Neden 2023?

5 sene önce Beyaz tarafından yazılmıştır.-316.211 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Bu tarihi AKP Sloganlarında oldukça çok gördük..Hedef 2023 yazan binlerce slogan.Ama hepimiz aslında bunu sadece Türkiye için yapılacak vaad süreleri olarak gördük..

2023 Deyince direk olarak aklıma 1923 Yılında yapılan lozan anlaşması geldi..Acaba gizli maddelerimi var gibisinden düşünürken araştırmalarım sonucu herhangi bir bilgiye ulaşamadım..

Ama halk arasında efsaneleşen varsayımlarla birşeyler yürütmek istedim.Bugün her ne kadar Lozan Anlaşmasının gizli kuralı yok dense de devlet anlaşmaları 100 yada 99 senelik olduğu için böyle bir varsayım yaptım..

Öyle olaylar ve senaryolar var ki 2023 yılına ait princin taşını ayıklamak oldukça zor.

Öncelikle gündemden 2 olayı birleştirmek istiyorum..Birincisi Kürtlerin bağımsızlık ve özerklik ilanları diğeri de Ermenistan CumhurBaşkanının “Ağrı Dağı” ile ilgili sözleri.

Aşağıda yine alternatif olarak bir dizi olan Kurtlar Vadisi dizisinin halk içindeki genel komplo teorisini ortaya koyduğu haritalar var..

Elbette bunlar birer komplo teorisi ama olayları birleştirince Kürt ve Ermeni sorununun patlak verdiği şu zamanlarda istenilen harita bu şekilde..

Yine aynı şekilde İsrail ile ilgili aramızdaki sorunlar halen devam ediyor..

Buradan çıkartılacak 2 Komplo teorisi var..Birincisi bunlar danışıklı dövüş mü? Yoksa AKP gerçekten istenilen Büyük Türkiye için mi mücadele ediyor?

Neden 2023 sorusunun yine gündemden ve halk içinden takip ettiğim ve sohbetlerde duyduğum şehir efsaneleride şu şekilde..

2023 Yılında Lozan Anlaşması ile Türkiye yer altı ve yer üstü zenginliklerini kurtarıp tamamen özgür bir ülke olacaktır…”

Bu teori halk arasında yaygın olan bir teoridir..

Her ne kadar araştırmacılar ve bilim adamları Türkiye’de Petrol çıkartılmıyor dese de bugün bir çok doğu ilimizde petrol rezervleri bakımından Abdulhamit zamanından beri bilinen çok zengin petrol kaynakları olduğu söyleniyor..

Bugün tek petrol açısından demesek de diğer konularda özellikle Bor ve alternatif enerji madenleri açısından oldukça zengin topraklarımız bulunuyor..

Bugün eğer o madenlerin işletme ve kullanma haklarına (varsa eğer) sahip olabilirsek gerisini siz düşünün..

“2023 Yılında Türkiye Başkanlık ve Eyalet Sistemine Geçicek?”

Bir diğer konu ise Anti Akp ci birisi olarak karşı çıktığım projelerden birisi..Türkiye 2 yada 3 farklı eyalete bölünerek bir başkanlık altında yürütülecek..Bugün Amerika topraklarında hakim kılınan eyalet sistemi Türkiyeye gelicek..

Tabi bu olması güç bir ihtimal ama umarım halkımız bu düşünceyi de yanlış yapmaz..

“2023 Büyük Türkiye Projesi”

Lozan anlaşmasının eğer varsa gizli maddelerinden kurtulan Türkiye Cumhuriyet’i Osmanlının izinden gitmek isteyecektir..Yada alternatif Türklük düşüncesi olan Turan politikasını izleyerek Türki cumhuriyetleri altında toplayarak bölgesel değil dünya gücü haline gelmek isteyecektir..

Yada en kötü ihtimal 2.Kurtuluş savaşı..

Bu teorilerimi günlük yaşantıdan esimlenerek oluşturdum peki teorilerimi destekleyecek olursak;

Büyük Türkiye için;

 • Yerel olarak bir çok adımda yeniliklere imza attık..Ve çoğu alanda dışa bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyor..Gerek Silah olarak gerekse teknoloji olarak bir çok gelişmiş ülkeyle aynı konumdayız..
 • Ülke olarak okuma yazma oranımızı oldukça iyi yerlere ve konumlara geldi..Halkımız artık daha bilinçli..%90’lara varan okuma-yazma oranına sahibiz..

Parçalanmış bir Türkiye için;

 • Kürtler özerklik ilan etti..Ermeniler soykırım tezinden vazgeçmeyecek..
 • Aleviler ve farklı kültürel çatışmalar çıkartılacak ki başlandı bile.
 • İsrail ile ilişkiler kötü durumda..

Şimdi bunlar teorilerimi destekleyen iyi veya kötü fikirler..Tabi bir teoriyi desteklerken her zaman olumlu yada olumsuz olarak desteklemek olduğu için detaylı olarak anlatmak istedim..

Bu konu siyasidir ama ülke içi değil ülke geneli bir siyasi konu olduğu için Tüm Türkiye Vatandaşlarının aynı hassasiyetle davranmasını diliyorum..

Sonuçta biz bugüne kadar hep kardeş kavgasından geri de kaldık..Kürt,Türk,Rum,Laz,Çerkez,Yörük,Zaza bunların hepsinin kardeş olduğunu hepiniz biliyorsunuz..Hiç yoktan tarih okumuşsunuzdur..

Benim savunduğum ve istediğim yargı tabiki Büyük Türkiye! Bu amaçla herkes elinden geleni yaparak “Muasır Medeniyetler” seviyesine ulaşmamız gerekiyor..Ama tarihimizi ve Atatürk ilke ve inkilaplarını unutmadan..

Yazdığım yazı tamamen bir teori olup gerçekleri  yansıtmamaktadır..

Sizin 2023 ile ilgili teoriniz nedir? Yada düşünceniz? Yanlış yada doğru düşündüğüm teorimdeki destekleyici nitelikleri yok edecek sebeplerinizi yazarsanız sevinirim..

Lütfen konuyu diğer yerlerdeki gibi tartışıp kardeş kavgası çıkartmadan birer Türkiye Vatandaşı olarak değerlendirirseniz sevinirim..

Yazar: Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği okuyor.PHP-MYSQL,JQUERY,C Programlama dilleri ve Arayüz Tasarımı konusunda iddalı olup Wordpress'in büyük hayranlarından birisi..Ayrıca Aşka,Hayata ve Siyasete dair yazılar yazmakta.
Konuyla ilgili yorumlar
 1. 2023 te Lozan barış antlaşması ile verdiğimiz toprakları gerimi alacağız yoksa sadece doğal kaynaklarımızı mı kullanacağız ? Lozan süresi bittikten sonra neler yapabileceğimizi maddeler halinde yazarsanız sevinirim.

  • bütün yer altı kaynaklarımızı kullanacağız kaybettiğimiz topraklar alamayız ama geri alacağız…

   Türkler Dünyaya 2 Kere Hüküm Edecek.
   Hadisi Şerif.

   • Seni üzmek istemiyorum ama yaşadığımız şu senin belki pek bilmediğin “21. yüzyıl” isimli yüzyılda pek dünyaya hükmetme kavramı kalmadı. ;)

   • Türkler zaten 2 kere hakim oldu biri osmanlı diğeri selçukludur

   • Türkler 2 kere değil bir çok kez dünyanın en büyük gücü olmuştur tarihi iyi araştırın ve görün

   • aynen türkler iki kez hakim oldu tarih kitabını iyi araştırın ama allahın izniyle 2023 de bir kere daha hüküm olacağız

   • NATO gucunde bır ulke beklıyoruz ısllah dahada guclerınız

   • Arkadaslarim Türkler dünyaya sadece bir kere hükmetmiştim Buda osmanli zamanında olmuştur .selcuklularin guclu olduğu dogru ancak dünyaya hukmedmemeiskerdir sadece ortadoguya hükmedenler.şimdi diyeceksiniz Osmanlı’da belirli yerlere hükmetmişti onlar topraklari olmasa bile döneminin en tek super gucuyduler yani tüm dünyada hükmümüz geçmektedir . Ve anonymus sen hadisi şerifi inkar mı ediyorsun isterse uzay çağında olalım Allah’ın istediği hersey olur.elin gâvurunun dediklerine inanirsinizda peygamberimizin sözüne mı inanmasın.ALLAH İN İZNİYLE Türkler tekrar dunya ya hükmeder insallah. Eğer kendisini üzdüğüm kisi varsa hakkınızı helal edin ben sadece eleştiri yaptım

   • O türkler değil Müslümanlar !!!!

   • Nerede yaziyor bu hadis?

  • AKP Hükümeti her şeyden önce Turan Türk Ordusunu en geç 2 yıl önce Türkiye-Azerbaycan-Moğolistan ve Kazakistan olarak bazı antlaşmalar imzalanarak ilk 5 yılını Türkiye’ nin yönetmesini kabul ederek kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti 100 yıllığına satılmış ve bu 2023′ te gerçek Türkiye Cumhuriyeti Kurulmuş olacaktır. Sadece Toprak altı ve üstü kaynaklarının çıkartılarak kullanım yasağı ve aynı zamanda ege denizinin %78′ ni, yunanlıların kontrolüne vermiş, boğaz köprüsünden geçen yabancı yük gemilerinin ücretsiz ve vergisiz geçişine izin verilmiş tam 100 yıllığına. Ne karşılğında Bağımsız bir ülkeye sahip olabilmek içinç Peki bizden sonra veya önce hangi ülkeler bağımsız olabilmek için karşılığında pazarlık yapmış. CEVAP: Hiç biri. Hatta 1923′ ten önce Yunanistan’ ın Kavala-Selanik şehirleri bizim kendi topraklarımız içindeydi.maalesef buraları geri verdik. Hemde karşılığında hiç bir şey alamadan. Mosul-Kerkük ve Erbil petrol kuyuları da böyle oldu. Lozan antlaşmalrının gizli kalan bir çok şeyi var. Akp hükümeti bunları bütün detayları ile biliyor ki, sürekli 2023 diyerek Lozan’ a göndermelerde bulunuyor. Bence AKP’ yi şartlar ne olursa olsun bu yıllara sürükleyerek taşımalıyız. Bilmediğimiz ve açıklanması uygun olmayan bazı gizli antlaşmalar muhakkak vardır. HATA ETMRYELİM SONUNA KADAR AKP.

   • peki bağımsız olmasak sence ingilizler veya yunanlılar Ülkemizde EZAN okunmasına izin verirlermiydi bide bunu düşün ?

   • Sonuna kadar akp diyen zat şu an Türkiyede İngiliz ve fransız enerji şirketleri harıl harıl doğu ve güneydoğumuzda(özellikle) petrol yatakları nerede diye araştırıyor.Nereden mi biliyorsun diyeceksin at gözlüklü akp yandaşı emekli astsubay köylüm bunlara silahlı güvenlik sağlıyorda oradan biliyorum.Araştırılan yerler harita üzerinde işaretleniyor,araştırma yapılan yerlerdeki halk ile görülüşüyor köylüm yanlarına vardığında konuşmalar bir anda kesiliyor.Ve Türkiyedeki petrol yatakları daha işletilecek rezevde değil ancak 75 100 sene sonra kıvama geliyor hemde bu petrol çok graviteye sahip.Be geri zekalı akp yandaşı şimdi sen düşün İngiliz Fransız ajanları(petrol araştıran şirket çalışanlarının çoğu ajan) Türkiyede cirit atarken sen daha akp ye oy verde artık büyük İsrail kurulsun be avanak.

   • İyi salladın Muammer baska bı devletin topraklari üzerinde gizli isler almak savaş sebebidir bunu AKP Hükümeti’ye ilgisi yok once meclisten geçmesi gerek eğer gizli yApiliyorsada yaptıranlar vatan hainliğinden tutuklanır .hadi ABD desen neysede fransamı kaldi artık .

   • Akkape (AKP)şu ana kadar neler yaptı. Ermeni soykırımı hala sonuçlanmadı ve 2023 diyor halk buna yer altı kaynaklarımıza kullancaz sanıyo AKP hiç milleti bilgilendiripte bi iş yaptı mi gizli kapaklı iş yapıyo şu anda geldiniz durum nasıl söylede öğrenelim.israel başbakanı ne dedi Filistin diye bir devlet olmayacak dedi.akp hiç ses yok neden halk gözüne girmek için herşeyi yaptı.one minute dedi biri ve ne oldu hiç bişey yok.halk olarak düşünelim 2015 ve adamlar Yıldız’ın üstüne araç gönderiyor biz Kürt Türk çatişmasi işte bizim eğitim sistemi nasıl bazı öğretmenler var para için okutuyor .bazı öğretmen 3 derse giriyo ana dersi kimya okuttugu ders elektrık motorları 12 senelik iktidarda ki kişiler bunu neden görmüyor söyle ve milli gelir ne kadar yıllık 10 bin dolar kişi başı anladın mı şimdi söyle ne diyorsun buna

   • bu konuşmayı tamamen kör cahilliğine veriyorum. bağımsızlık için ülkeyi satarak pazarlık yapılmaz demişsin keşke okula arada uğrasaydın da senin şuan fütursuzca konuşabilme özgürlüğünün ne şartlar altında kazanıldığını bilseydin. senin gibiler hiç olmasaydı da bu kadar fedakarlık yapmak zorunda kalmazdık eminim.

   • Kara cahil dangalak.Ulan lozan Türki devletinin tapusu manyak oğlu manyak!

  • Toprak alıp verme yok be kardeşim topraklar zaten bizim yeraltı kaynaklarını kullanacak

   • yer altı kaynaklarını kullanmazsın diye bir madde yok bugun her yerde 26 tane yabancı şirket bizim yer altı kaynaklrımız işletitip sömürüyorlar 60 tane ruhsat verilmiş hangi yasaktan bahsediyorsunuz olay sadece yabancılara peşkeş cekip siyonizme hizmet etmektedir
    türkiyekiye kendi parasını basasmayn vetam dışa bagımlı bir ülkedir halada bu iktidarı savunarak vatana ihanet diyorsunuz

  • Kardeşim Lozan’ da madenlerle, kaynaklarla ilgili hiçbir madde yok, bu AKP nin koskoca bir yalanıdır. Bi Erdoğan mı akıllıydıda kaynaklar lozanda verildi diyor. Peki eskilerde neden böyle bir tabir yok. Haydar Baş kaynaklar deyince, vay anam onlar Lozanın gizli maddeleriyle satıldı, Hadi oradan be!!!
   Eğer öyle olsaydı senin damadın nası bu maden çıkaran firmalara ortak olabiliyor??
   Bunlar koskoca bir AKP yalanıdır. Bütün kaynakları onlar sattılar, aklımızı başımıza alalım bu Dediklerimi herkese anlatın, millet büyük bir yalanın peşinden gidiyor.!!

   http://www.twitter.com/alihaydardemir9

   Twitter adresimden bana ulaşabilirsiniz.!

 2. bu teorileri birçok kişiden ve bir çok yerden olağan bir durummuş gibi duyuyoruz….peki bu teorileri gerçekleştirmek isteyen kişiler veye kurumlar bizim bu yaşanacakları bilmemize rağmen neden bu kadar açık seçik bir halde komuoyuna yansıtsınlar ki???

