olağan bir durummuş gibi duyuyoruz….peki bu teorileri gerçekleştirmek isteyen kişiler veye kurumlar bizim bu yaşanacakları bilmemize rağmen neden bu kadar açık seçik bir halde komuoyuna yansıtsınlar ki???

 3. ne olacak saf cok turkıyede 2023 e kadar çala bıldıgımız kadar çalalım polıtası ne olacak sen sanıyormusun amerıca ıngıltere almanya 2023 de turkıyenın yer altı kaynaklarını cıkarmasına ızın verırmı? vermez turkıyenın sonunuda soylım ırak mısır lubnan surıye gıbı ıc karısıklık yapptıktan sonra ulkelerı ele gecırdıgı gıbı ıran ve turkıyeyı de aynı polıtaka ıle ele gecırecekler turkıye zaten barut fıcısı gıbı terorıstlerın leşlerını toplaya toplaya bıtıremedıler boyle gıderse ıt surusu gıbı dahada gelecekler. allah sonumuzu hayır etsın.

  • 2023 kadar hitc birsey kalmiyacak Israel de 80 Atom Bombasi var Israel bütün Müslümanlari öldürmek istiyor bizim zamanimiz coktan gecti biz ölmüsüzde haberimiz yok ama eger bütün Müslüman ülkeler birlik olursa hepimiz bu Israelileri yerle bir edersek yani bütün Israelileri öldüre bilirsen ozaman baris icinde yasiya biliriz eger herkez banane derse biz 2023 kalmaz hepimizin hayati tehlikede kacis yolumuz yok eger biz müslüman kardeslerimiz toplanip birlesip bu serefsiz Israelileri yok etmesek bizim halimiz duman

  • Israel de 80 Atom Bombasi var bunlar hazirlaniyor Gazza zaten Bombalanir saniyede bir cocuk ölüyor bunu hepimiz biliyoruz simdide Libanonu ve Suriyayi Saldiriyorlar yani Müsslümanlari yavas yavas bu Dünyadan siliyorlar sizde gelmis 2023 den konusuyorsunuz yer alti bilmem ne siz TEKTONIK silahi nedir bilirmisiniz? Bu silah Atom dan daha cok tehlikeli Bu silah isteyerek deprem yaptiriyor yani bir dümeye basiyor istedin ülkede deprem oluyor yani görünmeyen silahtir bizim halimiz duman arkadaslar önümüzde agir bir zaman geliyor bizim tek bir yolumuz var gec bile kaldik benim bir fikrim var biz neden Euro üyeliler gibi bizde Islam üyesi yapmiyoruz? bu Dünyada yeterince Müsslüman ülkeleri var hepimiz birlesip islam üyesi yapip birbirimize sahip cikalim birin cani yanarsa hepimizin cani yanar yani misal Gazze islam üyesi olsa ayni Euro üyesinde herkez nasil birbirine sahip cikiyorlar bizde islam üyesi yapip Gazzaya her yönden yardimci oluruz hitc kimsenin cani yanmaz yavrularimiz ölmez kadin kizlarimiz tecavuze kalmaz eger yazdim gibi Gazza Islam üyesi olsaydi ve Israel onlara Bomba atinda biz Girisiriz o Israel lere onlarin canina okuruz AMA BIZ BIRLESMEMIZ ICIN BÜTÜN ISLAM yani BÜTÜN MÜSSLÜMAN ÜLKELER ISLAM ÜYESI KURMALARI LAZIM birbirimize sahip cikmamiz lazim ozaman 2023 olsun 2050 olsun bizim bilegimizi kimse bükemez ama eger bu böyle kalirsa biz 2023 kadar bizden birsey kalmaz bizi yavas yavas hepimizi teker teker öldürücekler Allah yardimcimiz olsun

 4. bence sayın x kişilerinin çok farklı planları var belki 2023 ile sadece dikkatimizi dağıtmaya çalışıyorlar bazı şeyleri konuşmaya korkuyorum ülkemin geleceğinden endişe ediyorum

 5. misakı milli sınırları içinde yer alan kerkük ve musul tıpkı 1936 hatay da olduğu gibi ana vatana katılacak. 2 şehirde de seçimlere gidilip diplomasi yoluyla esas ana vatanı olan türkiye ye bağlanacak

 6. bunu çok önceden de turgut özal dile getirmişti

  • Burada Kürt gerçeğini kaçırmışsınız arkadaşım o iş biraz zor çift milletli bir anayasa olursa belki

 7. Bence 2023’te İstanbul büyük ortadoğu projesi kapsamında yeni dünya düzeninin kudüs ile birlikte eş başkenti olacak. Bakınız 2001de ikiz kullelerin yıkılmasını 1995 de çıkardığı illuminati kartları oyununun yapımcısının 2012 de çıkan yeni oyunu:
  http://e23.sjgames.com/media/SJG37-0661_preview.pdf
  e23 constantinapolis’e geri dönüş oyunu.

 8. okurken çok zevk aldım bu bilgileri verdiin için çok sağol orta okulda çok lazım olucak

 9. hey gidi türkiyem.19.000.000 m2 lik alandan 950.000 m2 alana nasıl sığdırdılar.artık taşma zamanadır bence.verilen yerler şehit edilen askerler ve yapılan herturlü haksızlıklar için geri dönüş günüdür.tıpkı eskiden olduğu gibi mazlumun,düşenin ve her türlü yardıma ihtiyacı olan milletin yardımına koşup dünya adaletini sağlamak için.OSMANLI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞ GÜNÜR.

  • Zamanı geldi Yeni bir Mohaç ın Mercidabık ın Çaldıran ın Ridaniye nin… Yeni bir zaferin…

 10. Sayın yazara sormak isterim: Ülkeler arasındaki savaşlardan sonra ”şu tarihte bu antlaşmanın hükümleri sonna erecek ve işbu antlaşma geçersiz olacaktır” şeklinde imzalanan bir antlaşma bilmekte midir? Ben rastlamadım. Lozan’da Türkiye’deki madenler üzerine şerh konulduğu doğrudur. Dolayısıyla sözkonusu durum efsane değil gerçektir. Ancak şerh süresi 2023 tarihinden önce bitecektir. Hatta içinde bulunduğumuz zaman itibarıyla sonlanmıştır. Ermeniler toprak talebi iddiasından vazgeçmeyeceklerdir. Tıpkı bizim Musul, Kerkük, 12 adalar konusunda düşüncelerimizde olduğu gibi… Bir kızı yüzlerce talibi vardır ama kızı tek kişi alır. Ha bu durumu hazmedemeyenler olabilir. Hazımsızlar için de gereken yapılır. Neticede devletlerarası ilişkilerde genellikle olduğu gibi, haklı olanın değil güçlü olanın dediği olur. Biz hem haklı hem de güçlü olduğumuz için istedikleri kadar ağlasınlar, ağladıklarıyla kalırlar…

