Yalan Söylemek

7 sene önce Beyazıt tarafından yazılmıştır.-3.814 Okunma
anasayfa
anasayfa
anasayfa

Videoyu ilk başta izlediğiniz de klasik bir savaş filmi zannetmiş olabilirsiniz :) Ama video profesyonelce söylenen bir yalanın hikayesi aslında..

Günümüzde çoğu durumlarda “beyaz yalan” dediğimiz önemsiz yalanlar söyleriz..Misal eve geç kalınca ailemiz sorar “Neredeydin”..Klasik cevaplardan birisidir “Dolmuş Bulamadım” gibisinden..Veya “hoca dersi uzun tuttu” gibisinden yalanlar söyleriz.

Her ne kadar inanmasalarda inanmış numarasına herkes yatar :)

İşte bir konuda size profesyonel yalan söylemenin tekniklerini ve yalanınızın ortaya çıkmaması için yapılacak yöntemleri anlatıcam..Fakat ne olursa olsun ciddi konularda yalan söylemeyin.

Bir yalan söylerken öncelikle yalan da adı geçen kişilerin haberi kesinlikle olsun..Veya yalanı söylemek zorunda kalırsanız da arkadaşınızın yalanınızı destekleyeceğini varsayın..

Misal geç geldiniz..Sordular..Nerdeydin? Murat gildeydim..Şimdi muratgilde olmadığını herkes bildiğine göre bunu inandırma boyutunu anlatıyım size..”İnanmazsanız murata sorun” gibisinden bir ifade kullanın..Genelde sormazlar..Ama biraz daha inandırmak için “Pff çakmağım muratgilde kalmış” gibi bir laf her ne kadar basit olsa da inandırma konusunda baya etkilidir..

Misal arkadaşlarınızla içtiniz..Derse geç kaldınız..Hocaya söyleyeceğiniz yalana herkes ortak bir destek cümle bulmalıdır..Yani şu lastik şehir efsanesini duymuşsunuzdur öyle faka basmayın derim :)

Çevremdeki arkadaşlar baya alıştılar bu duruma..Misal ders çalışcaz diye çıktınız..Yolda abiniz ablanız yakaladı..Sordu..Ne çalıştınız? İşte iki arada bi derede kalmamak için ayrılmadan önce aranızda diyaloğu net kurun..

“Kanka neye çalıştık”.”Matematik kanka” Konu Ne “Türev’in geometrik yorumu”..Neden çalıştık “Haftaya sınav var” Tamam kanka :) Bu 2 sn ylik diyalog emin olun sizi çok şeyden kurtaracaktır..

İnanmazsan şahidim var diyebileceğiniz bir durum ortaya çıkar..

Birde yalan söylerken her zaman karşıdakinin gözünün içine bakın yoksa inanmazlar kolay kolay..

Ama şöyle bir şey söylediğiniz yalana kendiniz bile inanın..Misal ben kız arkadaşlarımla içmeye gidicektim..Evden çıkmam ve arabayı izinli almam için okula gitmem gerekti..Ve şöyle klasik bir  yalan uydurdum..”Pazartesi günü saat 2 de mechanic dersinin laboratuvar quizi var..Erken gidip lab malzemelerinin ingilizce isimlerini almam gerekiyor” Bu yalanı kendime aileme söylemeden bir hafta önce söyledim ve samimi arkadaşlarımın hepsi öğrendi :)

O gün peder beyin yanına gidip söylediğim de öyle bi an oldu ki “harbiden sınav varmış stresi bastı”..Ve peder bey inandı ve verdi arabaya..Ha bu iyi bişeymi değil tabi..Birini kandırmak kötüdür ama biz bunlara basit yalanlar diyoruz..

Bunlar ne biliyim mahkemede vs sorulunca adam gibi anlatmanız gerekir..

Birde eğer günlük olaylar dışında yalan söylüyorsanız ne söylediğinizi yazın bir tarafa..Misal sevgilinizle berabersiniz bir mesaj geldi.”Napıyosun” diye..Sevgiliniz sordu kim..İşte dediniz ahmet..O an dikkatli sallayın ve o ahmetin kim olduğunu detaylı biçimde açıklayın..

Ki ben genelde direk söylerim o yüzden çok canım yandı ama yine de bazı  durumlarda ilişkinizi kurtarmak yani kısacası çene işitmemek için ideal sözlerdir..