 3. ne olacak saf cok turkıyede 2023 e kadar çala bıldıgımız kadar çalalım polıtası ne olacak sen sanıyormusun amerıca ıngıltere almanya 2023 de turkıyenın yer altı kaynaklarını cıkarmasına ızın verırmı? vermez turkıyenın sonunuda soylım ırak mısır lubnan surıye gıbı ıc karısıklık yapptıktan sonra ulkelerı ele gecırdıgı gıbı ıran ve turkıyeyı de aynı polıtaka ıle ele gecırecekler turkıye zaten barut fıcısı gıbı terorıstlerın leşlerını toplaya toplaya bıtıremedıler boyle gıderse ıt surusu gıbı dahada gelecekler. allah sonumuzu hayır etsın.

  • 2023 kadar hitc birsey kalmiyacak Israel de 80 Atom Bombasi var Israel bütün Müslümanlari öldürmek istiyor bizim zamanimiz coktan gecti biz ölmüsüzde haberimiz yok ama eger bütün Müslüman ülkeler birlik olursa hepimiz bu Israelileri yerle bir edersek yani bütün Israelileri öldüre bilirsen ozaman baris icinde yasiya biliriz eger herkez banane derse biz 2023 kalmaz hepimizin hayati tehlikede kacis yolumuz yok eger biz müslüman kardeslerimiz toplanip birlesip bu serefsiz Israelileri yok etmesek bizim halimiz duman

   • Tum islam devletleri teknolojide oldukca geri oyleki kucuk nufuslu israilden bile korkuyor ama israilin teknolojisi ve her millette ustun zekali ajanlari israili israil yapiyor hafife almamak lazim.

  • Israel de 80 Atom Bombasi var bunlar hazirlaniyor Gazza zaten Bombalanir saniyede bir cocuk ölüyor bunu hepimiz biliyoruz simdide Libanonu ve Suriyayi Saldiriyorlar yani Müsslümanlari yavas yavas bu Dünyadan siliyorlar sizde gelmis 2023 den konusuyorsunuz yer alti bilmem ne siz TEKTONIK silahi nedir bilirmisiniz? Bu silah Atom dan daha cok tehlikeli Bu silah isteyerek deprem yaptiriyor yani bir dümeye basiyor istedin ülkede deprem oluyor yani görünmeyen silahtir bizim halimiz duman arkadaslar önümüzde agir bir zaman geliyor bizim tek bir yolumuz var gec bile kaldik benim bir fikrim var biz neden Euro üyeliler gibi bizde Islam üyesi yapmiyoruz? bu Dünyada yeterince Müsslüman ülkeleri var hepimiz birlesip islam üyesi yapip birbirimize sahip cikalim birin cani yanarsa hepimizin cani yanar yani misal Gazze islam üyesi olsa ayni Euro üyesinde herkez nasil birbirine sahip cikiyorlar bizde islam üyesi yapip Gazzaya her yönden yardimci oluruz hitc kimsenin cani yanmaz yavrularimiz ölmez kadin kizlarimiz tecavuze kalmaz eger yazdim gibi Gazza Islam üyesi olsaydi ve Israel onlara Bomba atinda biz Girisiriz o Israel lere onlarin canina okuruz AMA BIZ BIRLESMEMIZ ICIN BÜTÜN ISLAM yani BÜTÜN MÜSSLÜMAN ÜLKELER ISLAM ÜYESI KURMALARI LAZIM birbirimize sahip cikmamiz lazim ozaman 2023 olsun 2050 olsun bizim bilegimizi kimse bükemez ama eger bu böyle kalirsa biz 2023 kadar bizden birsey kalmaz bizi yavas yavas hepimizi teker teker öldürücekler Allah yardimcimiz olsun

   • Geçmişteki Arap tecrübelerinden ötürü İslam birliği kurulmaz kurulamaz teklif dahi edilemez olsa olsa Turan olur

   • Sizdeki bu milletçi değil de ümmetçi anlayış devam ettiği sürece daha çok kahrolursunuz.Sen zannediyor musun ki Türkiye’ye olacak herhangi bir durumda Araplar yardıma koşacak.Bırakın şu Arap yanlısı düşünceleri!!

   • Gazzrnin arkasinda Türkiye varsa, israilin arkasinda da amerika var! Hepsi birbirine destek cikiyor bizde birbirimize destek cikalim!

   • Güzel yazmışsın ama Türklerin başına ne geldiyse Araplar yüzünden geldi şu an Filistinde aynı konumda bence bütün müslüman ülkelerin birleşmesi deyil de bütün Türk devletleri nin birleşmesi daha hayırlı olur. Tek bir ulus ve 2.Osmanli devleti yıkılamiyacak kadar büyük bir güç olur.
    ..

 4. bence sayın x kişilerinin çok farklı planları var belki 2023 ile sadece dikkatimizi dağıtmaya çalışıyorlar bazı şeyleri konuşmaya korkuyorum ülkemin geleceğinden endişe ediyorum

 5. misakı milli sınırları içinde yer alan kerkük ve musul tıpkı 1936 hatay da olduğu gibi ana vatana katılacak. 2 şehirde de seçimlere gidilip diplomasi yoluyla esas ana vatanı olan türkiye ye bağlanacak

 6. bunu çok önceden de turgut özal dile getirmişti

  • Burada Kürt gerçeğini kaçırmışsınız arkadaşım o iş biraz zor çift milletli bir anayasa olursa belki

   • sayın ali bey kardeşim herşeyden önce TÜRK KÜRT KARDEŞTİR AYRIM YAPAN KALLEŞTİR. ortada bi gerçek var ki oda dış kuvvetlerin sen türksün sen kürt sen laz sen çerkez… diyerek türkiyeyi bölme çabasıdır. biz aydın gençler olup bu tuzağa düşmemiz gerekir. seksenli yıllarda sağ sol diye türkiye yi karıştırmayı başardılar ama tam olarak istedikleri oyuna gelmedik. şimdide türk kürt diye aynı oyunu oynuyolar. çanakkaledeki 250000 şehidin hepsi ne kürt ne laz ne alevi nede sunnii… osmanlı torunu olarak bence hep birlik kardeş olup yaşamayı ve dış kuvvetlerle savaşmayı öğrenmeliyiz. lozanın imzalandığı sırada türkiye büyük bi savaştan çıkmış ve yorgun düşmüştü tekrar savaşa girmeyi göze alamazdı ve bunun için bazı tavizler vermek zorundaydı. ben akp li değilim sevmemde. 2023 türkiye için dönüm noktası olacaktır mutlaka. ama akp olsun ama başka parti. biz osmanlı torunuyuz elhamdülillah müslümanız yok atommuş yok şuymuş buymuş bizim birliğimize karşı gelemez. yaşarsak hep beraber 2023 ü görcez inşallah. türkiye dünyaya hükmedecektir 50 60 yıl sonra…

 7. Bence 2023’te İstanbul büyük ortadoğu projesi kapsamında yeni dünya düzeninin kudüs ile birlikte eş başkenti olacak. Bakınız 2001de ikiz kullelerin yıkılmasını 1995 de çıkardığı illuminati kartları oyununun yapımcısının 2012 de çıkan yeni oyunu:
  http://e23.sjgames.com/media/SJG37-0661_preview.pdf
  e23 constantinapolis’e geri dönüş oyunu.

 8. okurken çok zevk aldım bu bilgileri verdiin için çok sağol orta okulda çok lazım olucak

 9. hey gidi türkiyem.19.000.000 m2 lik alandan 950.000 m2 alana nasıl sığdırdılar.artık taşma zamanadır bence.verilen yerler şehit edilen askerler ve yapılan herturlü haksızlıklar için geri dönüş günüdür.tıpkı eskiden olduğu gibi mazlumun,düşenin ve her türlü yardıma ihtiyacı olan milletin yardımına koşup dünya adaletini sağlamak için.OSMANLI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞ GÜNÜR.

  • Zamanı geldi Yeni bir Mohaç ın Mercidabık ın Çaldıran ın Ridaniye nin… Yeni bir zaferin…

   • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

    Hey yavrum heeey!… Geçti borun pazarı sür eşşeğini Niğde’ ye… Artık öyle meydan savaşları kalmadı. Teknolojin yoksa köle olmaya mahkumsun. Sen geçmişinle yaşamaya devam et bakalım.

 10. Sayın yazara sormak isterim: Ülkeler arasındaki savaşlardan sonra ”şu tarihte bu antlaşmanın hükümleri sonna erecek ve işbu antlaşma geçersiz olacaktır” şeklinde imzalanan bir antlaşma bilmekte midir? Ben rastlamadım. Lozan’da Türkiye’deki madenler üzerine şerh konulduğu doğrudur. Dolayısıyla sözkonusu durum efsane değil gerçektir. Ancak şerh süresi 2023 tarihinden önce bitecektir. Hatta içinde bulunduğumuz zaman itibarıyla sonlanmıştır. Ermeniler toprak talebi iddiasından vazgeçmeyeceklerdir. Tıpkı bizim Musul, Kerkük, 12 adalar konusunda düşüncelerimizde olduğu gibi… Bir kızı yüzlerce talibi vardır ama kızı tek kişi alır. Ha bu durumu hazmedemeyenler olabilir. Hazımsızlar için de gereken yapılır. Neticede devletlerarası ilişkilerde genellikle olduğu gibi, haklı olanın değil güçlü olanın dediği olur. Biz hem haklı hem de güçlü olduğumuz için istedikleri kadar ağlasınlar, ağladıklarıyla kalırlar…

  • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

   Güçlü müyüz? Allah Allaaah!… Gücümüz neymiş lütfen bir anlatsana.

 11. 2023 te boğazlar elimizden gidebilir. Doğu Daki mücadele isa israilin ve amerikanın kuguladığı bir düzel. 2023 gelmeden o bölgeyi bizden koparmak istiyolar bu yüzden PKK ya yardım ediyorlar. Düşünceleri Doğu bölgesi türkiyeden çıktıktan sonra Sözde Kurdistan vaadiyle bölünmüş toprkları parçalyım ordaki doğal zenginliklere sahip olmak. Ve Doğudaki tek zenginlik petrol değil orda bol miktarda Bor ve milenyum gibi bişey vardı sanırım. Lozan anlaşmasının süresi 100 ile 90 yıl arasında olduğu için hedef 2023 ama bu 2013 te olabilir tabiki. Eğer o zazamana kadar doğuyu kaybedersek Büyük bir zengnliği elimizden kaçırcağaız ve onunla birlikte boğazlarda elimizden alınıcak ama 2023 te Doğu bizim elimizde kalırsa daha zengin bir üllke olucaz. Şuan Doğuya gitmek istmeyen meslek grupları orda yer almak isticekler. Bu türkiyeyi büyütücek ve bir osmanlı politikası izlicekler. Diğer türk devletleri ile birleşip Tek bir çatı altında olmaya çalışılıcak Yani Eski osmanlı denilebilir. Dünyaya 2. kez Hüküm edeceğizz. Tabi bu olay ABD yi korkuttuğu için şimdiden bizi parçalamaya çalışmaktadır zaten..

  • bizi tek Abd istemiyor herkes bir abd tutturuş gidiyor. bizi istemeyen çok ülke var en başta topraklarımızda gözü olan Rusyadır zaten Türkün Türkten başka dostu yoktur ve biz savaşta kaybetmedik imzada masada siyasette kaybettik Türkiyenin gelişmesi ise ambargoların kalkması ticaretin yapılması birçok şey serbest olmuştur.konuşçak çokşey var ama yeterbukadar.

  • ABDnin bizden korktuğu falan yok Saçma Saçma konusmayın yok ABD Türkiye’nin guclenmeme için PKK yardım ediyor fln bunlar yalan dolan ABD suanda tamamen Doğu’ya focuslanmış durumda Rusya ve Çin onlar için asıl tehtid biz değil.biraz gerçekçi olun hayallerler aleminde yaşıyorsunuz.türkiye şuanda askeri güç olarak Almanya ile kafa kafaya gidiyor kendimizi küçümsememek Lazım fakat bir süper devlet olmak hayır sanmıyorum en azından bir 50 yıl için

   • Türk turani kurulacak bi gün zamani gelecektir ve bütün Türkler elbette en büyük güç olacaktır

  • Yanlış düşünmüşsün güzel kardeşim. Söylediklerin olsa bile bu Lozan’ın bitişiyle olmaz. Lozan böyle bir şey öngörmez, buyurmaz. Dediklerinin olabilmesi için yeni bir savaş ve büyük bir hezimet olması lazım gelir. Yüzlerce insanı kandırmak suretiyle prim peşinde koşmayın allah aşkına.

 12. Arkadaşım bazı şeyleri yanlış yazmışın silah teknolojisinde geriyiz bkz. G3 bkz.1000-2000 km küçük menzilli füzeler bor çıkarılana kadar zaten onlar satılmış olur çünkü madenlerin çoğu şahsi kişilere ait ayrıca Türkler Dünya’yı 2 kez fethedecek diye yorum yapan bazı kişiler var böyle umutlarla tembelliğe tembellik katılmaktadır kısacası tedbir bizden takdir Allah’tandır…

 13. Ey benim bos tartisan halkim, Hz.Ibrahimin mirasi olan büyük Israil gerceklesecek, bunun disinda bir kürdistani icine alan bölge olmayacek,
  ermenilerin simdiki cografyasinda her hangi bir degisiklik olmayacek, Büyük Israil Haritasi Simdiki Israil topraklari dahilinde Suriye Lübnan
  Harran Bölgesi Irakin Kuzeyinden ibaret Olacektir.
  Dünya insanlrini cok seviyorum Deutz

 14. 2023 tayip erdoğanın eş başkanı olduğu büyük ortadoğu projesinin hayata geçirilmesinin amaçlandığı tarihtir. mehmet arkadaşımızın da yazdığı gibi bu oyun kartında da görüldüğü üzere dünyanın yeni merkezi istanbul olacaktır. türkiye bu konumda başlangıçta geri planda gibi görünsede projenin sonucunda tek güç olarak kalacaktır. ülke isminin değişmesi gibi bir ihtimal yok çünkü bunlar büyük oyunlar ve büyük oyunlarda hiçbir zaman küçük ayrıntılar bulunmaz. türkler dünyaya 2 kez hükmedecektir ve 2. fetih 2023 de başlayacaktır. ama şunu unutmayın türklerin dünyaya 2. kez hükmetmesi kıyamet alametidir

 15. bence 2023te büyük bir ülke olabiliriz

 16. 1923 de imzalanan Lozan Barıs Antlasması’nın 600 den fazla sayfası var. Ama bizim bildigimiz 2 sayfalık bizim menfaatlerimize olan bölümü.

  • Geriye kalan 598 sayfayı, antlaşmanın gizli bulunduğu devlet kasasından kucağına alıp bizzat karıştırmış gibi konuştuğuna göre, ya devletin üst kademelerinde görev almışsın ya da sırtını sıvazlayan pek muhterem büyüklerin var (!) .. Lozan antlaşmasının hiçbir gizli noktası, virgülü yoktur. Yahu zaten adamlar o ortamda 1 maddeyi günlerce tartışıyorlar. Azıcık düşün 600 sayfalık antlaşma kaç senede bitip imzalanır?