 11. 2023 te boğazlar elimizden gidebilir. Doğu Daki mücadele isa israilin ve amerikanın kuguladığı bir düzel. 2023 gelmeden o bölgeyi bizden koparmak istiyolar bu yüzden PKK ya yardım ediyorlar. Düşünceleri Doğu bölgesi türkiyeden çıktıktan sonra Sözde Kurdistan vaadiyle bölünmüş toprkları parçalyım ordaki doğal zenginliklere sahip olmak. Ve Doğudaki tek zenginlik petrol değil orda bol miktarda Bor ve milenyum gibi bişey vardı sanırım. Lozan anlaşmasının süresi 100 ile 90 yıl arasında olduğu için hedef 2023 ama bu 2013 te olabilir tabiki. Eğer o zazamana kadar doğuyu kaybedersek Büyük bir zengnliği elimizden kaçırcağaız ve onunla birlikte boğazlarda elimizden alınıcak ama 2023 te Doğu bizim elimizde kalırsa daha zengin bir üllke olucaz. Şuan Doğuya gitmek istmeyen meslek grupları orda yer almak isticekler. Bu türkiyeyi büyütücek ve bir osmanlı politikası izlicekler. Diğer türk devletleri ile birleşip Tek bir çatı altında olmaya çalışılıcak Yani Eski osmanlı denilebilir. Dünyaya 2. kez Hüküm edeceğizz. Tabi bu olay ABD yi korkuttuğu için şimdiden bizi parçalamaya çalışmaktadır zaten..

  • bizi tek Abd istemiyor herkes bir abd tutturuş gidiyor. bizi istemeyen çok ülke var en başta topraklarımızda gözü olan Rusyadır zaten Türkün Türkten başka dostu yoktur ve biz savaşta kaybetmedik imzada masada siyasette kaybettik Türkiyenin gelişmesi ise ambargoların kalkması ticaretin yapılması birçok şey serbest olmuştur.konuşçak çokşey var ama yeterbukadar.

 12. Arkadaşım bazı şeyleri yanlış yazmışın silah teknolojisinde geriyiz bkz. G3 bkz.1000-2000 km küçük menzilli füzeler bor çıkarılana kadar zaten onlar satılmış olur çünkü madenlerin çoğu şahsi kişilere ait ayrıca Türkler Dünya’yı 2 kez fethedecek diye yorum yapan bazı kişiler var böyle umutlarla tembelliğe tembellik katılmaktadır kısacası tedbir bizden takdir Allah’tandır…

 13. Ey benim bos tartisan halkim, Hz.Ibrahimin mirasi olan büyük Israil gerceklesecek, bunun disinda bir kürdistani icine alan bölge olmayacek,
  ermenilerin simdiki cografyasinda her hangi bir degisiklik olmayacek, Büyük Israil Haritasi Simdiki Israil topraklari dahilinde Suriye Lübnan
  Harran Bölgesi Irakin Kuzeyinden ibaret Olacektir.
  Dünya insanlrini cok seviyorum Deutz

 14. 2023 tayip erdoğanın eş başkanı olduğu büyük ortadoğu projesinin hayata geçirilmesinin amaçlandığı tarihtir. mehmet arkadaşımızın da yazdığı gibi bu oyun kartında da görüldüğü üzere dünyanın yeni merkezi istanbul olacaktır. türkiye bu konumda başlangıçta geri planda gibi görünsede projenin sonucunda tek güç olarak kalacaktır. ülke isminin değişmesi gibi bir ihtimal yok çünkü bunlar büyük oyunlar ve büyük oyunlarda hiçbir zaman küçük ayrıntılar bulunmaz. türkler dünyaya 2 kez hükmedecektir ve 2. fetih 2023 de başlayacaktır. ama şunu unutmayın türklerin dünyaya 2. kez hükmetmesi kıyamet alametidir

 15. bence 2023te büyük bir ülke olabiliriz

 16. 1923 de imzalanan Lozan Barıs Antlasması’nın 600 den fazla sayfası var. Ama bizim bildigimiz 2 sayfalık bizim menfaatlerimize olan bölümü.

 17. yazınız mükemmel çok merak ettiğimiz konularda bizleri aydınlatmış sınız fakat anlamadığımız şu ? şu an güney doğuda ve karadeniz de devlet petrol arıyor.bunun sebebi nedir ? acaba göz boyamamı ? yoksa lozan anlaşması 100 yıldan ibaret edeğil de süre bittimi ? yada dünya siyaseti bizler ile siyasi bir oyun mu oynuyor ? bunları da merak etmemek mümkün değil. ikinci husus lozanla ilgili tüm yazıları şöyle gözden geçirdim hiçbirisinde anlaşmanın süresi hakkında bir şey yok.yani buda kafa karıştırıyor. ve bununla ilgilide hiçbir devlet kurumundan kamuoyuna bir bilgide verilmedi. çok enteresan

 18. Niye 2023 söyleyeyim mi? En basitinden gidip GELENLER BELGESELİ adlı çalışmayı izlerseniz 2023 yılında Büyük Orta Doğu Projesinin (BODP) reel adımlarının atılacağını görürsünüz. Çünkü bir çok kez başbakanın kendisi dahi BODP’nin başkenti İstanbul olabilir Türkiye olabilir demişti. Türkiye ABD’ye göre hareket etmekte, ABD’de de İsrail’e göre.. Büyük İsrail Devleti’nin kuruluşunu hızlandırmak içindir 2023. Bu komplo teorisi değildir. Bu araştırmanin ürünüdür. Gerçek hep garip gelir. Lozanla yakından uzaktan alakası olmayan bir tarihti. Sadece Türkiye’nin hangi amaca hizmet ettiğini göstermektedir.