Ama “seni seviyorum,iyiki varsın” gibi sözlerde yalan söylemek terstir..Önemsiz ve günlük olaylarda sıkça kullanmak zorunda kalıyoruz napalım :)

Ben genel de uykumdayken yaparım bunu..Uykum çok tatlı olduğu anda birisi arar..”Kanka aşağı in içmeye gidiyoz”..”Kanka valla bi hastayım sorma gitsin..Az önce serum taktılar”…Ne serumu ne hastalığı..Uykum içkiden daha tatlı olduğu içindir..

Birde yalan haberler vardır ki bunları çok yaptım..Genelde samimi olduğum arkadaşlar yaparlar..Misal kızla kavga etmişimdir veya çok şımarmıştır bana karşı mesaj atarım..”Ya off yarın kavga varmış gitmek zorundayım..Gelen adamlar piskopata benziyor umarım bişey olmaz aşkım”..Mesajı gece atarım..Sabah olur..Öğlen saatlerinde samimi olduğum arkadaşlarımdan birisi kıza mesaj atar..”Beyaz bıçaklanmış”..Oysa beyaz halen yatağında uyumaktadır..Kız tüm hastaneleri arar..Ortalığı birbirine sokar..Ve koşarak yanına gelip sarılır :) Şımarıklığı sona ermiştir..

İşte böyle durumlar için yalan birebirdir..Bazen yalanlar gerçekleri ortaya çıkarmada en iyi yöntemdir diyebilirim..

Fakat sadece bir araçtır..Amaç değildir asla ve kimse kimseye durduk yere “gerçek” anlamda yalan söylemez..Yani bir şekilde bahane amacıyla söylenebilir tabi :)

Bu arada atalarımız demiş ya “yalancının mumu yatsıya kadar yanar” diye..Benim gibi öldü,yaralandı haberleri yapmayın..Valla adım gibi biliyorum şu an ben trafik kazası vs geçirsem (Allah göstersin) hastaneye kaldırsalar..Kimsenin kılı bile kıpırdamaz..Ancak 2-3 gün sonra msj,msn vs cevap gelmeyince arayıp sordukların da koşar gelirler :)

Aşk,namus,şeref,onur gibi durumlarda asla yalan söylenmez bunu unutmayın..

(Az önce birine fena döşedim o yüzden arkadaşlar içimden geçti :D )

Konuyla ilgili yorumlar

Bir Cevap Yazın

hqdefault

” Gül Bahçesi “

İzlenme: 28.400 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.853 Kere

Birsen Tezer – Boşver (2013)

İzlenme: 9.712 Kere

Toygar Işıklı – Nergis

İzlenme: 6.158 Kere

Göksel – Yalnız Kuş

İzlenme: 6.596 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.400 Kere
adszgttnj6

2 Dakikada Türkiye

İzlenme: 5.914 Kere
maxresdefault

Karadeniz’den Gelen Ses

İzlenme: 4.853 Kere

Senden Vazgeçiyorum

İzlenme: 8.678 Kere
(V?DEO) Recep ?vedik 4 Fragman? Recep ?vedik 4'ün Fragman? Yay?nland? (HD)-Haberegider.com

Recep İvedik 4

İzlenme: 8.400 Kere

3 Idiots – 3 Ahmak

İzlenme: 7.200 Kere

Sağsalim Filmi

İzlenme: 7.132 Kere

Veda – Atatürk’ün Hayatı

İzlenme: 8.159 Kere

Entelkoy Efekoy’e Karsi

İzlenme: 6.151 Kere
fetih1453vi1ba9e7fe1b722509by[1]
wpid-wp-1397577289147.jpeg

Senior Web Developer

İzlenme: 3.581 Kere

Bari sizinle karıya da gelsin

İzlenme: 6.985 Kere

Büt’e mi kalmışız?

İzlenme: 13.654 Kere

Bütsüz mü geçmiş?

İzlenme: 17.069 Kere

anarschi.com © 2007-2012 | anarşik çocuk

Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. domain sorgula

Powered-Designed and Fucked By Beyazıt K.

PS-CSS-WP-WODKA = Gene Gri V2

granit küp taş bergama granit gaziantep oto kiralama peypi gaziantep web tasarım