 17. yazınız mükemmel çok merak ettiğimiz konularda bizleri aydınlatmış sınız fakat anlamadığımız şu ? şu an güney doğuda ve karadeniz de devlet petrol arıyor.bunun sebebi nedir ? acaba göz boyamamı ? yoksa lozan anlaşması 100 yıldan ibaret edeğil de süre bittimi ? yada dünya siyaseti bizler ile siyasi bir oyun mu oynuyor ? bunları da merak etmemek mümkün değil. ikinci husus lozanla ilgili tüm yazıları şöyle gözden geçirdim hiçbirisinde anlaşmanın süresi hakkında bir şey yok.yani buda kafa karıştırıyor. ve bununla ilgilide hiçbir devlet kurumundan kamuoyuna bir bilgide verilmedi. çok enteresan

 18. Niye 2023 söyleyeyim mi? En basitinden gidip GELENLER BELGESELİ adlı çalışmayı izlerseniz 2023 yılında Büyük Orta Doğu Projesinin (BODP) reel adımlarının atılacağını görürsünüz. Çünkü bir çok kez başbakanın kendisi dahi BODP’nin başkenti İstanbul olabilir Türkiye olabilir demişti. Türkiye ABD’ye göre hareket etmekte, ABD’de de İsrail’e göre.. Büyük İsrail Devleti’nin kuruluşunu hızlandırmak içindir 2023. Bu komplo teorisi değildir. Bu araştırmanin ürünüdür. Gerçek hep garip gelir. Lozanla yakından uzaktan alakası olmayan bir tarihti. Sadece Türkiye’nin hangi amaca hizmet ettiğini göstermektedir.

  • Arkadaşım büyük israilin kurulması Türkiye için iyi birşey olmadığı halde . Adamlar bunu neden 2023 hedef vs. diye sunsunlar halka ? Bu halkı aptal yerine koymaktır . Böyle bir şey mümkün değil emin ol. Reelden bir arkadaşımdan aldığım habere göre , doğuda petrol arama çalışmaları devam ediliyor ve bulunan kuyular kapatılıp mühürleniyor . Sanırsam 2023 de fışkırabilir :)

  • BOP NEDİR BİDE BURADAN DİNLEYİN BOP+RTE = BÜYÜK TÜRKİYE https://www.facebook.com/video.php?v=778518072175298

  • tum musluman ulkelerı bırlesmelrı lazım bu oyunu anca oyle bozulur ne yazık sonumuz kotu allah yardımcımıa olsun

 19. 1923 tarihinden önce 4000m olan toprağımız lozan sözde barış antlaşmasıyla 780m ye düştü bizde bunu 90 yıldır kutluyoruz :) 2023 den sonra ALLAH ında izniyle savaşmadan vermiş olduğumuz toprakları tekrar geri alacağız. Tabi ki bu osmanlı dönemi gibi olmayabilir çünki o dönem kılıçla savaş vardı şu an ekonomi ile savaş yapılıyor daha çok . Ekonomiyi geliştirmek için öncelikle pkk sorununu çözmek gerekiyor sonra Yavuz Sultan Selim in yaptığı gibi kardeşler arasında ( Kürt , Türk , Laz , Çerkez kısacası tüm MÜSLÜMANLAR ) fitne çıkartanları temizlemek. Bu konuları sabaha kadar oturup konuşabiliriz bitmezzz. Ama Bu yazımı okuyanlardan rica ediyorum . Osmanlı padişahlarını okusunlar bir kaç kaynaktan . ve nasıl 630 yıl dünyaya hükmetmişler bunu görün. Teşekkürler

  • Kardeş sana birşey söyleyim tükün türkden başka dostu yoktur YAVUZ SULTAN SELİM hiç bir zaman türklerle diğerlerini bir tutmamış tır sana kanıt olarak şu şirini gösterebilirim.

   Kürde fırsat verme Ya Rab
   Dehre sultan olmasın
   Ayağını çarık sıksın
   Karnı bile doymasın
   Vur sopayı al haracı
   Asla iflah olmasın
   Ol bu çeşmeden gavur içsin
   Rum içsin
   Kürde nasip olmasın
   Vasiyetim oldur kim,
   Kürd bin kere yalvarsın.
   İnanma, kanma.
   Yakana bit, kapına Kürd dadandırma

   • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

    Yok öyle bir şey. Yalan yanlış şeyler yazıp insanın asabını bozma. Irkçılık yapma. Maşa herif…

   • Arkadaşım. Yavuz Sultan Selim Han’ın Kürtlere karşı bir antipatisi bulunabilir. Ama kendisi Türklüğü ve milliyetçiliği ön plana çıkarmamıştır. Kaldı ki o dönemde milliyetçilik diye bir şey yoktur. Ayrıca o dönemde padişahlar için önemli olan milletin bekası değil, Osmanlı hanedanının ve saltanatının bekasıdır. Adamın derdi milliyetçilik değildir. Çünkü o dönemde milliyetçilik diye bir kavram yoktur. Hikayeden gazel okumayın.

  • üzülerek söylüyorum ama bu zamanda Türkiye ye toprak vermezler hele ki ortadoğu dan hayallerle boğulup durmayın oturup çalışalım en azından medeni modern zengin bir ülke olalım belki o zaman…

   • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

    Brravo!… İste bu. Tek bir cümle ile özetledin sevgili kardeşim. Ağzına sağlık… Lâkin bu teneke kafalarla çok zor beee…

   • Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
    Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
    Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
    Medeniyet! dediğin tek dişi kalmış canavar?

 20. selam kardeş yüreğine sağlık cok güzel yazmışsın düşüncelerinde dolayı teşekür ediyorum. ve sana cok hak veriyorum biz bu toprakları birlikte kazandık.ben kürdüm ama tc vatandaşıyım ve bundanda cok mutluyum.2023 te birlikte vatanımızı büyütüp hainlerin istediği gibi olmamasını dilerim inş herkes bir olur kenetlenir ve oynan oyunların üstesinden gelir vatanımıza sahiip cıkarız…

 21. 2023 de Türkiye tam bağımsız bir ülke olacak. Lozan anlaşması sona erecek ama hala nato üyesi olacağız, buda 2053 de sona erecek. Birde 2071 e kadar Kıbrıs’la ilgili bir bağımlılık anlaşmamız var o zaman eğer yeni bir bağımlılık anlaşması yapmaz ve birbirimizi yemezsek, doğru bir şekilde yönetilirsek tam bağımsız, güçlü ve dünya da en büyük söz sahibi olan bir ülke olacağız.

 22. arkadaşlar ülkemizde özelilke doğu şehirlerimizde çok petrol vardır .Bu doğu şehirlerinden özelliklede ağrıda ve batmanda çok vardır eğerki akp hükümeti 2023 e kadar iktidarda olursa TÜRKİYE çok güçlü bir ülke yolunda aday bir ülke olur

  • arkadaşlar hepimiz bir bayrak altında yaşıyoreuz bunlar tamamen israilin oyunu kürt türk laz hepimiz kardeşiz bizim ülkemiz yer altı kaynakları olarak çok zengin bunun içinde lozan anlaşması bitmeden ülkeyı ele gecirme ve doğudakı bazı illerimizide buna katmak istiyorlar hepsi büyük israil içindir arkadaşlar

  • herkes kendi fikrini sandıkta söylesin arkadaşlar. biz ne isek o nunla yönetilmeye mahkumuz.

 23. eğer dünya üzerinde bir can bir insan savaşdan dolayı ölüyorsa ,kapitalist düzen iyi bir gelecek vaad ederken insanların emeğini yaşanacak güzel günlerini çalıyorsa,insanlar sadece gerçekleri bırakıp aç kalmadığı için şüküre alıştırılmışsa,insanlar dünya üzerinde din,dil,ırk olarak kardeş olmadığını dile getiriyorsa,siyaset açık ve net topluma hitap etmiyor, zenginlerden daha çok vergi almıyorsa,kimin eli kimin cebinde belli değilse,ve en önemlisi hizmet etmeye ve bu yolda ölmeye geldik derken zengin olunuyorsa unutun herşeyi ,geleceği,huzuru mutluluğu,aile olmayı çocuk yapmayı,çünkü gelişmiş ülkelerde insanlar hakkını hukukunu alabilmek için canını ortaya koyarken bizler şükür halinde susuyoruz ve ah o susmalarımız bizi kölelikten ,ay sonu gelmişken bu faturalar bu kira nasıl ödenecek derdine düşmekten kurtulamıyacağız,çünkü çoğumuz gerçek hayatımızı emeğimizi sorgulamadan uzak yaşıyoruz kapitalist düzene hizmet ediyoruz inançlımız inanmayanımız hepimiz birbirimizden bir haberiz daha çok bekleriz güzel günleri….

  • Helal olsun özet bu işte

  • Kardeş haklsın vergiler cok , petrol pahalı , hayat pahalı ama ülke hic olmadığı kadar iyi.bir de bu taraftan düsün.

 24. Sizlere bu 2023 konusunda bir acıklık getirmek isterim.
  oncelikle 2023 lozan antlasmasının bitim tarıhıdır ve lozan
  antlasmasınında son bulması demek türkiyenin yer altı ve yer
  ustu kaynaklarını kullanması demektir.
  osmanlı doneminde hazineyi korumak amacıyla belli baslı bolgelere bu hazine dönemdeki savaşlar sebebiyle gomulmustur.
  ve izlenen bir cok yer bulunmaktadır.
  son olarak bir sey daha soyluyeyim ‘istanbulun taşı tıprağı
  altındır’ sozude bosuna degildir.

 25. bence 2023 yılında türkiye gelişmeye başlıcak ve yine dünyanın en güçlü ülkesi olacak

 26. ama onlar yine birşey bulup türkiyenin gelişmesini engelleyeceklerdir

 27. Galip gelen sağduyu olsun.Vatanımız kazansın.

 28. selam öncelikle kardeşlerim bu ülke peygamber efndimizin mucizesidir hepiniz bilirsiniz
  isanbulu fet eden komutan ne güzel komutan fet eden asker ne güzel asker diyen
  hz peygamber efendimizin bu mubarek sözü allahın sözüdür
  böyle düşünürsek türkiyemiz kıyametekadar asla kımseye boyun eymeyecektir
  saygılarımla

 29. 2023 Türkiye için hayırlı olacak ümid ediyorum müslümanlık gitgide yaygınlaşacak.
  Türkiye yeraltı kaynaklarıyla dünyaya hükmedecek.Çünkü miladdan beri hiç dokunulmamış yüzlerce yeraltı zenginliklerimiz var.Zamanı gelecek dünya Türkiyeye muhtaç hale gelecek.Allah (c.c) ülkemize zeval vermesin inşallah.

 30. Yüce ALLAH (c.c) bizi pkk pisliğinden arındırsın inşallah helak olsunlar inşallah

  YALAN DÜNYA

  o yalan bu yalan al birazda sen oyalan

 31. yıl 2023 Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olarak görev yapacaktır ve ülkeyi onun yürütmesi sağlanacaktır .. Lozan Barış Antlaşmasında TÜRKİYE* deki yer altı kaynakları gün yüzüne çıkarılmayacak aksi takdirde çıkartılan kaynaklar kullanılamayacaktır .. 100 sene sonra yani 2023de bu antlaşma süresi bitecek ve tam da o zaman dünyadaki aşırı kullanımdan dolayı ve yenilenemez enerji olduklarından dolayı petrol ve doğal gaz fiyatları yükselecektir ve TÜRKİYE bundan çok yararlı çıkacaktır …. sonuç olarak avrupalılar bu madde ile TÜRKİYEYE bilmeden olsa gerek yarar sağlamışlardır …

 32. 2023 bence güzel bir proje

 33. devletimiz herşeyin üstesinden gelir inşallah . oynanan bu oyunlar karşısında güçlü duracağız 2023 projesi ülkemizin geleceğini değitirecek ve harika bir ülke olacağına inanıyorum

 34. Türkiye aslında çok büyük zenginliklere sahip bir ülke ama 1923 senesinde lozant antlaşması ile o zenginlikleri toprak altından, su altından veya karadan çıkartmamız yasak taa ki 2023 senesine kadar az kaldı :D

 35. Arkadaşlar merak ettıgım sey 2023 türkiyeyi olumsuz mu etkileyecek? Savaş çıkabilir mi?

 36. Bende 2023e kafayi takan biri olarak. Sunu bulmustum. ” Baris Manconun ilk albumunun adi 2023 tur ” . Cok garip gelmisti, hala da garip geliyor :)

 37. ALLAH ülkemizi bütünlüğümüzü imanımızı muhafaza etsin her şey güzelde bu gidişatın sonu su savaşlarıdır buda dünyadaki güçlü ülkelerin zayıfları haklayarak tüm imkanlarına sahip çıkması demektir yani bir üçüncü dünya savaşına hazır olmak lazımdır kanaatimce ancak bu bir yüzyıl anlamına gelir yani geleceğimiz için çalışmalıyız nesillerimiz için sadece kendimizi düşünmessek geleceğimiz iyi olacak inşallah dipnot: işler yolunda giderse ekonomik olarak dünyanın süper gücü olma yolunda ilerliyoruz ALLAH ın izni ile saygılar sevgiler..

 38. şunu biliyormuydunuz 2023-1453=570 ediyor yani fil vakasının gerçekleştiği yıl bu fil vakası 2023 yılında tekrar olabilir veya peygamber efendimize inanmayanlar için o asla doğmadı ve doğmayacak anlamına geliyor olabilir

  • Güzel bir konuya değindin tebrik ederim bende bir kaç yerde araştırdım. Siyah Bayraklılar (İşid) kıyamet Alametlerinden biridir. işid çıkışının(2014) 3. yılında kudüse saldıracak(2017)
   ve kudüse saldırdıktan 36 veya 72 ay sonra (2020-2023) Hz. Mehdi (r.a) ve Hz. isa dünyaya gelecek. buda demek oluyor ki 2023 yılında dünya yerle bir olacak…

   • Sana İnanmıyorum Kardeşim kıyamet alameti olduğu Kuran-ı Kerim’de yazıyormu Bu Konuyu Öğren Gel

 39. 2023 yılında inşallah bu başbakan olacak hırsız kovarız da eni bir devlet kurarız

 40. sevgılı kardeşlerım öncelıkle herkese merhaba ben doğruları söylıycem 2023tekı plan şu olasılık demıyorumm plan dıyorum olacak yanı 1 tayyıp erdoğan bır mossad ajanı 2 adnan oktar bır yahudı ajanı 3 amerıka ve ortadoğu planı 4 deccal 5 balyoz 6 ısraıl 7 ukrayna 8 mısır 9 suruye hepsı oyunun bırer parcası bugun yurutulen çözum surecı vb butun eylemler bırer yapbozun parcasıdır şimdı o yapbozları bırleşdırelım 2023 yılında kendını mehdı olarak gören adnan oktar mehdılını ılan edecek amacı deccale hızmet edıp gercek mehdıyı asımıle etmektır tayyıp erdoğan TURKIYEYI bölecek 32 parcaya sonra ortadoğu kan gölune dönecek amerıka oda başından berı deccalın hızmetınde şuan fethullah gulenle olan kavga aslında oda bır oyun bu ınsanlar aynı şeye hızmet ederken asla kavga etmezler sonucta hepsı bırer havarı kısa ve öz konuşayım halkın anladığı dılden ahır zamana gırdık ve deccal bugun planlar yapmakta ortadoğu ve dunyada olan kargaşayı deccal başlattı amacı ALLAHI ınsanın ıcınden almak sonucun sonucuna gelırsek MEHDI YANI GERCEK MEHDI ORTAYA CIKACAK ISA ILE BIRLIKTE DECCALE KARŞI SAVAŞIP KAZANACAKLAR ıle bırlıkte öldurecek karmaşık gıbı görunse de olacak olan olaylar olan olaylar buyuk ısraıl kuracaklar ve kudusu alacaklar buyuk kurdıstan ıse ısraıle destek olan bır MUSLUMAN ULKE KONUMUNU ALACAK VE DIYECEKKI MUSLUMANLAR AAA ısraıl demekkı kötu deyıl baksana BIR MUSLUMAN ULKE ONU SAVUNUYO DIYECEKLER BIRAZ KARMAŞIK ANLATTIM GALIBA KUSURA BAKMAYIN BU INSANLARIN SON OYUNU TURK ISLAM BIRLIYINI KURMAK OLACAK AMACLARI TUM ORTADOĞU VE DUNYAYI ELE GECIRIP ORTALIĞI KAN GÖLUNE CEVIRMEKTIR AMA BUNLAR OLMADAN YANI ONLAR yanı deccal planınI GERCEKLEŞDIREMIYCEK KORKMAYIN MEHDI YANINIZDA O SIZI COK SEVIYO BIDE AHIT SANDIĞINI ARAŞDIRIN deccal onun peşinde.

  • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

   Ne kadar çok şey biliyorsun sen. Sen oturup Mehdiyi bekleye dur bakalım.

  • Aklınca kiyameti anlatmaya calistin ama senin kadar cahilini görmedim . Bende birşey anlatiyor sandim sen kimsin de kiyametin kopacagini biliyosun bos bos konusma istersen saf

 41. lozan antlaşması olduğundan berıdır herkes antlaşmaya saldırmakta cunkı o antlaşma T.C NI BUTUNLUYUNU KORUMAKTA ORTADOĞUYU KANDAN KURTARMAKTADIR ANTLAŞMA GECERSIZ OLACAK MOLACAK SÖZLERINE BAKMAYIN TURKIYE ZATEN ÖZGUR BIR ULKE BUNU LOZANLA BAŞLATTI YERALTI YERUSTU KAYNAKLARIMIZ BIZE AITTIR KIMSE ALAMAZ LOZAN BUNU SAVUNMAKTADIR.

 42. LOZAN ANTLAŞMASI OLDUĞUNDAN BERIDIR SUREKLI BU ANTLAŞMAYA SALDIRIP YOKETME DERDINDELER CUNKI BU ANTLAŞMA T.C NIN BUTUNLUYUNU SAVUNUYO BIRDE ORTADOĞUYU KAN GÖLUNDEN KORUYO SORUN BU

  • Allah çalışana verir. Vesselâm!... tarafından yazıldı.

   Önce doğru düzgün Türkçeyi konuş ve yaz.

 43. Savaş güzeldir. Savaştan korkan ayakta kalıp, ülke kuramaz. Herkes birkaç ülke tutturmuş, kafasına göre onların doğrultusunda yorum yapmış. Dünya büyük, birkaç ülke ve toprak yok insanlık var oluştan beri savaştı güç için, gücü elde eden de etmeyen de aradığı arzuyu var oluştan buyana bulamadı. yakın zamanda savaş çıkacak, 4. dünya savaşı ha 3. dnya savaşı ne oldu derseniz onu kağıt üzerinde yaptılar. Dünya yeniden şekillenecek m.ö. ve m.s. şekillendiği gibi ömrümüz yeterse yeni düzeni de görürüz.

 44. Okumus ve okumamis ne kadar cahil millet oldugumuzu kanitlamaktan baska neye yariyorsunuz

 45. Bence söylenilenlere göre eğer 2023te yer altı yer üstü kaynakları cıkartabilir hale geliceksek ülkemiz o yıldan itibaren yükselişe geçicektir.Bunuda Türk Turan Birliği takip edecektir.Türk Turan Birliğinin kurulması kendimizi güvence altına almamız açısından kilit rol oynamaktadır.7 devlet birbirini kollarsa şayet o zaman Dünya’da söz sahibi olma yolunda büyük bir adım atacağız.Bunun için Türk Turan Birliğinin kurulması şarttır.Türk’ün Türk’ten başta dostu yoktur.Geçmişimizde olduğu gibi Fransızlara Araplara güvenirsek yine hezimete uğrayacağımız kesindir.

 46. Lozan’da “Türk topraklarında bir Ermeni devleti oluşturulmasına izin vermemek” diye bir madde vardir; 2023’te bu anlaşma bittiğine göre?

  • Ne yapılmaya çalışıldığı belli. Ama buna izin vermeyeceğiz.

 47. bence türkiye 2023 de kendi bölgesinin gücü olacak yani tüm dünyaya hüküm süremez. çünkü türkiye nin ardında duracak yanından hiç ayrımayacak ülke yok olsada çok küçük

  • Artık dünya ya bir ülkenin hükmetmesi imkansız. Neredeyse büyük ülkelerin hemen hepsinde atom bombaları hidrojen bombaları kimyasal silahlar mevcut. Youtube den Hiroşima belgeselini izlediyseniz eğer bi bombayla koca bir şehrin nasıl yok olduğunu görmüşünüzdür. Kılıç kalkan at devri bitti. Çağ teknoloji çağı. Teknolojide ne kadar üstün olursa bir devlet o zaman güçlü demektir.

 48. Büyük ortadoğu projesi ile ülkenin bölünüp , amerikanın köpeği olmamızı amaclayan olay , yok kaynaklarımızı kullanacağaz falan filan inanmayın bunlara kullansak bile yine onun parası baştakilerin cebine girer biz yine avucumuzu yalarız

 49. Yok türkiye şöyle yok böyle gibi zırvalıkların luzümüne gerek yok. Bugün türkiyeyi başbakana bağlamadan bir inceleyin. Türkiye bu gün neler yapıyor, ne üretiyor, hangi gelişmeler oluyor, dış ülkeler bizi nasıl görüyor(magazinsel olarak bakmayın ama) türkiye geçmişte nasıldı. Bütün bunları inceleyip kağıda dökün ve bir bakın şuanki durumumuz gerçekten iyi ve dahada iyiye gidiyoruz. Her antlaşmada olduğu gibi lozanda da bizim bilmediğimiz maddeler var. Tabi ayrı yetten dış güçlerin türkiye üstünde baskısıda var. Başbakan kalkıpta bize herşeyi açıklayamaz, zaten açıklasa ortalık savaş alanı olur. Politika yapmak kahvede siyaset konuşmak farklı birşeydir arkadaşlar. Kahvede herşeyi konuşa biliriz ama politikada maalesef konuşamassınız. Onun için başbakanı biraz anlamak lazım onlar söğledikleri herşeyi ince düşünüp hareket ediyorlar bazen yanlış yapsalarda olur o kadarlık. Biz eğer halk olarak türkiyenin büyük güç olacağına inanırsak hedefimizi bu yönde koyarsak hiç bir madde bizi engelleyemez.Lozan maddeleri isterse bin yıllık olsun biz yeterli güce ulaştığımız zaman bizim o maddeleri yok saymahakkımızda doğuyor. Ukraynada ki olyları biliyorsunuz… Amerika, Ukraynanın durumu kontrol altına alabilmek için zor kullanma hakkı olduğunu açıkladı. Peki aynı amerika filistin için ne demişti İsraile saldırdıklarını bunun içinde israilin savunma hakkı olduğunu söylemişti… Saldıran filistin’miydi hayır İsraildi. Peki Amerika kendinde bu hakkı nerden buluyor tabikide gücünde mevzu bu kadar basit. Eğer güçlüysen her antlaşmayı kendi lehine istediğin gibi kullanabilirsin……

  • şu ana kadar okuduğum en isabetli yorum ;)

 50. Öncelikle bütün yorumları okudum.. Vardığım kanı ise ülkemin geleceğinden endişe ediyorum. Gözü dönmüş okadar cibiliyetsiz insanlar varki, yanımıza sığınanlar bile bize ihanet edecektir. Türkiye ya çıkacak ya olduğu gibi gidecek bunun daha aşağısı zaten afrika’nın sömürülmesi gibi birşey. Ulan aldığımız asgari ücret ile 1 ev geçinmiyor, kirayı ödesen doğalgazı ödeyemiyorsun onu ödesen karıya elbise alamıyorsun. Hadi karıyı siktir ettin cocuğu neyle büyüteceksin? Dinimiz de kadınların çalışması haram’dır, yanlıştır diye anlatılıyor. Ben şahsen karşıyım karımın el, köşe kapılarında çalışmasına. Halkın istediği zenginlik falan değil sayın başbakan evini geçindirebilecek durumlara getir bu ülkeyi kâfi.. Daha fazlası zaten insanları yoldan çıkarır. Yüksek maaşın getireceği kötülükler;

  Uyuşturucu
  Karı kız
  Yoldan sapma
  Kumar
  Vs.vs. uzar gider…

  Biz müslüman halkız evimiz de yemeğimiz pişsin, sokak da köşe başlarında yatan insanlarımız olmasın, kışın evimizin damı akmasın gerisi kâfi.

  Dünyanın en büyüğü olma konusuna gelirsek de bana boş geliyor ya. Kur’anda verilen ayetlere inanıyorum ve gelecekde olacağını düşünüyorum. Şuan dünya bir tuhaf yeni çağ atlıyor gibiyiz bu çağ da teknoloji çağı.. Uzattıkca konuyu saptıyorum bazı yerlere, en iyisi oturup 2023’ü beklemek değil mi Beyazıt? :)

  • üstteki cahil ardakaş dinimizde kadınların çalışması haramdır gibi gelişigüzel ifadeler kullanmış.arkadaşı burdan uyarıyorum.islamda böyle bir kaide yoktur.kendi yorumunla islamı birleştirmeyi sakın düşünme.yanlış bilgiler verme insanlara

  • diyorsunki benim anladığım çok fazla olmasın ama geçinecek kadar maaş ver hanımlar çalışmasın.
   1) bunun limiti nedir?
   2) ortalama maaş değilde en yüksek maaş alanların hanımları hala çalışıyor.bu neden?
   3) şahsen benim çok az bulduğum asgari ücretle 2 çocuklu ailesini geçindiripte benim alamadığım toprağa yatırım yapan kişi tanıyorum.yoksa benmi çok israfa kaçıyorum?
   4) veeeee ortalamanın çok çok çok üstünde maaş alıpta daha fazlası diyen bir sürü kişi varken bu safsataya kimi inandırmaya çalışıyorsun????

 51. Turkiyede petrol olup olmadigi tartisiliyor ama amerika surekli rafineri kurmak istiyor. Turkiyede dedigin gibi bor madeni en onemli silahimiz ve en guzeli el deymemis olmasi. Gelelim dunya ya hukmetme meselesine hukmetmek toprak almak la degil yeralti kaynaklarini akillica kullanip diger ulkeleri kendine muhtac etmeklede olur yuz yildir petrolleri en pahali fiyattan kullaniyoruz ama onunda omru 46 50 yil sureli tukenme yasandigi belirtiliyor. Belkide bu anlasma bizim isimize gelir ve dunyada tek petrol turkiyede konusu olur.

  • Bu antlaşma da şartlar var ; eğer ki Türkiye bir Yalış yaparsa bu antlaşmayı 10_20 yıl daha uzatacaklar tayyip onları kızdırıp 2023 diye diye bi10_20yıl daha bu antlaşmaya uyulacak tayyibin amacı bu antlaşmayı uzatmak

 52. Daha dün referandumla kırım ruslara bağlandı.. kim demiş bu zamanda toprak alma yok… yarın obürgün referandumla ilk önce K.ırak sonra suriye türkiyeye bağlanacak.. Avrupa 2 dünya savaşıyla birbirini boğazladı 10 milyonlarca insan öldü ama Avrupa Birliğini kurarak güçlendi Aynı işi biz Türkiyenın hamiliğinde (ırak,suriye ,üdün,mısır,türkiye vb) birleşerek dünyaya hukmedeceyiz.. En buyuk engel kürt kardeşlerimizin yanımızda olması oda bişe şekilden sağlanacak. Tabi başlangıç zorlu gececek 1.si buyuk şeytanların uşagı olmuş İŞİT gibi terör gruplarını dize getireceyiz bu biraz kanlı olacak Allah yardım etsin.. Birliği sağladıktan sonra İsrailin işi bitecek.. Bu iş azkalsın 2010 da Vizeleri kaldırarak Suriye,Mısır, Irakla başarıyorduk, Olaylara çok acemice yaklaştık. İçimizdeki parelel orgutte köstek oldu. İş ertelendi…

 53. Peki ben birşey sormak istiyorum ismet inönü lozan antlaşmasından sonra Türkiye’ye geldiğinde 100 yıl kazandık demiş bundan ne anlamaımz gerekiyor

 54. 2023 yılında denildiği gibi lozan barış antlaşması suresı doluyor bılınen bılgılere gore su surede yanı 2023 yılına kadars soz verdıgımızı ıcın cihad ilan edemıyoruz eğer yaparsak TÜRKİYE yıkılacak antlaşmaya göre TÜRKİYE olmayacak yıkılacaktan kastım şu anki gibi olamayacağız durmumz daha vahım olacak oyuzden 2023 2023 deılıyor he bırde buyuyen gelişen bir ülkeyiz birçok proje hayata geçicek ornek olarak İSTANBUL-İZMİR otoyplu denizden bu gelişmlere dahada artacak gelişen ülkeyiz şu an denildiği gibi yazıda petrol konusu BATMAN rafinerisi var doguda petrol üstüne daha gelişme süresinde olan birçok şeyimiz var bunları yapabıleceğimiz zamanda 2023 barış antlaşması suresı bıtınce hur general olucağız cihad isteyene cihad sulh ısteyene sulh adamına gore muamele olucak yanı arastırmalar yaptım 2023 ile ilgili çoğunda barış antlaşmasının etkısı var deniliyor. he birde ERDOĞAN ATATÜRKÜN vasiyetını 2023 te açıklar dıye bır yazı vardı 2023 yılı gelınce herşey acıga kavusacak zaten ama bılınen doğru cıkcak gıbıme gelıyor barıs antlasması olayı 2023u sabırla bekleyeceğiz goreceğiz vasıyet yazısını merak ettım bakalım neymıs

 55. he şunuda söyleyim TÜRKlerden korku olmasa iç savasa yonelmezler iç savas daha zordur vurup kırmaktan bilindiği uzere LAZ ERMENİ KÜRT TÜRK ve daha bırcok asılın karısık oldugu topraklarız TÜRKİYE sevdalıları beraber oldugu zaman neler olduklarını bılıyorlar gecmişimizden ve bu halada az da olsa kanlarımızda mevcuttur. gerçekten el ele oldugumuz zaman ne olacagı bellı kımse kolay kolay ıcten gırmedıgı surece yıkamaz bu ulkeyı dıyorum ben benim düşüncem bu

 56. Merhaba Arkadaşlar tüm yorumları okudum.Bir kere 2023 te ekonomimiz çok iyi olacaktır.Gazetelerde Türkiye petrol ihtiyacının %5 ini karşılıyor gibisinden haberler vardı.Ama Doğu petrol dolu.Zaten batılı ülkeler bunu bildikleri için Doğu’da Kürt ve ermeni devleti kurmaya çalışmışlardı.Güya bizim petrollerimizi Kürdistan ve Ermenistan aracılığıyla kullanacaklardı.Zaten bu yüzden İngiltere Musul’u Türkiye’ye değilde sörgesi Irak’a verdi.Başbakanımız 2023 diyor.Ayrıca her türlü savaştan kaçınıyor.Çünkü savaşa girersek 2023 hedefleride gümleyebilir.Ama halkımız bunu korkaklık olarak görüyor.Ayrıca bence 2023 yılında AKP belki ATATÜRKÜN GIZLI VASIYETINI açıklayacaktır.İddaalara göre Atatürkün gizli vasiyetinde hilafeti kurmak varmış.Çünkü hilafet makam olarak kaldırılmamış.Sadece halife görevinden alınmış.Yani meclis şu an isterse halifeliği geri getirebilir.Buda İslam birliği demek.Ayrıca gizli vasiyette Türki devletler birliğini kurmakla ilgili birşey de varmış.Internette araştırırsanız bulabilirsiniz.AKP bu vasiyeti açıklamak için 2023 ü bekliyor kanımca.Ayrıca bu halifelikler ilgili Adnan Menderes’in şu sözü var halka söylemiştir bunu”Siz halifeliği tekrar getirebilirsiniz”demişti.Hatta Atatürk bu vasiyet için 50 yıl açıklanmasının ertelenmesini istemişti.50yıl dolunca bi 25 yıl yasak daha koydular.O süre doluncada genelkurmay başkanlığı hiçbirşey demeden ”böyle bir vasiyet yok”dedi.Ama geçmişte ki 1988 gazetelerdeki haberlere bakarsanız,bu vasiyeti Adnan zmenderesin okuduğunu ve gerekli zemin oluşmadığı için üstüne 25 yıl daha koyduğuna dair çeşitli resmi gazetelerde birçok yazı var.Bence AKP bunu 2023 te açıklayacak.2023 te hem kaynaklarımız sayesinde güçlü ekonomiye sahip olacağız.Hem de Turancılık ve Halifelik ile hem İslam birliği hemde Türki devletler birliğini kuracağız.O zaman Dünyanın 2. Veya 1. En güçlü ülkesi olacağız.Hatam varsa cevap yazıp düzeltiniz.