  • Arkadaşım büyük israilin kurulması Türkiye için iyi birşey olmadığı halde . Adamlar bunu neden 2023 hedef vs. diye sunsunlar halka ? Bu halkı aptal yerine koymaktır . Böyle bir şey mümkün değil emin ol. Reelden bir arkadaşımdan aldığım habere göre , doğuda petrol arama çalışmaları devam ediliyor ve bulunan kuyular kapatılıp mühürleniyor . Sanırsam 2023 de fışkırabilir :)

 19. 1923 tarihinden önce 4000m olan toprağımız lozan sözde barış antlaşmasıyla 780m ye düştü bizde bunu 90 yıldır kutluyoruz :) 2023 den sonra ALLAH ında izniyle savaşmadan vermiş olduğumuz toprakları tekrar geri alacağız. Tabi ki bu osmanlı dönemi gibi olmayabilir çünki o dönem kılıçla savaş vardı şu an ekonomi ile savaş yapılıyor daha çok . Ekonomiyi geliştirmek için öncelikle pkk sorununu çözmek gerekiyor sonra Yavuz Sultan Selim in yaptığı gibi kardeşler arasında ( Kürt , Türk , Laz , Çerkez kısacası tüm MÜSLÜMANLAR ) fitne çıkartanları temizlemek. Bu konuları sabaha kadar oturup konuşabiliriz bitmezzz. Ama Bu yazımı okuyanlardan rica ediyorum . Osmanlı padişahlarını okusunlar bir kaç kaynaktan . ve nasıl 630 yıl dünyaya hükmetmişler bunu görün. Teşekkürler

  • Kardeş sana birşey söyleyim tükün türkden başka dostu yoktur YAVUZ SULTAN SELİM hiç bir zaman türklerle diğerlerini bir tutmamış tır sana kanıt olarak şu şirini gösterebilirim.

   Kürde fırsat verme Ya Rab
   Dehre sultan olmasın
   Ayağını çarık sıksın
   Karnı bile doymasın
   Vur sopayı al haracı
   Asla iflah olmasın
   Ol bu çeşmeden gavur içsin
   Rum içsin
   Kürde nasip olmasın
   Vasiyetim oldur kim,
   Kürd bin kere yalvarsın.
   İnanma, kanma.
   Yakana bit, kapına Kürd dadandırma

  • üzülerek söylüyorum ama bu zamanda Türkiye ye toprak vermezler hele ki ortadoğu dan hayallerle boğulup durmayın oturup çalışalım en azından medeni modern zengin bir ülke olalım belki o zaman…

 20. selam kardeş yüreğine sağlık cok güzel yazmışsın düşüncelerinde dolayı teşekür ediyorum. ve sana cok hak veriyorum biz bu toprakları birlikte kazandık.ben kürdüm ama tc vatandaşıyım ve bundanda cok mutluyum.2023 te birlikte vatanımızı büyütüp hainlerin istediği gibi olmamasını dilerim inş herkes bir olur kenetlenir ve oynan oyunların üstesinden gelir vatanımıza sahiip cıkarız…

 21. 2023 de Türkiye tam bağımsız bir ülke olacak. Lozan anlaşması sona erecek ama hala nato üyesi olacağız, buda 2053 de sona erecek. Birde 2071 e kadar Kıbrıs’la ilgili bir bağımlılık anlaşmamız var o zaman eğer yeni bir bağımlılık anlaşması yapmaz ve birbirimizi yemezsek, doğru bir şekilde yönetilirsek tam bağımsız, güçlü ve dünya da en büyük söz sahibi olan bir ülke olacağız.

 22. arkadaşlar ülkemizde özelilke doğu şehirlerimizde çok petrol vardır .Bu doğu şehirlerinden özelliklede ağrıda ve batmanda çok vardır eğerki akp hükümeti 2023 e kadar iktidarda olursa TÜRKİYE çok güçlü bir ülke yolunda aday bir ülke olur

  • arkadaşlar hepimiz bir bayrak altında yaşıyoreuz bunlar tamamen israilin oyunu kürt türk laz hepimiz kardeşiz bizim ülkemiz yer altı kaynakları olarak çok zengin bunun içinde lozan anlaşması bitmeden ülkeyı ele gecirme ve doğudakı bazı illerimizide buna katmak istiyorlar hepsi büyük israil içindir arkadaşlar

 23. eğer dünya üzerinde bir can bir insan savaşdan dolayı ölüyorsa ,kapitalist düzen iyi bir gelecek vaad ederken insanların emeğini yaşanacak güzel günlerini çalıyorsa,insanlar sadece gerçekleri bırakıp aç kalmadığı için şüküre alıştırılmışsa,insanlar dünya üzerinde din,dil,ırk olarak kardeş olmadığını dile getiriyorsa,siyaset açık ve net topluma hitap etmiyor, zenginlerden daha çok vergi almıyorsa,kimin eli kimin cebinde belli değilse,ve en önemlisi hizmet etmeye ve bu yolda ölmeye geldik derken zengin olunuyorsa unutun herşeyi ,geleceği,huzuru mutluluğu,aile olmayı çocuk yapmayı,çünkü gelişmiş ülkelerde insanlar hakkını hukukunu alabilmek için canını ortaya koyarken bizler şükür halinde susuyoruz ve ah o susmalarımız bizi kölelikten ,ay sonu gelmişken bu faturalar bu kira nasıl ödenecek derdine düşmekten kurtulamıyacağız,çünkü çoğumuz gerçek hayatımızı emeğimizi sorgulamadan uzak yaşıyoruz kapitalist düzene hizmet ediyoruz inançlımız inanmayanımız hepimiz birbirimizden bir haberiz daha çok bekleriz güzel günleri….

  • Helal olsun özet bu işte

  • Kardeş haklsın vergiler cok , petrol pahalı , hayat pahalı ama ülke hic olmadığı kadar iyi.bir de bu taraftan düsün.

 24. Sizlere bu 2023 konusunda bir acıklık getirmek isterim.
  oncelikle 2023 lozan antlasmasının bitim tarıhıdır ve lozan
  antlasmasınında son bulması demek türkiyenin yer altı ve yer
  ustu kaynaklarını kullanması demektir.
  osmanlı doneminde hazineyi korumak amacıyla belli baslı bolgelere bu hazine dönemdeki savaşlar sebebiyle gomulmustur.
  ve izlenen bir cok yer bulunmaktadır.
  son olarak bir sey daha soyluyeyim ‘istanbulun taşı tıprağı
  altındır’ sozude bosuna degildir.

 25. bence 2023 yılında türkiye gelişmeye başlıcak ve yine dünyanın en güçlü ülkesi olacak

 26. ama onlar yine birşey bulup türkiyenin gelişmesini engelleyeceklerdir

 27. Galip gelen sağduyu olsun.Vatanımız kazansın.

 28. selam öncelikle kardeşlerim bu ülke peygamber efndimizin mucizesidir hepiniz bilirsiniz
  isanbulu fet eden komutan ne güzel komutan fet eden asker ne güzel asker diyen
  hz peygamber efendimizin bu mubarek sözü allahın sözüdür
  böyle düşünürsek türkiyemiz kıyametekadar asla kımseye boyun eymeyecektir
  saygılarımla

 29. 2023 Türkiye için hayırlı olacak ümid ediyorum müslümanlık gitgide yaygınlaşacak.
  Türkiye yeraltı kaynaklarıyla dünyaya hükmedecek.Çünkü miladdan beri hiç dokunulmamış yüzlerce yeraltı zenginliklerimiz var.Zamanı gelecek dünya Türkiyeye muhtaç hale gelecek.Allah (c.c) ülkemize zeval vermesin inşallah.