  • Güzel konuşanlarınız var saçmalayanlarınız var daha çok araştırmacı olmamız lazım ancak benim tesbitim yine kardeş kanı dökülecek dinsel saçmalıkları bir kenara atmamız lazım olayları çok yönlü görmemiz lazım size (vatan sever) fikmini öneririm

 57. yorumların hepsi birbirinden güzel ama hedef 2023 işala istediğimiz olacak tek istediğimiz milletimize ve müslümanlara zarar gelmesin bazı arkadaşlar kürtlere laf attı ama eşitliğin olduğunu söyleyim tarihin iyi değil bu osmanlıyı kurmayı bilenler ve yapanlar bu topraklarda göktürklerden önce kürtlerin var olduğunu ve yer yüzünden türkten önce kürtlerin olduğunu osmanlıyıda bu bizim türkiyeye girip kürtlerle biz osmanlı devleti kurdu.. araştırmanız dileğiyle..

 58. HEDEF 2023 Cumhuriyetin yüzüncü yilina denk geliyor ve lozanla mozanla ilgisi yok turkiye zaten petrol ve diger yer alti kaynaklarını kullanıyor aziz nesin,i sevmem ama şöyle bir lafı var efendim elin kavuru şunu buldu kuranda bu yaziyordu o vardi bu vardi sen bulsaydinya okundun 1500 yildan beri okudugunmuzkurandan ne anladik biz müslümanlara ne anllatildi bu hocalar ölüm ahiret kul hakki disinda ne anllati

 59. 2023’te ister inanın ister inanmayın su savaşları olacak ve üç bölgede su kalacak 1mezapotamya-rusyanın doğusu ve çinin batısında Mezopotamya derken fırat ve dicle yane türkiyede içinde olacağı bir savaş olacak ve dünya iki pakta ayrılacak doğu cephesi ve batı cephesi ilk olaraakta savaş olacak yer türkiye bölgesi neden tüm suriye veya ıraktakşi örgütler nehir etrafına konuşlanıyor ben bir türküm ne mutlu türküm diyene savaşa hazırlansak iyi olur dışa bağımlı ağır sanayi teklonojisiyle işimiz zor

 60. Şimdi bak lozan antlaşması osmanlının 1854 yılında imzalyıp 1954 yılında son taksidini Türkiye Cumhuriyetinin ödediği bir antlaşmadır. Bir tek 1929 yılında dünya ekonomik krizi patlak veriyor ve amerika başkanı Hoover o dönem savaş tazminatları için bir bekletme sistemi oluşturuyor kendi garantörlüğünde. Biz bundan faydalanarak borcumuzu 1929 da ödeyemedik ama devamında ödedik bitti. Tabi ödemiş olduğumuz sadece lozan nın daha doğrusu Sevr antlaşmasının değişik versiyonu gibi de düşünebiliriz bu lozan antlaşmasını içeriği olarak ödememiz gerekenlerin yanında bir de yaptırımlar mevcut. Yeraltı zengiliklerini kullanamamak gibi sanayileşememek gibi bunlarla ilgili. 2023′ ü çok büyütmeye gerek yok illaki o dönemde de başka bir savaş olacak eminim ki gene bu dingilizler rahat durmayacak birşekilde taş koyacaklardır tarihde olduğu gibi. Bize düşen ne olacağını beklemek değil toplum olarak her bireyin şunu bilmesi gerekir;

  Ben Lazım,Kürdüm,Çerkezim,Aleviyim
  Ben beni ayırmak için sarfettikleri o bütün ideolojilerin bütünüyüm.
  Ben birim, tekim dünyada eşsizim ben.
  Ben Laz ejdadımın, Kürt ejdadımın, Çerkez Ejdadımın, Alevi ejdadımın torunuyum.
  Ben aldığım nefesin, yediğim her lokmanın kıymetini bilirim, paylaşırım.
  BEN TÜRKÜM!

  Aksi halde tarihde yaşadığımız ayaklanmalar da olduğu gibi aynen devam edersek ayaklanırsak birbirimize düşman olursak. 2023’e kadar yerimizde sayarız. O vakte kadar da zaten Dingilizler elinde patates cipsi yada bill klinton un eşi nin makyaj esnasında Gaddafinin linç edilişini izlediği gibi izler geçerler bizi. TARİH OLMA TARİH YAZ! BENİM KURBAN OLDUĞUM YURTTAŞLARIM.

 61. Allh’ın mal muammeri öncelikle hakaret etmeden konuşmayı öğren insanların fikirlerine saygı duy demokrasi diye ağlıyorsunuz, demokrasi anlayışınız bu mu? Senin köylünün gerçekten ne olup be olmadığını nerden bilelim asla aşağılamak değil amacım ama gerçek köylü sensin be evladım.

 62. akpli koyunları uydurmak için uydurulmuş masalrdır başarılada olmuştar. adamlar okdar cahilki açıp lozan antlaşmasını okumuyorlar. petrol çıkaramıyoruz diyorlar halbuki doğuda azda olsa çıkıyoruz olanı yani keza yılalrdır karadenizde petrol arıyor türk petroleri madem iznimiz yok nasıl arıyrouz. boru zaten çıkarıyoruz satıyoruz. silah yapamıyoruz diyorlar ulan aq Altay tankını helikopterini uçağını gemileirni obüsünü nasıl kendin yaptın ozaman? yahu Allah insanı cahil etmesin. Kuranın bile ilk emri ” oku ” iken bu cahiler sokakda duydukları şeylere inanıyorlar. hemde teknoloji çağında…

  • hakancığım süpersin.duygularıma tercüman olmuşsun

  • Üstelik bir tanesi de Lozan’ın içinde “sanayileşmemek” şartının olduğundan bahsetmiş ki ben buna ağzımla gülemedim cidden.Biraz araştırmış olsaydı arkadaş,Atatürk’ün Cumhuriyet’in ilk yıllarında kendi elleriyle açtığı fabrikaları,devlet tarafından vatandaşlara yapılan sanayi teşviklerini yada önceliğin bağımsız sanayi olduğunu görebilirdi ama o zaman da devlet eliyle batırda tıpkı şimdi doğuyu batırdığı gibi.Ha bu arada yorum yapan arkadaşlar şuan hedef 2023 ile ilgili ne düşünüyor çok merak ediyorum.Ne dersiniz bekleyemedi Bop eşbaşınınız 2023ü öyle değil mi ha gitti ha gidecek doğu!!!

 63. Açıkçası Ben bu konuda baya araştırmada bulundum bence Akp üzerine yada Başka bir hükümet partisi üzerinden yorumlamayı yanlış buluyorum. Neden mi ?
  Çünki AKP yanlısı olan arkadaşi at gozluklu bir hayvan olarak nitelendiren dostum adamin açıklama tarzinin 10’da birine erişememiş sadece ve sadece karalamak ve bir bilgi sürmeden ortaya direk hakaretlerle çirkinleşerek kendini haklı çıkaran bir varliksin..
  2.si ise bu gune kadar ”Türkiyem” bir çok hükümet görmesine rağmen bu kadar inşaanin bu kadar gelişimin olduğu İMF Denilen yasal tefeciden para istemediği tek dönemdir .
  Çok eskiye gitmeye gerek yok bundan önceki ecevit dönemini yaşadıysan sen ne demek istediğimi anliyorsundur sadece atılan fırlatin 1 anayasa ile Türkiye bankalarinin %60 ı çökmüş dolar üzerinden iş yapan büyük firmalar batmiş ve küçük esnaflarimizin hatta yazar kasalarin fırlatildiği bir dönemden bu gunlere gelmişken şükretmek lazım..
  Zaten bizim milletimizin en kötü yanı NANKÖR olmalari değilmidir ?
  Bir sirkelen kendine gel düşüncelerini kabul ettirmek için sarf etmiş olduğun sözlerden fazlasi gerek ” Çalışman ve Tersini ispatlaman gerek ki” Herkez yanında olsun Çalışmayan laf salatasi yapan insanlarin yanında olmak sadece kendi çıkarlarini kollayarak onlarin kıçını yalamakdan başka bişi değildir !! Saygılarimla….

 64. siz neden bahsediyorsunuz??!!! amerikanın üretip sattığı bir ıphone bizim bütün senelik domates ihracatımızın gelirinden fazla!!!!!siz hala yeraltı diyorsunuz biz bu korkaklıkla pamuk bile üretemeyiz!!!!

  • haklısın kardeş ama bu söz bence elinde ıpone ile domates pamuk tarlasında terleyen gariplere gitmeli…

 65. Günlerdir bu konuyla ilgili araştırmalar yapıyorum edindiğim bilgilere göre bir çok teorin doğru denilecek kadar açık tabi bunun ne kadar doğru yada ne kadar yanlış olduğunu bilemeyiz. Lozan barış anlaşmasının maddelerine baktığımızda önemli etkenlerden biri Türkiye’nin çıkardığı madenlerin %80’ini Avrupa ülkeleriyle paylaşacak, ve baktığımızda Türkiye’nin maden bakımından en zengin bölgesi G.D.Anadolu bölgesi ve Cudi dağıdır. Benim Teorime Göre Türkiye ve Pkk işbirliği içinde olup Cudi dağını bir geçilmez haline getirip çıkacak olan madenleri Avrupa Ülkelerine paylaşmak istemeyecekleridir. Böylelikle 2023’e kadar yani Anlaşmanın bitimine kadar bu şekilde olaylar devam edecektir. Anlaşmanın sonunda Kürtlere Özerk Kürdistan devleti kuracak.

  Bundan farklı bir düşünce olarak ta Kürtler bölgesindeki madenleri ne Türkiye nede diğer Avrupa ülkelerine paylaşmak istemeyip kendi bölgelerinde Gerilla (dağda kurulmuş silahlı grup) taktiği kurup geçit sağlamasını engellemeleridir. Ve bu taktiği Anlaşmanın bitimine kadar devam etmeleridir yani bildiğimiz gibi 2023 yılına kadar…

  Orta doğuda gelişen olaylara baktığımızda da işid’in 3. dünya savaşını yavaşça başlattığını söyleye biliriz. Siyah bayraklıların geleceğini 1400 yıl önce Peygamber Efendimiz (S.A.V) söylemiştir, ve bunlarla birlikte dünya çok büyük bir değişime uğrayacaktır.

  ”Alois Irlmaier Irlmaier,
  üçüncü dünya savaşı hakkında kehanetlerde bulunan sıradan bir alman vatandaşıydı. Fakat onu diğer kahinlerden ayıran en önemli özelliği üçüncü dünya savaşının orta doğu’da patlak vereceğini düşünmesiydi.”

  Irlmaier’in dediği gibi 3. dünya savaşı ortadoğuda yani Irak ve Suriyede gerçekleşecek.

  Yani anlayacağız 3. dünya savaşının içindeyiz ALLAH yar ve yardımcımız olsun Türk Kürt kardeştir hepimiz Müslümanız Temennimiz savaş değil BARIŞ kazansın MÜSLÜMANLIK kazansın

 66. Yahu 2023 diye bisey yok gizli sartlar fln da yok sadece ve sadece “Lozan bahane Turkiye`yi satmak sahane”anlayisi var ve bizim bu at gozluklu saf turk insani susdugu surece de boyle olacak 2023 olsa olsa eyalet sistemine gecis olur oda zor gerisi hikaye “1923 turkleri ulkeyi kurtarmak icin bunu imzalamis su anki yonetim de bundan istifade ulkeyi satiyor” turk insaninda beyin yok demedim yanls anlamayin zeki ama safız misal universiteli gencler araba icad ediyor ilk icadlari haberlerde cikiyor sonra hicbisey hatirlanmiyor cnku abd ve ab li firmalar diyolarki”kardesim al su 1 trilyon 500bin herneyse sen patenti bize ver” sonra biz bulduk diye goğuslerini gere gre yuruyo serefsizler bizimkilerde mal hazir parayi gordu susuyo nerde bu hukumet hani millete yardımmm turklerin icadlarna yardm olsa japonlari geceriz

 67. Neden Güneydoğu’ya yatırım yapmıyorsunuz?’ sorusuna, Eski Başbakan Şükrü Saraçoğlu,
  -“ileride ne olacağı belli olmayan topraklara niye yatırım yapalım,’

  -İsmet İnönü Bir 100 yıl daha kazandık.