 30. Yüce ALLAH (c.c) bizi pkk pisliğinden arındırsın inşallah helak olsunlar inşallah

  YALAN DÜNYA

  o yalan bu yalan al birazda sen oyalan

 31. yıl 2023 Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olarak görev yapacaktır ve ülkeyi onun yürütmesi sağlanacaktır .. Lozan Barış Antlaşmasında TÜRKİYE* deki yer altı kaynakları gün yüzüne çıkarılmayacak aksi takdirde çıkartılan kaynaklar kullanılamayacaktır .. 100 sene sonra yani 2023de bu antlaşma süresi bitecek ve tam da o zaman dünyadaki aşırı kullanımdan dolayı ve yenilenemez enerji olduklarından dolayı petrol ve doğal gaz fiyatları yükselecektir ve TÜRKİYE bundan çok yararlı çıkacaktır …. sonuç olarak avrupalılar bu madde ile TÜRKİYEYE bilmeden olsa gerek yarar sağlamışlardır …

 32. 2023 bence güzel bir proje

 33. devletimiz herşeyin üstesinden gelir inşallah . oynanan bu oyunlar karşısında güçlü duracağız 2023 projesi ülkemizin geleceğini değitirecek ve harika bir ülke olacağına inanıyorum

 34. Türkiye aslında çok büyük zenginliklere sahip bir ülke ama 1923 senesinde lozant antlaşması ile o zenginlikleri toprak altından, su altından veya karadan çıkartmamız yasak taa ki 2023 senesine kadar az kaldı :D

 35. Arkadaşlar merak ettıgım sey 2023 türkiyeyi olumsuz mu etkileyecek? Savaş çıkabilir mi?

 36. Bende 2023e kafayi takan biri olarak. Sunu bulmustum. ” Baris Manconun ilk albumunun adi 2023 tur ” . Cok garip gelmisti, hala da garip geliyor :)

 37. ALLAH ülkemizi bütünlüğümüzü imanımızı muhafaza etsin her şey güzelde bu gidişatın sonu su savaşlarıdır buda dünyadaki güçlü ülkelerin zayıfları haklayarak tüm imkanlarına sahip çıkması demektir yani bir üçüncü dünya savaşına hazır olmak lazımdır kanaatimce ancak bu bir yüzyıl anlamına gelir yani geleceğimiz için çalışmalıyız nesillerimiz için sadece kendimizi düşünmessek geleceğimiz iyi olacak inşallah dipnot: işler yolunda giderse ekonomik olarak dünyanın süper gücü olma yolunda ilerliyoruz ALLAH ın izni ile saygılar sevgiler..

 38. şunu biliyormuydunuz 2023-1453=570 ediyor yani fil vakasının gerçekleştiği yıl bu fil vakası 2023 yılında tekrar olabilir veya peygamber efendimize inanmayanlar için o asla doğmadı ve doğmayacak anlamına geliyor olabilir

  • Güzel bir konuya değindin tebrik ederim bende bir kaç yerde araştırdım. Siyah Bayraklılar (İşid) kıyamet Alametlerinden biridir. işid çıkışının(2014) 3. yılında kudüse saldıracak(2017)
   ve kudüse saldırdıktan 36 veya 72 ay sonra (2020-2023) Hz. Mehdi (r.a) ve Hz. isa dünyaya gelecek. buda demek oluyor ki 2023 yılında dünya yerle bir olacak…

 39. 2023 yılında inşallah bu başbakan olacak hırsız kovarız da eni bir devlet kurarız

 40. sevgılı kardeşlerım öncelıkle herkese merhaba ben doğruları söylıycem 2023tekı plan şu olasılık demıyorumm plan dıyorum olacak yanı 1 tayyıp erdoğan bır mossad ajanı 2 adnan oktar bır yahudı ajanı 3 amerıka ve ortadoğu planı 4 deccal 5 balyoz 6 ısraıl 7 ukrayna 8 mısır 9 suruye hepsı oyunun bırer parcası bugun yurutulen çözum surecı vb butun eylemler bırer yapbozun parcasıdır şimdı o yapbozları bırleşdırelım 2023 yılında kendını mehdı olarak gören adnan oktar mehdılını ılan edecek amacı deccale hızmet edıp gercek mehdıyı asımıle etmektır tayyıp erdoğan TURKIYEYI bölecek 32 parcaya sonra ortadoğu kan gölune dönecek amerıka oda başından berı deccalın hızmetınde şuan fethullah gulenle olan kavga aslında oda bır oyun bu ınsanlar aynı şeye hızmet ederken asla kavga etmezler sonucta hepsı bırer havarı kısa ve öz konuşayım halkın anladığı dılden ahır zamana gırdık ve deccal bugun planlar yapmakta ortadoğu ve dunyada olan kargaşayı deccal başlattı amacı ALLAHI ınsanın ıcınden almak sonucun sonucuna gelırsek MEHDI YANI GERCEK MEHDI ORTAYA CIKACAK ISA ILE BIRLIKTE DECCALE KARŞI SAVAŞIP KAZANACAKLAR ıle bırlıkte öldurecek karmaşık gıbı görunse de olacak olan olaylar olan olaylar buyuk ısraıl kuracaklar ve kudusu alacaklar buyuk kurdıstan ıse ısraıle destek olan bır MUSLUMAN ULKE KONUMUNU ALACAK VE DIYECEKKI MUSLUMANLAR AAA ısraıl demekkı kötu deyıl baksana BIR MUSLUMAN ULKE ONU SAVUNUYO DIYECEKLER BIRAZ KARMAŞIK ANLATTIM GALIBA KUSURA BAKMAYIN BU INSANLARIN SON OYUNU TURK ISLAM BIRLIYINI KURMAK OLACAK AMACLARI TUM ORTADOĞU VE DUNYAYI ELE GECIRIP ORTALIĞI KAN GÖLUNE CEVIRMEKTIR AMA BUNLAR OLMADAN YANI ONLAR yanı deccal planınI GERCEKLEŞDIREMIYCEK KORKMAYIN MEHDI YANINIZDA O SIZI COK SEVIYO BIDE AHIT SANDIĞINI ARAŞDIRIN deccal onun peşinde.