 68. Lozan Bittikten sonra SEvr Antlaşmasını Öne Süreceklerdirki Şu An izlerini Göre biliyoruz Yunanlıların adalarımızı İşgalleri Kürtler ayrı bir Devlet kurma çabaları

 69. engin bilgilerinizi benimlede paylaşırsanız sevinirim. İlgi duyduğum bu konularda bilgili insanların bilgilerini onlardan dinlemek isterim

 70. bunu bi okuyun gerçeği anlarsınız. sebep lozan değil ikili anlaşmalar http://www.akintarih.com/turktarihi/cumhuriyetdonemi/abd.htm

 71. Yeni Bir Osmanlıyla Karşı Karşıya Gelecek Tüm Dünya !

 72. benim tezim çok farklı ve çok daha genel şöyle ki ;
  1500 lü yıllardan başlayacağım. tarih 1500 lerin başı ve bir denizci kaşif tarafından amerika kıtası ilk kez keşfediliyor ayrıca kimin keşfettiği ise aslında bir muamma. keşifle ilgili birkaç kaşifin adı geçiyor fakat önemli olan bu devasa kıtanın keşfinin ve keşfeden kişilerin kısacası bu büyük keşfin bir teoriden ibaret olması.
  gel gelelim yıl 1915 1,dünya savaşı ve 1939 2, dünya savaşına
  şu nokta üzerinde duracağım:1939-1945 yılları arasında başlayıp süren ve biten 40 milyon insanın yaşamını yitirdiği kimin kimden yana olduğu bile neredeyse belirsizlik içinde süren korkunç bir kaos,savaş. bu 6 yıl içinde amerika özellikle 1942 yılına kadar yani savaşın en şiddetli anına ve adolf hitlerin (bana göre gelmiş geçmiş en büyük diktatör) savaşını tamamen yahudilerin üzerine çevirmeye başlayana kadar amerika ısrarla bu dünya savaşına dahil ve müdahil olmayacağı açıklamalarını yapıyor.fakat yahudi soykırımının durdurulmasını istediğindenmidir bilinmez. Bu savaşa dahil olmak ve söz hakkını kullanması için cok farklı ve inanılmaz güçlü bir neden doğuyor ve kendisine saldıran tek ülke japonya üzerinden savaşa dahil oluyor.Dünya üzerinndeki savaşan tüm ülkelerin tüm cephelerine asker gönderiyor yani dünya üzerindeki tüm cephelerde savaşıyor bu şekilde 2, dünya savaşına amerika yön vermeye başlıyor ve ekliyor ;bu savaşı artık sonlandırın herkes sınırlarını çizsin ve bu savaş artık son bulsun diyor.(sağduyulu görünmeye çalışır gibi) sanki ya siz bitirirsiniz yada ben bitireceğim der gibi ve savaşı sonlandıran da amerika oluyor sonuç;japonyaya atılan 13 adet nükleer atom bombası tüm cephelerde kendi askerinin olması birnevi tüm dünyayı avucunun içinde tutmak gibi. atom bomsaı ise cabası maksad gücünü göstermek. ve başarıyor da …
  Buraya kadar ne alaka diyebilirsiniz çok uzattım farkındayım ve hemen bağlıyorum;
  amerikanın keşfedilişinden (1500) 1,2, dünya savaşlarına kadar olan süre (1939-1945) yaklaşık 450 yıl içinde nasıl oluyor da bir kıta bu kadar gelişebiliyor. 4,5 milyar yaşında olan dünyada 4,5 milyar yaşayıp da japonyanın sadece birkaç bin km açıklarında olan bu kıta 1500 lü yıllara kadar keşfediemiyor ve keşfi teorilerden yalan bilgilerden ibaret olan sözde bu yaklaşık 450 yılık kıta-ülke 4,5 milyar yıllık dünyadan çok daha ileri teknoloji ve güce sahip oluyor!!
  demek istediğim;
  size belki bilim -kurgu gibi gelebilir ama üzerine kalıbımı basarım ki ve her türlü de kanıtlarım
  bu dünyaya çok uzun yıllardır hükmeden,tüm herşeyi tüm imkanları kendi çıkarları ve kendi istekleri doğrultusunda belirleyen bazı güçler var.(Yanlış anlamasın farklı bir varlık yada canlıdan değil kastım).yani dünya üzerinde olan tüm herşey savaşlar,teknolojiler,keşifler,olumlu olumsuz herşey yazılmiş çizilmiş ve yönetilen bir senaryodan ibarettir.
  tarihle geçmişle ilgili yapılan tüm araştırmalarda bazı noktalardan sonra kısıtlamalarla karşılaşacaksınız yada bilgi fazlalıgı veya konuyu çarpıtma gibi yada bilgi eksikliği gibi. deneyin istediğiniz kadar ugrasın arastırın belli bir çizginin ötesine asla geçemezsiniz. işte bu noktada çare kitaplara başvurmaktan geçiyor tek çaresi de diyebiliriz. ancak bu noktada da tarihin önemli bilgilerinden bahsedilen kitaplara ulaşmak da bazen imkansız hale gelebiliyor. özellikle de çok önemli bilgiler barındıran ve elle yazılmış çoğaltılmamış kitaplar,ansiklopediler.. zaten bunlarda devlet bünyelerinde ve muhtemelen gizli bir şekilde muhafaza ediliyor..
  —diyebilirsiniz bunca anlattıkların 2023 le ne alaka diye ;
  zamanım çok kısıtlı ve bitmek üzere gitmek zorundayım
  size şu kadarını söyleyeyim
  türkiye ve 2023 bu yazılan ve zorunlu oynanan bu büyük senaryonun sadece birkaç satırı…
  şunu da eklemek isterim-kurtlar vadisi pusu- TÜRK istihbaratı olan mit in yazdıgı dizi senaryolarıdır ve gerçektir!

 73. Akpartiyi savunacam diye atıp tutuyorsunuz yok hadismiş yok kur-anda yazıyormus. olm biraz adam olun kendiniz olun. ne kdr din bilgisi biliyorsunuz da konuşuyorsunuz.
  bana göre sizin gibi insanların %85 -%90 olan kısmı DİN ve KUR-AN la alakasız insanlarsınız. 1 kez olsun açıp bakmamıssınızdır ancak kulaktan duyma sözleri buraya yazarsınız.
  ALın bende size bir söz yazayım FATR süresi 5. Ayet. ” ALDATICILAR SİZİ ALLAH İLE ALDATMASIN” tam AKP için yazılmış bir ayettir..

 74. 2023 te büyük türk imparatorluğu kurulacakmış,petrol ,yeraltı kaynakları çıkacakmış mış mış.mış.dünyaya hakim olacakmışız,mış mış.yahu sen kafanı şöyle bir kaldır bakalım.abd almanya seni ne yapıyor bir gör.ne ekonomin var nede askerin güçlü.2 bombayla işin tamam.

 75. Amaç yenı dünya duzenını gercekleştırmektır,bunu yapabilmek ıçın onlerındekı en büyük sorun Lozan butunleştırıcı o antlaşma fesedılırse bugün fılıstın Kıbrıs çoğu yer ısraıl olur dıyer yerler gözünüze karısını bın parçaya bolmus adamın bahsetını duşunun oşde o parçalanan Ortadoğu ve dünya tek taraflı olmayın bugün laık Turkıye olmazsa Ortadoğu ve dünya büyük bır savaşa gıder nıtekım ermenılerden özür dersımden özür azerı sorunu turkmen ıngulteredekı bölünme gundemı bunların hepsi sapkın ıllımınatu terör örgütünün amacı gedeflerı Kudüs başkent olmakla bırlıkte sınırsız bır köle dünyası kafır deccall ıse ısa mesoh Mehdı yapmaktır bunu yapabilmek ıcın mıllıyetcılık ayaklar altına alınmalı alındıda bugün çoğu medeya ıllımınatuye bağlı kanaltırk ve bugün tv ablemını yıldız ablemı mesela bayraktakı yıldız gıdıyo aldı başını ayın ucuna geldı anayasaya suç keşkıl edıyor halk tv oda ıllımınatucu dıyer tüm kanallar bırtek ulusal kanal ve kanal b harıc bır boklukyok gıbı şuan olur mu bilemem hayat gösterecek yanı amaç dünyayı Tanrıyı yenmek ama asla HAKKIN NURU UFLEMEKLE SONMEZ.

 76. Bır konuyu da çözmek lazım Lozan tarıhın tek fesedılemez anlaşması çunkı fesetılme tarıhı yok kayıt olarak ılk sonlandırılamayacak anlaşma bıtış tarıhı ancak Türkiye Cumhuriyeti yıkılırsa son bulacak anayasa yasalar anlaşmanın maddesı budur

 77. Lozan antlasmasinin maddelerinden biri de azinliklari Turk vatandasi saymak ve haklarini korumak onlari esit tutmaktir. 2023de bu antlasma bittigine gore azinliklar zorla bu ulkeden atilacaktir.

 78. Hayatta her şeye bır kenardan bakmamak lazım bız gozlerı olan canlılarız ve aklımız ve teknoloji miz var,bgun tüm soy seceremiz belli mesela ben oğuzların beğdılı boyundanım

 79. Arkadaşlar siz burda birbirinizle savaşırken elin Adam’ı bir araya gelip plan yapıyor açın artık gözünüzü Uyan Türkiye ! Uyannn!

 80. Amaann ilgilen miyorum gercekliklerle âlâkalida bir fikrim yok.

 81. Merhaba, tarih tekerrurden ibarettir bubu unutmayin..Nasil ki bu millet 1923 de emparyalist guclere kurtulus savasi adi altinda satilip kölelestirildiyse bu zincirleri Hak tealanin izni ve emri ile kiracak ve ümmeti müslüman olarak birlik ve beraberlik yeniden dogacaktir..Bu gelisim AKP ile olacak diye degil bu Cenabi Hakkin vaadi olarak vukuu bulacaktir..Yerlerin, göklerin ve yerle gök arasinin Malikel mülkü Rab kader bahsinde bunu böyle tecelli ettirecektir.Biz istesekte istemesekte bu böyle olacak insallahul Azim..bir döndee tarihine bak sanli ecdadin neler yapmis Seriat edindikleri ile neler kazanmis? Biz seriatlari yikinca neler kaybetmisiz? 10 sene onceye kadar en buyuk dusmanimiz Yunanistan idi..halbuki ecdadimiz oraya bir vali ile hukum ediyordu!!! Ey Turk evladi bir bak aynaya bu millet icin ne yaptin? Özümüz insanligimiz degil mi? Biz ancak Allah a kulluk etmeye geldik dunyaya ve Cenabi hakkinemirlerini yasamaya ve yasatmak icin can vermeye geldik …selamlar saygilar …

  • Selamun alekum. Bence 2023 de turkiye cok buyuk bit devlek olmak Adina buyuk adimlar atacak. Turkiyeyi Kurt turk laz vs bolmeye calisiyorlar bence birazda basardilar gibi . benim Annem turk Babam kurttur memleketim karstir doguya devamli cider gelirim. Yaptigim gozlemlerde kurtlerin hemen hemen hepsi bu oyuna gelmis durumdalar kurdistan hayalindeler turk nufusuda oyuna gelmis durumda hemen hemen hepsi kurt dusmani olmus cikmis. Had I doguda bunlarin sebebi cehalet diyelim batidada ayne sey var . abilerim ablalarim TURKIYE CUMHURUYETI bayraginin al kisminda kurdunde turkunde lazinda cerkezinde ben turkum diyen herkezin kani var. Ugrunda HIC dusunmeden olecegimiz bayragimiz aslinda islamiyeti temsil ediyor. Demek istedigim su ki biz muslumanlar birlessek sen kurtsun sen turksun demeyi birakip musluman kardesim demeye baslasak iste o zaman 2023 u beklememize gerek kalmicak . Ben Yunus Emre 19 yasindayim buyuklerimin ellerinden kucuklerimin gozlerinden operim saygilarimla…

  • 1.si Kurtuluş Savaşı adı altında satılıp köleleştirilen derken ne demek istedin?Sen Türk Tarihini nerde öğrenmeye çalıştın da bu kadar da olmaz dedirten bir gericiliğe düştün! 2.si ecdadım ecdadım Osmanlı diyorsun tamam anladık da Osmanlı ülkeyi yönetmek için başa geçmiş bir ailedir;sen onlardan çoğalmadın Osmanlı hakimiyetinde bulunan maalesef ki son derece ezilmiş olan asli ve kurucu unsur Türkler’den çoğaldın (gerçi senin için konuşuyorum pek emin değilim ama biz öyleyiz) Osmanlı Devleti’nde Türk yerine azınlık olmak isterdin onlara verilen imtiyazlar yüzünden.Türklerden çok daha fazla ayrıcalıkları vardı.O köleleşme dediğin,benim her aklıma geldiğinde yada alakalı belgesel izleyip,kitap okuduğumda gözlerimi dolduran Kurtuluş Savaşı yani 15 yaşından 70 yaşına kadar vatan aşkıyla,geri dönmeyeceğini bilerek vatanı için ölmeye giden insanları köleleştirdin,Arap milliyetçiliği yapıp şeriatı savundun yani Allah’ın kulu kadın erkek eşit değil ki Allah katında her kul eşittir.Bırak şu Arap örf adetlerini biraz kendinize gelin! Benim atalarımın kanıyla sulanmış toprakları elimizden almaya çalışıyorlar siz hala şeriat derdindesiniz.Bence biraz daha atana layık bi Türk erkeği olmalısın.Ahhh be kardeşim biraz daha okusaydın ya çok zoruma gitti Kurtuluş Savaşı için öyle konuşman.Halbuki o bağımsızlık mücadelesiydi ne bir padişaha bağlı kalmamız için ne de herhangi birşeye.Emperyalizmi nasıl gönderdik sanıyorsun.Eğer senin gözünde köleleşmekse bırak git bu ülkeyi kardeş bize arap milliyetçisi lazım değil artık,bize Türk milliyetçisi lazım.

   • Yazdiklarinizin hepsine katiliyorum. Ne duruma getirdiler ulkeyi. Laz, cherkez, kurt, turk, alevi, sunni ayirimi yaparak kardeshi kardeshe dushman ettiler. Ulkede cahillik desen bashini almish gidiyor. Din, musluman diyerek ulke insanlarini zombiye chevirib bu ulkeye darmadagin etmekdir butun bu chabalar. Allah ashkina kanmayin bunlara… Shu an ozgur yashaniyorsa bu ulkede bu da o dokulmush kanlar ve Kurtulush savashi sayesinde olmushtur, bunu unutmayalim… Her kese mutluluklar. Saygilar…

  • Arkadaşlar Türk Kürt Laz çerkes hepimiz biriz hepimiz tc vatandaşıyız bizi birbirimize düşürmek isteye çok devlet var biz bir olalım ve 2023 te daha güçlü daha büyük devlet olalım lütfen Türk olan ülkeler ile birleşip Türk İslâm kongresi kuralım yoksa Filistin Suriye gibi olabiliriz Allah başımızdan RTE yi eksik etmesin

  • Bütün ülkeler türklerin öz geçmisinden korkuyor arkadaslar

  • Daha durun inşallah batı roma fethedilecek hadise göre.

 82. İyí

 83. Bu antlaşma hakkında söylenilenlerin doğruluğu hakkında bir jitem görevlisinden bilgi almıştım . Belirtilen sürenin bir göz boyama ve kandırmaca olduğunu asıl tarihin 2014 veya 2016 tam hatırlamıyorum 2 sinden biri olduğu . Ve Milletin asıl tarihi beklerken emperyalist güçlerin yer altını temizliyeceklerini söylemişti . Türkiye bunu hiç bir zaman anlamıycak ve 2023 de olucaklar milletimizi avutcak neticede olucaktır. Çünkü Türkiye altı üstü zengin bir vatan toprağı ! Bırakılan bizi avutcak ve hiç bir zaman oturup düşündürmeyecektir.

 84. Tüm bunlara ek olarak ve en önemli amaç olarak büyük israil devleti kurulacak bence.

 85. 2023de bi sikim olacağı yok bunlar akp komplo teorileri. ha şunuda söliyim 2023 ü sadece teyyo işaret etmiyor yasaklı belgeselleri izlerseniz 2023deki idda edilen olayları görebilir üstüne düşünüp tartışabilirsiniz

 86. yorumlar bakıyorum şehir efsanelerinden başka birşey yok. hangi siyasetçi dedi yerkaynaklarını cıkartamıyoruz diye? hangi resmi belgede yazıyor? böyle birşey yok arkadaşlar bunlar halk arasında dolaşan rivayettlerdir sadece. nasılki fakir bir hindistanlıya ;: ” bir dahaki sefer kralsın be oglum:” derler . işte öyle birşey. her geride kalan fakir ülke gibi teknoloji yok bilim yok cehalet çok? bahane ise: abi amerika bırakmıorki gelişelim. yok işte lozan var abi. yok bilmem 1 türk dünyaya bedelde önümüzü kesioalr vs traşş işler bunlar 2015 te yaşıyoruz ve artık insanlar marsa koloni atma planları yapıyor başvurular yapıldı . bırakın bu avuntu işleri gizli antlaşma felan yok hiç olmadıda .