 41. lozan antlaşması olduğundan berıdır herkes antlaşmaya saldırmakta cunkı o antlaşma T.C NI BUTUNLUYUNU KORUMAKTA ORTADOĞUYU KANDAN KURTARMAKTADIR ANTLAŞMA GECERSIZ OLACAK MOLACAK SÖZLERINE BAKMAYIN TURKIYE ZATEN ÖZGUR BIR ULKE BUNU LOZANLA BAŞLATTI YERALTI YERUSTU KAYNAKLARIMIZ BIZE AITTIR KIMSE ALAMAZ LOZAN BUNU SAVUNMAKTADIR.

 42. LOZAN ANTLAŞMASI OLDUĞUNDAN BERIDIR SUREKLI BU ANTLAŞMAYA SALDIRIP YOKETME DERDINDELER CUNKI BU ANTLAŞMA T.C NIN BUTUNLUYUNU SAVUNUYO BIRDE ORTADOĞUYU KAN GÖLUNDEN KORUYO SORUN BU

 43. Savaş güzeldir. Savaştan korkan ayakta kalıp, ülke kuramaz. Herkes birkaç ülke tutturmuş, kafasına göre onların doğrultusunda yorum yapmış. Dünya büyük, birkaç ülke ve toprak yok insanlık var oluştan beri savaştı güç için, gücü elde eden de etmeyen de aradığı arzuyu var oluştan buyana bulamadı. yakın zamanda savaş çıkacak, 4. dünya savaşı ha 3. dnya savaşı ne oldu derseniz onu kağıt üzerinde yaptılar. Dünya yeniden şekillenecek m.ö. ve m.s. şekillendiği gibi ömrümüz yeterse yeni düzeni de görürüz.

 44. Okumus ve okumamis ne kadar cahil millet oldugumuzu kanitlamaktan baska neye yariyorsunuz

 45. Bence söylenilenlere göre eğer 2023te yer altı yer üstü kaynakları cıkartabilir hale geliceksek ülkemiz o yıldan itibaren yükselişe geçicektir.Bunuda Türk Turan Birliği takip edecektir.Türk Turan Birliğinin kurulması kendimizi güvence altına almamız açısından kilit rol oynamaktadır.7 devlet birbirini kollarsa şayet o zaman Dünya’da söz sahibi olma yolunda büyük bir adım atacağız.Bunun için Türk Turan Birliğinin kurulması şarttır.Türk’ün Türk’ten başta dostu yoktur.Geçmişimizde olduğu gibi Fransızlara Araplara güvenirsek yine hezimete uğrayacağımız kesindir.

 46. Lozan’da “Türk topraklarında bir Ermeni devleti oluşturulmasına izin vermemek” diye bir madde vardir; 2023’te bu anlaşma bittiğine göre?

  • Ne yapılmaya çalışıldığı belli. Ama buna izin vermeyeceğiz.

 47. bence türkiye 2023 de kendi bölgesinin gücü olacak yani tüm dünyaya hüküm süremez. çünkü türkiye nin ardında duracak yanından hiç ayrımayacak ülke yok olsada çok küçük

 48. Büyük ortadoğu projesi ile ülkenin bölünüp , amerikanın köpeği olmamızı amaclayan olay , yok kaynaklarımızı kullanacağaz falan filan inanmayın bunlara kullansak bile yine onun parası baştakilerin cebine girer biz yine avucumuzu yalarız

 49. Yok türkiye şöyle yok böyle gibi zırvalıkların luzümüne gerek yok. Bugün türkiyeyi başbakana bağlamadan bir inceleyin. Türkiye bu gün neler yapıyor, ne üretiyor, hangi gelişmeler oluyor, dış ülkeler bizi nasıl görüyor(magazinsel olarak bakmayın ama) türkiye geçmişte nasıldı. Bütün bunları inceleyip kağıda dökün ve bir bakın şuanki durumumuz gerçekten iyi ve dahada iyiye gidiyoruz. Her antlaşmada olduğu gibi lozanda da bizim bilmediğimiz maddeler var. Tabi ayrı yetten dış güçlerin türkiye üstünde baskısıda var. Başbakan kalkıpta bize herşeyi açıklayamaz, zaten açıklasa ortalık savaş alanı olur. Politika yapmak kahvede siyaset konuşmak farklı birşeydir arkadaşlar. Kahvede herşeyi konuşa biliriz ama politikada maalesef konuşamassınız. Onun için başbakanı biraz anlamak lazım onlar söğledikleri herşeyi ince düşünüp hareket ediyorlar bazen yanlış yapsalarda olur o kadarlık. Biz eğer halk olarak türkiyenin büyük güç olacağına inanırsak hedefimizi bu yönde koyarsak hiç bir madde bizi engelleyemez.Lozan maddeleri isterse bin yıllık olsun biz yeterli güce ulaştığımız zaman bizim o maddeleri yok saymahakkımızda doğuyor. Ukraynada ki olyları biliyorsunuz… Amerika, Ukraynanın durumu kontrol altına alabilmek için zor kullanma hakkı olduğunu açıkladı. Peki aynı amerika filistin için ne demişti İsraile saldırdıklarını bunun içinde israilin savunma hakkı olduğunu söylemişti… Saldıran filistin’miydi hayır İsraildi. Peki Amerika kendinde bu hakkı nerden buluyor tabikide gücünde mevzu bu kadar basit. Eğer güçlüysen her antlaşmayı kendi lehine istediğin gibi kullanabilirsin……

 50. Öncelikle bütün yorumları okudum.. Vardığım kanı ise ülkemin geleceğinden endişe ediyorum. Gözü dönmüş okadar cibiliyetsiz insanlar varki, yanımıza sığınanlar bile bize ihanet edecektir. Türkiye ya çıkacak ya olduğu gibi gidecek bunun daha aşağısı zaten afrika’nın sömürülmesi gibi birşey. Ulan aldığımız asgari ücret ile 1 ev geçinmiyor, kirayı ödesen doğalgazı ödeyemiyorsun onu ödesen karıya elbise alamıyorsun. Hadi karıyı siktir ettin cocuğu neyle büyüteceksin? Dinimiz de kadınların çalışması haram’dır, yanlıştır diye anlatılıyor. Ben şahsen karşıyım karımın el, köşe kapılarında çalışmasına. Halkın istediği zenginlik falan değil sayın başbakan evini geçindirebilecek durumlara getir bu ülkeyi kâfi.. Daha fazlası zaten insanları yoldan çıkarır. Yüksek maaşın getireceği kötülükler;

  Uyuşturucu
  Karı kız
  Yoldan sapma
  Kumar
  Vs.vs. uzar gider…

  Biz müslüman halkız evimiz de yemeğimiz pişsin, sokak da köşe başlarında yatan insanlarımız olmasın, kışın evimizin damı akmasın gerisi kâfi.

  Dünyanın en büyüğü olma konusuna gelirsek de bana boş geliyor ya. Kur’anda verilen ayetlere inanıyorum ve gelecekde olacağını düşünüyorum. Şuan dünya bir tuhaf yeni çağ atlıyor gibiyiz bu çağ da teknoloji çağı.. Uzattıkca konuyu saptıyorum bazı yerlere, en iyisi oturup 2023’ü beklemek değil mi Beyazıt? :)

  • üstteki cahil ardakaş dinimizde kadınların çalışması haramdır gibi gelişigüzel ifadeler kullanmış.arkadaşı burdan uyarıyorum.islamda böyle bir kaide yoktur.kendi yorumunla islamı birleştirmeyi sakın düşünme.yanlış bilgiler verme insanlara

 51. Turkiyede petrol olup olmadigi tartisiliyor ama amerika surekli rafineri kurmak istiyor. Turkiyede dedigin gibi bor madeni en onemli silahimiz ve en guzeli el deymemis olmasi. Gelelim dunya ya hukmetme meselesine hukmetmek toprak almak la degil yeralti kaynaklarini akillica kullanip diger ulkeleri kendine muhtac etmeklede olur yuz yildir petrolleri en pahali fiyattan kullaniyoruz ama onunda omru 46 50 yil sureli tukenme yasandigi belirtiliyor. Belkide bu anlasma bizim isimize gelir ve dunyada tek petrol turkiyede konusu olur.

 52. Daha dün referandumla kırım ruslara bağlandı.. kim demiş bu zamanda toprak alma yok… yarın obürgün referandumla ilk önce K.ırak sonra suriye türkiyeye bağlanacak.. Avrupa 2 dünya savaşıyla birbirini boğazladı 10 milyonlarca insan öldü ama Avrupa Birliğini kurarak güçlendi Aynı işi biz Türkiyenın hamiliğinde (ırak,suriye ,üdün,mısır,türkiye vb) birleşerek dünyaya hukmedeceyiz.. En buyuk engel kürt kardeşlerimizin yanımızda olması oda bişe şekilden sağlanacak. Tabi başlangıç zorlu gececek 1.si buyuk şeytanların uşagı olmuş İŞİT gibi terör gruplarını dize getireceyiz bu biraz kanlı olacak Allah yardım etsin.. Birliği sağladıktan sonra İsrailin işi bitecek.. Bu iş azkalsın 2010 da Vizeleri kaldırarak Suriye,Mısır, Irakla başarıyorduk, Olaylara çok acemice yaklaştık. İçimizdeki parelel orgutte köstek oldu. İş ertelendi…

 53. Peki ben birşey sormak istiyorum ismet inönü lozan antlaşmasından sonra Türkiye’ye geldiğinde 100 yıl kazandık demiş bundan ne anlamaımz gerekiyor

 54. 2023 yılında denildiği gibi lozan barış antlaşması suresı doluyor bılınen bılgılere gore su surede yanı 2023 yılına kadars soz verdıgımızı ıcın cihad ilan edemıyoruz eğer yaparsak TÜRKİYE yıkılacak antlaşmaya göre TÜRKİYE olmayacak yıkılacaktan kastım şu anki gibi olamayacağız durmumz daha vahım olacak oyuzden 2023 2023 deılıyor he bırde buyuyen gelişen bir ülkeyiz birçok proje hayata geçicek ornek olarak İSTANBUL-İZMİR otoyplu denizden bu gelişmlere dahada artacak gelişen ülkeyiz şu an denildiği gibi yazıda petrol konusu BATMAN rafinerisi var doguda petrol üstüne daha gelişme süresinde olan birçok şeyimiz var bunları yapabıleceğimiz zamanda 2023 barış antlaşması suresı bıtınce hur general olucağız cihad isteyene cihad sulh ısteyene sulh adamına gore muamele olucak yanı arastırmalar yaptım 2023 ile ilgili çoğunda barış antlaşmasının etkısı var deniliyor. he birde ERDOĞAN ATATÜRKÜN vasiyetını 2023 te açıklar dıye bır yazı vardı 2023 yılı gelınce herşey acıga kavusacak zaten ama bılınen doğru cıkcak gıbıme gelıyor barıs antlasması olayı 2023u sabırla bekleyeceğiz goreceğiz vasıyet yazısını merak ettım bakalım neymıs

 55. he şunuda söyleyim TÜRKlerden korku olmasa iç savasa yonelmezler iç savas daha zordur vurup kırmaktan bilindiği uzere LAZ ERMENİ KÜRT TÜRK ve daha bırcok asılın karısık oldugu topraklarız TÜRKİYE sevdalıları beraber oldugu zaman neler olduklarını bılıyorlar gecmişimizden ve bu halada az da olsa kanlarımızda mevcuttur. gerçekten el ele oldugumuz zaman ne olacagı bellı kımse kolay kolay ıcten gırmedıgı surece yıkamaz bu ulkeyı dıyorum ben benim düşüncem bu