 87. Arkaasim siz ülkemizi dev aynasinda görüyorsunuz hangi ülkeyle başa cikabilirsin sen en ufak iran bile bizi yıkmaya yeter bol keseden sallamayalim lütfen 2023 te osmanliya dönüş yapmaya uğrayacaktır .

 88. Öncelikle herkese merhaba. Ben baştan sona bütün yorumları merakla okudum. Lakin düşündüğüm konu hususuna çok az kişi değindi. Evet 2023 tarihi herkesin aklında olan ve çok fazla beyin kemiren konu. Şimdi bir kişi olayların olumlu olmasını isterse olumlu düşünür ki çoğu insanımız böyle düşünmektedir. Ben 2023 için çok endişe duyuyorum ve bu endişe insanı ürpertiyor. Biraz geriye gidersek devlet büyüklerimiz Türkiye için çok faydalı kapsamlar bulundu bence. Türkiye için yapılmasını gerekenlerinin hepsini yaptı ve yamaya da devam ediyor. Lakin şu Büyük Ortadoğu Projesi beni çok korkutuyor. Projeyi araştırdım kısacası proje Türkiye’nin sonunu hedefliyor. Ya diyorum düşünürken proje gerçekse, gerçekten bu proje uygulanmaya çalışılıyorsa , gerçekten çok vahim durum. Kurtlar Vadisinde canlandırılan Mehmet KARAHANLI adındaki karakter gibi şimdi bu karakteri oynayan devlet büyükleriyse Türkiye uçuruma sürükleniyor demektir. Tabi bunlar benim tanımlanırım. İnşallah olumlu düşündüğümüzde olumlu olur. Bu (BODP) beni gerçekten çok tedirgin ediyor. Bir ülke bu kadar kısa zamanda gelişmesi, bu kadar kısa zamanda toparlanması, bir ülkeye dinen veya gelecek nesle yönelik iyilikler, yani Türkiye’nin geleceği bu kadar önemsenmesi şaşırtıcı geliyor bana. Ülkemizin şu anda çok güzel bir ülke olduğuna inanıyorum. Osmanlı insanı (Türk-Kürt-Laz-Çerkez-Vs.) gibi insan yoktur. Yani demek istediğim bu kadar değer verilen ülke arkasında başka oyunlar oynanabilir mi ? Düşüncelerimi paylaşmamın sebebi siz bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek. Yanlış düşünüyorsam yardımcı olun. Gerçekten çok vahim durum. Bu şekilde düşüncelerim olduğu için beni yanlış anlamayın lütfen. Bende ülkemi memleketimi toprağımı devletimi çok seven biriyim. Lakin her şeyi düşünmek gerekir. Rabbim devletimize zarar vermek isteyenlere engel olsun inşallah. Yorumlarda da söylendiği gibi milletçilik kavgası açıyorlar ülkemizi dağıtmak-bozmak için lütfen ama lütfen bunların amaçlarına ulaşmasına izin vermeyelim. Hepimiz kardeşiz. Lütfen yaptığım yoruma sessiz kalmayın iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum. Benin için çok önemli. Okuyup ilgilendiğiniz için TEŞEKKÜRLER…

 89. ismim zafer yıldırım okumuş olduğum bu yazımızda açıkçası hani sadece kendi görüşümüzü beyan etmiş bulunmaktasınız fakat anlamadığım birşey var siyasetçilerin sürekli kullandığı hedef 2023 yani bu neyi kastediyor ne anlama geliyor ben 40 yaşındayım kendimi bildim bileli bu ülke gerek yerüstü gerek yeraltı kaynaklarını dışardan alıyor yani hep dışarıya bağımlı kalıyoruz oysa hiçbir şeye ihtiyacımız yok aslında herşey bu cennet vatanımızda var o zaman aklıma şöyle birşey geliyor yoksa lozan anlaşması’nda işte o zaman ki türkiye cumhuriyeti devleti başbakanı yani o anlaşmada şöyle bi ibare mı var acaba söylenmiyor 2023 hedefi mi var o tarihe kadar yeraltı kaynaklarımızı kullanamayacaksınız yani o zamanki devlet adamlarımız bu ülkeyi daha doğrusu bu ülkenin yeraltı kaynaklarını satmışlar mı benim aklıma bu geliyor yani ben neden kendi ülkemde yeraltı kaynaklarını kullanamıyor yani bunun net bir cevabı olmalı sadece fikir ve düşüncelerle teorilerle yola çıkarsak bence bu yanlış olur yani öyle görünüyor ki şu anda hala siyasi partililer ktü zarından toprağın mevcut bütün siyasi partiler bence bu konuda hala açık ve net bir şey söyleyemiyorlar sadece hedef 2023 bütün dünya yeraltı kaynaklarını kullanırken bizler neden yeraltı kaynaklarımızı kullanamıyoruz ben bir birey olarak 1 türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşı olarak bunu tarihçilerimizden siyasetçilerimizin net bir cevap bekliyorum açıkcası bunun cevabı vardır yani bir ölüme çare yok herşeyin bi çaresi vardır neden biz yeraltı kaynaklarımızı kullanamıyoruz benim diyeceğim bu kadar hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum

 90. afsydjhsıodlprwelüeüwl

  • DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 91. yahu ne kadar bilgisizsin ve kendinden emin bir sekilde yaziyorsun bunlari baskasini yerine utanmak nedir bilir misin senin adina ben utaniyorum.baris antlasmasinin suresi mi olur.iranla yaptigimiz baris antlasmasinin da suresi dolmustur.hadi irana savas acalim boyle bi mantik mi var.ateşkesin suresi olur.onun disinda acacagin savas bir savas nedeni gerektirir.bugun amerika bilr irak savasina girmeden savas bahanesi buluyor (kimyasal silah vs) yani anlayacagin birisi savas acmak isterse ama lozan var acamazsiniz gibi bir durum yok.age of empires oyunu degil bu.

 92. Bence En Güzel Oyun GTA 5

 93. Lozan antlasmasi kesinlikle bitemez cunku bi suresi yoktur LOZAN ANTLAŞMASI “SON KULLANMA” TARİHİ OLAN BİR ANLAŞMA DEĞİLDİR. LOZAN ATNTLAŞMASI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN “TAPUSUDUR” VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLDUKÇA VAR OLACAKTIR. ( YAKIN TARİHİN EN UZUN SÜREDİR DEVAM EDEN ANLAŞMASIDIR). KURTULUŞ SAVAŞI İLE TÜRKİYE’Yİ BÖLÜP PARÇALAMAYI AMAÇLAYAN SEVR ANTLAŞMASI’NI YIRTIP TARİHİN ÇÖP TENEKESİNE ATAN ATATÜRK VE ARKADAŞLARI ONUN YERİNE TÜRKİYE’NİN “TAM BAĞIMSIZLIĞINI” TÜM DÜNYAYA TESCİL ETTİREN LOZAN ANTLAŞMASI’NI ONAYLAMIŞLARDIR. (LOZAN’IN EKSİKLERİNİN YÜZDE DOKASININI (LOZAN’DA ELDE EDEMEDİKLERİMİZİ) ATATÜRK ÖLMEDEN ÖNCE TAMAMLAMIŞTIR.) LOZAN’IN “SON KULLANMA TARİHİ” OLDUĞUNU İDDİA EDENLER VE BU SALAKÇA İDDİALARINA TARAFTAR TOPLAMAYA ÇALIŞANLARIN AMACI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ BÖLÜP PARÇALAMAKTIR. LOZAN’DAN RAHATSIZ OLANLARIN YENİDEN SEVR HAYALİ GÖREN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DÜŞMANLARI OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR!!

 94. Su anda tehlikeli durumdayız güneyden isid adiyla kusatildik doğuda ve şehir içinde kurt türk kavgasi ihtimal batida yunanistan kotu ekonomisine rağmen silahlaniyor ermeni meselesi bahanesi ile hacli zihniyeti canlanıyor bu manzarayi fark eden yok mu acaba 2023 neyin baslangic olacak hayal kirikligina ugramayin

 95. ır. dünyayı yönetmek insanları isteğine inandırmaktan geçer, kim ne duymak isterse onu verirsiniz olur biter. maalesef ülkemizde bu durum kemikleşmiş bir hal almış. eğitim kurumları ile bir birey bu sistemin istediği gibi bir vatandaş olup çıkıyor. bilim adamı dediğimiz bile ülkemizde içler acısı bir durumda olduğumuzu gösteriyor. sınırları olmayan bilime dini kurallarla engeller çıkarılıyor orta çağ avrupası gibi. insanlar çocuklarını yetiştirmekten aciz bozuk gelişim sonucu ağır travmalar yaşayan milyonlarca insan var. güçlü ülkeler türk milleti üzerinde her sene testler uyguluyorlar gelişme gösterdiğimiz anda kafamıza vurmak için çok sayıda plan ve teşkilatları var. petrol bor vs her ne olursa olsun dünya da emperyalizm düzeni bizide sarmalamış emp. kötü sonuçları herkesi üzüyor elbette ama bakın bir ülke bağımsızlık savaşı verdikten ortalama 100 sene sonra ayakları üzerine doğrulabiliyor. vatandaşları daha medeni donanımlı olabiliyor, ülkede yatırımlar ihtiyaçları karşılayabilir seviyeye geliyor. bunlar olurken her fırsatı kendi çıkarlarına kullanmak için an kolllanyan iç ve dış fesatlar oluyor her ülkede. 1990 yıla yaklaştığımızda hiç iyi örnekler olmamasına rağmen yurt dışında barış gücü yollayıp oralarda politikalarımız görülmüştü. bu örnekten anlaşıldığı gibi biz söz sahibi olmamız için güçlü bir ülke olmamız lazım ama lafla olmuyor son yıllarda iç siyaset ülkeyi daha güçlendirici değil toplumu kamplaştıran bir yolda ilerliyor. BOP büyük ermenistan, büyük helen bunlar her ülkenin istediği sadece güçlülerin gerçekleştirebileceği hedefleri yaşıyor insanlar buda okuma-yazma bilenlerin değil strateji ve eğitimli insan sayısının fazlalığı ve kaynaklarının bol ve ulaşılabilirliği ile orantılıdır

 96. ayrıca ülkemizde petrol bor vs çıkarsak bile, uzaya çıksak bile neye yarar biz 75 milyon avrupa ya amerika ya israil e fason yani kölelik yapan bir ülkeyiz. ismimizin beraber anıldığı ülkeler çin-bangladeş-pakistan böyle giderse onlarda bizi geçecek afrika ülkeleri ile yarışır hale geleceğiz. kaynaklarımız insanımızın refahı için çıkarıp kullanmadıkça köleliğimiz devam edecek, biz köle olmayı benimsemeye devam ettikçe de herkes bizi yaşatır yok etmezler

 97. herkez bir şeyler yazmiş ama bana mantikli gelmiyor dunya zaten baruk gibi şu anda herkez adimini elinden geldigince dikatli atiyor herkez bir birinin kuyusunu kaziyor ama polıtıka lari insan psıkolojısını nabzini tutacak vede bizin teori uzerinde yorum lar yapmamizi saglayacak sekilde ilerletiyorlar acikcasi ben 2. dünya savaşi bekliyorum hemde öle bir savaşki birdaha asla böyle bir savaz olmayacak artik teknoloji ilerliyor ve gücleniyor bu savastan kim galip gelirse o bu dunyaya tamamen hukmedecek vede bir daha asla elinden kımse alamayacak insan olu olarak konusuyorum sonrasi alaha kalmiş diyorum benim teorimde bu arkadaşlar…

 98. Başkanlık sistemi geldiğinde illa eyalet sistemi de gelecek diye bir şey yok… Daha iyi ve doğru haber yapın. Başkanlık sistemi eyalet sistemini getirmez. Anti akp ci yim diyorsunuz ama sanki partiler futbol takımları gibi fanatiklik yapıyorsunuz. Tarafsız olup ondan sonra doğru ve güzel haber yapın ! Gelişmek için Başkanlık sistemi şart – gerekli .

 99. Kardeşim Lozan’ da madenlerle, kaynaklarla ilgili hiçbir madde yok, bu AKP nin koskoca bir yalanıdır. Bi Erdoğan mı akıllıydıda kaynaklar lozanda verildi diyor. Peki eskilerde neden böyle bir tabir yok. Haydar Baş kaynaklar deyince, vay anam onlar Lozanın gizli maddeleriyle satıldı, Hadi oradan be!!!
  Eğer öyle olsaydı senin damadın nası bu maden çıkaran firmalara ortak olabilirdi??
  Bunlar koskoca bir AKP yalanıdır. Bütün kaynakları onlar sattılar, aklımızı başımıza alalım bu Dediklerimi herkese anlatın, millet büyük bir yalanın peşinden gidiyor.!!

  http://www.twitter.com/alihaydardemir9

  Twitter adresimden bana ulaşabilirsiniz.!

 100. Cok eski yillarda bir türk kabilesi varmis bu kabile bir dogal afet sonucunda yok olmuş ama piri reis kütüphanesinde o eskikabilenin simdiki icatlari buldugu dusunuluor ve ungiluzler o kutuphaneyi yakmasalarmis dunyanin en gelismis ulkesi olacakmisiz snce bu dogrumu

 101. Bazı arkadaşlar 2023’te Dünya lideri filan olacağımızı öngörmüş. Bakın beyler/bayanlar; bugün sanal bir Haçlı Seferi yaşamaktayız. Ve müslümanlar bu savaşı kaybetmekte. Çünkü bu savaş eski usül top, tüfek ile yapılmıyor, teknoloji ve ekonomi ile yapılıyor. Şöyle bir bakın, bütün müslüman dünyası açlık, sefalet ve kavga içerisinde. Dolayısıyle, eğer kendi teknolojimizi geliştirip üretemezsek bu savaşı hepten kaybedip yokolacağız. Bizim üretmemiz ve dışarı satmamız lazım. Ancak bu şekilde ülkeye para girer, refah düzeyi artar, ve tam bağımsız oluruz. Yoksa elin silahıyla güçlü ordu ve özgürlük olamaz. Ayrıca, bizim Ar-Ge’ye yönelip, üretken olabilmemiz için teknolojik açıdan özgür bırakılmamız ve desteklenmemiz lazım. Halbuki biz tam aksine köstekleniyoruz. Ben uçak yapıp, uçurduğumda beni direk hapse atıyorlar. Ama Haçlılar öyle değil, destekliyorlar, geliştiriyorlar. Artık bu yasakçı kafayı değiştirmemiz lazım. Aslında bu kısıtlamalar Haçlılar tarafından bize yaptırılmaktadır. Uçak imâl eden bir ülkeyken fabrikalarımız kapatıldı. 4 ayda Devrim arabası yaptık, ürettirilmedi. Bugün bir araba motorunun her parçasını yaptığımız hâlde bir Türk motorumuz yok! Artık yeter! Uyanın!! Petrol konusuna gelince; artık Dünya yenilenebilir temiz enerjiye yöneliyor. Güneş pili ve güçlü batarya yeterli. Bu yönde Ar-Ge yaparsak, ancak o zaman diğerlerini yakalar, hatta geçebiliriz. Biliyorsunuz, Dünya’nın Bor madeninin %70’i Türkiye’de. Bundan yararlanmamız lazım. Teknoloji geliştirmemiz ve dışarı satmamız lazım. O zaman biz onlara değil, onlar bize bağımlı olurlar. Ancak o şekilde Dünya lideri olabiliriz. İşte, Atatürk’ün söylemek istediği tam da buydu. Ben ise bunu söylediğim için Haçlılar ve satılmış yandaşları tarafından hedef tahtası olurum, o başka. Ama ben ülkemi seviyorum. Böyle asil bir millet, böyle bir yurt yok Dünya’da!