 56. Merhaba Arkadaşlar tüm yorumları okudum.Bir kere 2023 te ekonomimiz çok iyi olacaktır.Gazetelerde Türkiye petrol ihtiyacının %5 ini karşılıyor gibisinden haberler vardı.Ama Doğu petrol dolu.Zaten batılı ülkeler bunu bildikleri için Doğu’da Kürt ve ermeni devleti kurmaya çalışmışlardı.Güya bizim petrollerimizi Kürdistan ve Ermenistan aracılığıyla kullanacaklardı.Zaten bu yüzden İngiltere Musul’u Türkiye’ye değilde sörgesi Irak’a verdi.Başbakanımız 2023 diyor.Ayrıca her türlü savaştan kaçınıyor.Çünkü savaşa girersek 2023 hedefleride gümleyebilir.Ama halkımız bunu korkaklık olarak görüyor.Ayrıca bence 2023 yılında AKP belki ATATÜRKÜN GIZLI VASIYETINI açıklayacaktır.İddaalara göre Atatürkün gizli vasiyetinde hilafeti kurmak varmış.Çünkü hilafet makam olarak kaldırılmamış.Sadece halife görevinden alınmış.Yani meclis şu an isterse halifeliği geri getirebilir.Buda İslam birliği demek.Ayrıca gizli vasiyette Türki devletler birliğini kurmakla ilgili birşey de varmış.Internette araştırırsanız bulabilirsiniz.AKP bu vasiyeti açıklamak için 2023 ü bekliyor kanımca.Ayrıca bu halifelikler ilgili Adnan Menderes’in şu sözü var halka söylemiştir bunu”Siz halifeliği tekrar getirebilirsiniz”demişti.Hatta Atatürk bu vasiyet için 50 yıl açıklanmasının ertelenmesini istemişti.50yıl dolunca bi 25 yıl yasak daha koydular.O süre doluncada genelkurmay başkanlığı hiçbirşey demeden ”böyle bir vasiyet yok”dedi.Ama geçmişte ki 1988 gazetelerdeki haberlere bakarsanız,bu vasiyeti Adnan zmenderesin okuduğunu ve gerekli zemin oluşmadığı için üstüne 25 yıl daha koyduğuna dair çeşitli resmi gazetelerde birçok yazı var.Bence AKP bunu 2023 te açıklayacak.2023 te hem kaynaklarımız sayesinde güçlü ekonomiye sahip olacağız.Hem de Turancılık ve Halifelik ile hem İslam birliği hemde Türki devletler birliğini kuracağız.O zaman Dünyanın 2. Veya 1. En güçlü ülkesi olacağız.Hatam varsa cevap yazıp düzeltiniz.

  • Güzel konuşanlarınız var saçmalayanlarınız var daha çok araştırmacı olmamız lazım ancak benim tesbitim yine kardeş kanı dökülecek dinsel saçmalıkları bir kenara atmamız lazım olayları çok yönlü görmemiz lazım size (vatan sever) fikmini öneririm

 57. yorumların hepsi birbirinden güzel ama hedef 2023 işala istediğimiz olacak tek istediğimiz milletimize ve müslümanlara zarar gelmesin bazı arkadaşlar kürtlere laf attı ama eşitliğin olduğunu söyleyim tarihin iyi değil bu osmanlıyı kurmayı bilenler ve yapanlar bu topraklarda göktürklerden önce kürtlerin var olduğunu ve yer yüzünden türkten önce kürtlerin olduğunu osmanlıyıda bu bizim türkiyeye girip kürtlerle biz osmanlı devleti kurdu.. araştırmanız dileğiyle..

 58. HEDEF 2023 Cumhuriyetin yüzüncü yilina denk geliyor ve lozanla mozanla ilgisi yok turkiye zaten petrol ve diger yer alti kaynaklarını kullanıyor aziz nesin,i sevmem ama şöyle bir lafı var efendim elin kavuru şunu buldu kuranda bu yaziyordu o vardi bu vardi sen bulsaydinya okundun 1500 yildan beri okudugunmuzkurandan ne anladik biz müslümanlara ne anllatildi bu hocalar ölüm ahiret kul hakki disinda ne anllati

 59. 2023’te ister inanın ister inanmayın su savaşları olacak ve üç bölgede su kalacak 1mezapotamya-rusyanın doğusu ve çinin batısında Mezopotamya derken fırat ve dicle yane türkiyede içinde olacağı bir savaş olacak ve dünya iki pakta ayrılacak doğu cephesi ve batı cephesi ilk olaraakta savaş olacak yer türkiye bölgesi neden tüm suriye veya ıraktakşi örgütler nehir etrafına konuşlanıyor ben bir türküm ne mutlu türküm diyene savaşa hazırlansak iyi olur dışa bağımlı ağır sanayi teklonojisiyle işimiz zor

 60. Şimdi bak lozan antlaşması osmanlının 1854 yılında imzalyıp 1954 yılında son taksidini Türkiye Cumhuriyetinin ödediği bir antlaşmadır. Bir tek 1929 yılında dünya ekonomik krizi patlak veriyor ve amerika başkanı Hoover o dönem savaş tazminatları için bir bekletme sistemi oluşturuyor kendi garantörlüğünde. Biz bundan faydalanarak borcumuzu 1929 da ödeyemedik ama devamında ödedik bitti. Tabi ödemiş olduğumuz sadece lozan nın daha doğrusu Sevr antlaşmasının değişik versiyonu gibi de düşünebiliriz bu lozan antlaşmasını içeriği olarak ödememiz gerekenlerin yanında bir de yaptırımlar mevcut. Yeraltı zengiliklerini kullanamamak gibi sanayileşememek gibi bunlarla ilgili. 2023′ ü çok büyütmeye gerek yok illaki o dönemde de başka bir savaş olacak eminim ki gene bu dingilizler rahat durmayacak birşekilde taş koyacaklardır tarihde olduğu gibi. Bize düşen ne olacağını beklemek değil toplum olarak her bireyin şunu bilmesi gerekir;

  Ben Lazım,Kürdüm,Çerkezim,Aleviyim
  Ben beni ayırmak için sarfettikleri o bütün ideolojilerin bütünüyüm.
  Ben birim, tekim dünyada eşsizim ben.
  Ben Laz ejdadımın, Kürt ejdadımın, Çerkez Ejdadımın, Alevi ejdadımın torunuyum.
  Ben aldığım nefesin, yediğim her lokmanın kıymetini bilirim, paylaşırım.
  BEN TÜRKÜM!

  Aksi halde tarihde yaşadığımız ayaklanmalar da olduğu gibi aynen devam edersek ayaklanırsak birbirimize düşman olursak. 2023’e kadar yerimizde sayarız. O vakte kadar da zaten Dingilizler elinde patates cipsi yada bill klinton un eşi nin makyaj esnasında Gaddafinin linç edilişini izlediği gibi izler geçerler bizi. TARİH OLMA TARİH YAZ! BENİM KURBAN OLDUĞUM YURTTAŞLARIM.

 61. Allh’ın mal muammeri öncelikle hakaret etmeden konuşmayı öğren insanların fikirlerine saygı duy demokrasi diye ağlıyorsunuz, demokrasi anlayışınız bu mu? Senin köylünün gerçekten ne olup be olmadığını nerden bilelim asla aşağılamak değil amacım ama gerçek köylü sensin be evladım.

 62. akpli koyunları uydurmak için uydurulmuş masalrdır başarılada olmuştar. adamlar okdar cahilki açıp lozan antlaşmasını okumuyorlar. petrol çıkaramıyoruz diyorlar halbuki doğuda azda olsa çıkıyoruz olanı yani keza yılalrdır karadenizde petrol arıyor türk petroleri madem iznimiz yok nasıl arıyrouz. boru zaten çıkarıyoruz satıyoruz. silah yapamıyoruz diyorlar ulan aq Altay tankını helikopterini uçağını gemileirni obüsünü nasıl kendin yaptın ozaman? yahu Allah insanı cahil etmesin. Kuranın bile ilk emri ” oku ” iken bu cahiler sokakda duydukları şeylere inanıyorlar. hemde teknoloji çağında…

 63. Açıkçası Ben bu konuda baya araştırmada bulundum bence Akp üzerine yada Başka bir hükümet partisi üzerinden yorumlamayı yanlış buluyorum. Neden mi ?
  Çünki AKP yanlısı olan arkadaşi at gozluklu bir hayvan olarak nitelendiren dostum adamin açıklama tarzinin 10’da birine erişememiş sadece ve sadece karalamak ve bir bilgi sürmeden ortaya direk hakaretlerle çirkinleşerek kendini haklı çıkaran bir varliksin..
  2.si ise bu gune kadar ”Türkiyem” bir çok hükümet görmesine rağmen bu kadar inşaanin bu kadar gelişimin olduğu İMF Denilen yasal tefeciden para istemediği tek dönemdir .
  Çok eskiye gitmeye gerek yok bundan önceki ecevit dönemini yaşadıysan sen ne demek istediğimi anliyorsundur sadece atılan fırlatin 1 anayasa ile Türkiye bankalarinin %60 ı çökmüş dolar üzerinden iş yapan büyük firmalar batmiş ve küçük esnaflarimizin hatta yazar kasalarin fırlatildiği bir dönemden bu gunlere gelmişken şükretmek lazım..
  Zaten bizim milletimizin en kötü yanı NANKÖR olmalari değilmidir ?
  Bir sirkelen kendine gel düşüncelerini kabul ettirmek için sarf etmiş olduğun sözlerden fazlasi gerek ” Çalışman ve Tersini ispatlaman gerek ki” Herkez yanında olsun Çalışmayan laf salatasi yapan insanlarin yanında olmak sadece kendi çıkarlarini kollayarak onlarin kıçını yalamakdan başka bişi değildir !! Saygılarimla….

 64. siz neden bahsediyorsunuz??!!! amerikanın üretip sattığı bir ıphone bizim bütün senelik domates ihracatımızın gelirinden fazla!!!!!siz hala yeraltı diyorsunuz biz bu korkaklıkla pamuk bile üretemeyiz!!!!

 65. Günlerdir bu konuyla ilgili araştırmalar yapıyorum edindiğim bilgilere göre bir çok teorin doğru denilecek kadar açık tabi bunun ne kadar doğru yada ne kadar yanlış olduğunu bilemeyiz. Lozan barış anlaşmasının maddelerine baktığımızda önemli etkenlerden biri Türkiye’nin çıkardığı madenlerin %80’ini Avrupa ülkeleriyle paylaşacak, ve baktığımızda Türkiye’nin maden bakımından en zengin bölgesi G.D.Anadolu bölgesi ve Cudi dağıdır. Benim Teorime Göre Türkiye ve Pkk işbirliği içinde olup Cudi dağını bir geçilmez haline getirip çıkacak olan madenleri Avrupa Ülkelerine paylaşmak istemeyecekleridir. Böylelikle 2023’e kadar yani Anlaşmanın bitimine kadar bu şekilde olaylar devam edecektir. Anlaşmanın sonunda Kürtlere Özerk Kürdistan devleti kuracak.

  Bundan farklı bir düşünce olarak ta Kürtler bölgesindeki madenleri ne Türkiye nede diğer Avrupa ülkelerine paylaşmak istemeyip kendi bölgelerinde Gerilla (dağda kurulmuş silahlı grup) taktiği kurup geçit sağlamasını engellemeleridir. Ve bu taktiği Anlaşmanın bitimine kadar devam etmeleridir yani bildiğimiz gibi 2023 yılına kadar…

  Orta doğuda gelişen olaylara baktığımızda da işid’in 3. dünya savaşını yavaşça başlattığını söyleye biliriz. Siyah bayraklıların geleceğini 1400 yıl önce Peygamber Efendimiz (S.A.V) söylemiştir, ve bunlarla birlikte dünya çok büyük bir değişime uğrayacaktır.

  ”Alois Irlmaier Irlmaier,
  üçüncü dünya savaşı hakkında kehanetlerde bulunan sıradan bir alman vatandaşıydı. Fakat onu diğer kahinlerden ayıran en önemli özelliği üçüncü dünya savaşının orta doğu’da patlak vereceğini düşünmesiydi.”

  Irlmaier’in dediği gibi 3. dünya savaşı ortadoğuda yani Irak ve Suriyede gerçekleşecek.

  Yani anlayacağız 3. dünya savaşının içindeyiz ALLAH yar ve yardımcımız olsun Türk Kürt kardeştir hepimiz Müslümanız Temennimiz savaş değil BARIŞ kazansın MÜSLÜMANLIK kazansın

 66. Merhaba, tarih tekerrurden ibarettir bubu unutmayin..Nasil ki bu millet 1923 de emparyalist guclere kurtulus savasi adi altinda satilip kölelestirildiyse bu zincirleri Hak tealanin izni ve emri ile kiracak ve ümmeti müslüman olarak birlik ve beraberlik yeniden dogacaktir..Bu gelisim AKP ile olacak diye degil bu Cenabi Hakkin vaadi olarak vukuu bulacaktir..Yerlerin, göklerin ve yerle gök arasinin Malikel mülkü Rab kader bahsinde bunu böyle tecelli ettirecektir.Biz istesekte istemesekte bu böyle olacak insallahul Azim..bir döndee tarihine bak sanli ecdadin neler yapmis Seriat edindikleri ile neler kazanmis? Biz seriatlari yikinca neler kaybetmisiz? 10 sene onceye kadar en buyuk dusmanimiz Yunanistan idi..halbuki ecdadimiz oraya bir vali ile hukum ediyordu!!! Ey Turk evladi bir bak aynaya bu millet icin ne yaptin? Özümüz insanligimiz degil mi? Biz ancak Allah a kulluk etmeye geldik dunyaya ve Cenabi hakkinemirlerini yasamaya ve yasatmak icin can vermeye geldik …selamlar saygilar …

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 14.326 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 3.206 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 8.110 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 4.928 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 5.234 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 5.353 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 3.660 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 3.206 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 7.406 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 5.353 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 5.961 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 5.865 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 6.888 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 4.993 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 2.422 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 5.925 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 11.273 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 14.933 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2