 102. Rasul01… bos konusma 2023 yeralti kaynaklari cikarticaksak suan biz ruyadamiyiz amk raman daginda 1940 yilinda basldik petrol cikarmya diget madenler yer ustundemi yapacak adam yapar isler

  • 1071 1.savaş, 1453 1.fetih, 1923 2.balangıç, 2023 ortak türk ordusu, 2053 2.fetih, 2071 büyük savaş..

 103. ben 49 yaşındayım liseyi bitirdim azmim sayesinde allaha inanıyorum ki üniversteyide okuyacağım çünkü osmanlı kanım var pes etmek yok allah okuma emrini kur.an,da emretmiştir.1986 mezünuyum ben tesettürlü bir bayanım.o zamanları tesettürle okula alınmıyordu.şimdi anayasa çıktı artık tesettürlü gidiliyor.namazlarımızı okullarda kılınıyor.bu bize büyük lütüf neden önceleri devlet yok muydu* belki yüksek okullar bitirip ülkemi en iyi şekilde temsil hakkım olabilirdi.şimdi yaşımdan dolayı geç kalmışolab ilirim tabii.şimdiki devlete çok teşekkürler ederim demekki yönecilerimizi iyi seçersek oluyormuş hiç kimse allhın önüne ğeçemez müslüman müslümanın kardeşidir.bu iki maddeyi yıllarca değiştiremediler.bu hükümet değiştirdi bu başımızdaki devletten allah razı olsun.ben hep ileri diyorum eski günlere dünmek istemiyorum ne çabuk unuttular bunları allah unutmaz .insan rabbine karşı nankör insana mı nankör olmayacak*unutmayalım dünyada bir insan ölürse haksız yere bütün insanları öldürmüş. sayılır hadiste söylendiğibi. bence kim güzel yasalar çıkartıyorsa ona allahtan sonra güvenelim. türkiye bir bütündür dıştan içten yıkamazlar .ecdadımıza ihanetlik olur. emanetimize iyi muhafaza etmeliz.insanlar bir bütün misali olmalıyız. adalet li olalımki feraha erelim gözümüzle görmediğimiz lafların peşine düşmeyelim. allah hepimizden soracak bunları allah unutulur mu hiç özüm sözüm için allah yeter hepimize elhamdüllah müslümanım.ak parti güzel yasalar çıkarttı kıymetini bilelim destek verelim devlet millet geleceğimiz için allah aşkına diyorum. bizlerde dünyaca söz sahibi olalım yeni yasalar çıkartsınlar bu millet için kurtuluş olur ayırı olmaz yeterki milletimizbunları göz önünde bulundursun aleyküm selam kardeşlerim nerik ismim hoş kalın hayırlara vesile olalım birbirimizi desteklelim .kötü günlere gitmeyelim.hasyırlı günler.

 104. Arkadaşlar 2023 sadece ak parti icin bir vaat gibi bişey belki lozan anlaşmasıda bitebilir ama bunu bilemeyiz 2023 sadece simgesel birşey http://www.akparti.org.tr/site/hedefler

 105. Yorumları okudum Allah razı olsun güldürdünüz. Olum siz manyadınızmı yoksa cahilik kanınızamı girdi.

  MADDE 2: Türkiye, Boğazlar üzerindeki hâkimiyetinden 24 Nisan 2023’ü 25 Nisan 2023’e bağlayan geceyarısı tamamen vazgeçecek ve bölge, anlaşmada imzası bulunan diğer devletlerin hâkimiyeti altına girecektir.
  Bu madde doğruysa boğazlarda türk asleri nasıl duruyor.
  MADDE 7: Türkiye 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. İş bu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız dahildir.

  Bu madde doğruysa zonguldakta kömür nasıl çıkıyor yada bor akp döneminde nasıl çıkartılıp satıla bilindi. Pazarda olan patlıcan doğal kaynağımız değilmi, su ne oluyor peki.

  MADDE 9: Türkiye, Fener Patrikhanesi’nin ekümenik olduğunu kabul edecektir.
  Patrikhane 24 Nisan 2023’ten itibaren milletlerarası hükmî şahsiyete sahip
  olacak, Aya Yorgi Kilisesi merkez kabul edilerek 25 kilometre çapında ve
  Ayasofya’yı da içine alacak olan arazi bedelsiz olarak Patrikhane’ye
  devrolunacak ve burada daha sonra kurulacak olan Vatikan benzeri yeni devlet,
  geçmişin Bizans’ının hatırasını ihyâ edecektir.

  Bizans nerde?

  MADDE 10: Ayasofya yeniden kilise hâline getirilecek ve Yeni Bizans Devleti’ne ait olacaktır.

  Müze değilmi?

  MADDE 17: Bu anlaşmanın imzalanmasından önce yürürlükte bulunan ama
  Türkler’in 1919 ile 1922 seneleri arasında sürdürdükleri silâhlı başkaldırı
  yüzünden uygulama imkânı kalmayan Sevr Anlaşması’nın bazı maddeleri de yine 24 Nisan 2023’ten başlamak üzere hayata geçirilecek; öncelik Ermenistan, Lâzistan ve Kürdistan projelerine verilecektir.
  lazistan kuruldumu kürdistan nerde?

  Bu durmda olmamızın tek nedeni sizin gibi cahillerin olması.

 106. Lozan da sözde vatansever liderlerimiz 100 seneliğine vatanı kurtardık naralarıyla milleti coştururken, lozan in asıl galipleri, ülkemize bu 100 sene içerisinde nasıl sızacaginin çörekleneceginin ve hakim duruma geleceğinin ayrıca da 100 sene sonra yanı 2023 te bir 100 sene daha (en az) kazanabileceğinin hesabını yapmakta idi. Biz vatanı kurtardık, düşmanı kovduk galip geldik diye kendimizi kandirirken. Zamanin techizat ve donanimina gore birincilige oynayan İngiliz donanması 1915 te İstanbul boğazını kuşatmış fakat bir tek kurşun atmadan boğazdan ayrılmış, İngiltere ye geri dönmüştür. Neden? Halbuki 1453 ten beri bu anı beklemekteydi. Neden tek bir kurşun atmadi? Çünkü İstanbul u almak yeterli değildi, biliyordu bunu, öyle bir şey yapmaliydiyki İstanbul u değil ülkeyi almaliydi hem de 100 seneliğine de değil. Sonsuza dek. Lozan ilk 100 sene onlara zaman kazandırdı. 100 sene icinde Osmanlı ya sonsuza dek sahip olacağımız bir proje geliştirir iz diye düşünüyorlardı. Başardılar mi bence evet. Amerika kaç km öteden gelip ırak a neden girdi. Neden suriye ye isid daes bilmem ne belalarini musallat etti. Proje belli. Suriye ırak i güçsüzleştir, Türkiye ye güya al senin olsun de, karşılığında Türkiye ye hakim ol, Türkiye yi yönet, başa getirdiğin sözde türk , halkın adamı siyasetçilerle. Kimse de bana İsrail can düşmanımız falan makaralarini sarmasin. En çok dış ticaret yapılan ülkedir İsrail. Büyük ortadoğu projesi nedir? Büyük İsrail devleti projesidir. Suriye ırak Türkiye nin güneydoğusu mısır libya vs devletlerin bulunduğu bir coğrafya. Davos ta ahkam kesiyomus gibi yapıp, el altından bu plana hizmet etmek nedir biliyor musunuz, ” panpa ben kızmış gibi yapcam sen çaktırma öbür türlü senin dediklerini bu ortamda yapamam ” demektir. Zaten demiştik ya en başta da. Lozan la ülkenin 100 senesini satın alan yahudi hegemonyası, liderlerini de kendi yetiştirip başa koymuştur. Hic bir hükümet bu hegemonyanın musadesi olmadan kurulmamıştır. Yani davos falan senaryo. Mesele çok, yazmakla bitmez. Rabbim devletimizi muhafaza etsin.
  (Not: partisizim, tarafsizim, ne AKP, ne CHP, ne MHP, ne HDP liyim.)

 107. Bişey soracam türk birliği hayalmi

 108. Akp bangir bangir bop projesine çalisiyoruz diyor .. Biraz arastirin ?? Bilginiz olsun doguda devlet flan yok resmen orgutun elinde .. Orada yasayan akraba arkadslariniza sorun .. Son 5 6 yildir devlet yok orda … Arksdslar uyanin bop a dogru gidiyoruz ulkemiz iyi degil ic savasa gidiyoruz??? Ulke 20 bin lik pkk orgutuyle antlasma yapti lan bizim 600 bin askerimiz var biz neyin anlasmasini yaptik??? Unutmayin bop un temelleri yani kurdistanin temelleri bu acilimlar Halâ tutupta taraf tutmayin sizde vatan hainligi yapiyorsunuz arastrmadan oy vermeyin onemli olan ulke .. Taraf tutmayin

 109. Okulda bana Arkadaşlarım Lozan anlaşması bitince bütün Ülkeler birbirine saldırabileceklermiş doğrumu

 110. 2023te mason plan ve hesaplamalarina göre türkiyeden eser kalmamasi gerek. karadeniz ve dogunun bir kisim topraklari ermenistana verilecek, ege ve akdeniz yunanistana dogu ve güneydogu barzanin güdümündeki kürdlere verilecek bu uygulama icinde rusya görevlendirilmis.

 111. lozan anlasmasi demek bir ulkenin 100 yil kolelelesmesi demektir, turkiyede 2 adet bogaz vardir ikiside bedava yani belestir ,haydi beles gecebilecegiz basa bir bogaz varmi dunyanin baska bir ulkesinde bu kisa bir misal ,bizi 100 yil mahkum etmisler edenlerde belli 1923 de bu ulkenin hakimiyeti elinde olanlar dikkat tarihe bak 1923 ,,,,,,,,

 112. lozan anlaşmasında dünya savaşı3 çıkacak mı ?

 113. bizler siyasetçilerin uydurduğu lozan hikayesine,kullanmış oldukları başörtü olayına (mağazalar paso baş örtü satıyor iyi pazar oluştu kimin fikri ise harbiden zeki biri imiş) ve daha bir sürü konuya inandığımız sürece bizim cebimiz ve geleceğimizin içi hep boş kalacak ,siyasetçi vekil olur olmaz emekli olacak,aklı olmayan kralı alkışlayan saf insanım 65 YAŞI BEKLİYECEK,daha insanca nasıl yaşanır,sağlıklı bir bedenin günlük hangi gıdalara ihtiyacı vardır bu ve bunun gibi sorgulamadan uzak yaşayan fakirim sen ,siz ben çoban amir memur şef komiser polis jandarma neyin peşindesiniz ,lan hayat bitmiş 40 yılda düzelmeyen hayat 13 yılda yapılamayan işler bundan sonramı düzelecek sanıyorsunuz her parti kapitalist görmüyormusunuz. sahne sadece sizi bizi aldatmak ,kandırmak oyalamak,gelen cebini dolduruyor hukuk kalmamış,yıllardan beri mafya vari yönetildi bu ülke ,her fert dürüst,merhametli olmadığı sürece hukukun üstün olmadığı bir sistemden bir halt olmaz..

 114. Şunu bildirmek isterimki dünyanın en güçlü 35 ülke arasında Türkiye 8.sırada yer alıyor Türkiyeyi küçümsemeyelim destek çıkalım
  Dünyanın en güçlü 35 ülkesi
  1=ABD
  2=Rusya
  3=Çin
  4=Hindistan
  5=İngiltere
  6=Fransa
  7=Almanya
  8==Türkiye===
  9=Güney Kore
  10=Japonya
  11=İsrail
  12=İtalya
  13=Mısır
  14=Brezilya
  15=Pakistan
  16=Kanada
  17=Tayvan
  18=Polonya
  19=Endonezya
  20=Avustralya
  21=Ukrayna
  22=İran
  23=Vietnam
  24=Tayland
  25=Suudi Arabistan
  26=Suriye
  27=İsviçre
  28=İspanya
  29=İsveç
  30=Çek Cumhuriyeti
  31=Cezayir
  32=Hollanda
  33=Meksika
  34=Belçika
  35=Kuzey Kore

 115. Peki hatay ne olacak ?

 116. Herkesin özgür düşüncelerini paylaşması ne kadar güzel;2023 yılına şurda 8 yıl var yani bi devlet için hiçbirşey ben Erdoğan’ın ilk Zaman’lar mason olduğunu düşünüyorum ama şimdi deil hani şöyle bir tabir var köprüyü geçene kadar ayıya dayı dicen diye bu da öyle ben inanırıyorum ki Türkiye milleti büyüyecektir.
  Tabii hep birlikte kürdüyle arabıyla lazıyla✌️

 117. Türkler zaten hep her şeyi bilidiğini iddia eder,azıcık bir şey duymuş olsa uzman kesilir o konuda.Kardeşim doğudaki illerimizden hangisine gittin ne kadar kaldın? Ordan burdan duyduğunuz aslı astarı olmayan şeyleri sanki doğruymuş gibi gelmiş bir de yazıyorsun burda.Dışardan biri görse iyi gülerdi.Tembellik yapmayın araştırın bir kaç kaynaktan farklı farklı.2023’te deniz yollarımızda gemi geçişlerine hükmedeceğiz.Zırnık alamıyoru şimdi alacağız.Elalemin Fransızı doğuda petrol arıyor çünkü bizim öyle bi hakkımız yok gitmiş bitmiş lozanda anladın mı.Cumhuriyet tarihinde batının onun bunun uşağı olmayan bir Anadolu insanı gelmiş ülkenin başına.Adam harbi iş yapıyor.Gerçek,gözle görülür.Siz hala yalan yanlış.Yazık adamlar ne yapmış şu at gözlüklerinizi çıkarın da bir bakın,araştırın.

 118. Arkadaşlar, şu doğru mu bu doğru mu şöyle olacakmış böyle olacakmış şu teori var bu teori var diyeceğinize elinizin altında internet var. lozan antlaşması dediğiniz durumda direk bütün maddelerini bulabilirsiniz. lozanın 100 senelik bir süresi var demek tamamıyla gerçek dışıdır çünkü bu toprakların sınırları o antlaşmada çizildi. eğer 100 senelik bir süresi olacaksa o zaman 100 sene sonra ülkemizin sınırları yok varsayılır, Türkiye gibi de bir ülke yok olmuş olur ki bu tamamıyla saçma bir şey. size de tavsiyem lozan antlaşmasından öncelikle “mondros ateşkes antlaşması”nı ve ardından “sevr antlaşması”nı araştırmanız. en son olarak da lozan antlaşmasına geçebilirsiniz. o zaman alabileceğimiz en iyi şeyleri aldığımızı görebilirsiniz.

 119. İlim ilim bilmektir
  İlim kendin bilmektir
  Sen kendini bilmezsin
  Ya nice okumaktır.

  Yunus Emre’nin bu dizelerinden sonra bende diyorum ki.

  İnsan başkalarını kandırabilir ama kendini yalanına inandırdığı zaman !!!!!!!

  Şimdi bu yorum yapanların hepsine diyorum ki

  Biliyor musunuzda yorum yapıyorsunuz….

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 28.392 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.851 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 9.709 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 6.157 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 6.595 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.396 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 5.912 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.851 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 8.674 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.396 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 7.198 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 7.131 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 8.158 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 6.150 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 3.580 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 6.985 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 13.648 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 17.063 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2

granit küp taş bergama granit gaziantep oto kiralama peypi gaziantep web tasarım